Şahinbey Görülecek Yerler

Gaziantep’in en büyük merkez ilçesi olan Şahinbey, yapılacak birçok aktiviteye sahip...Şahinbey Görülecek Yerler - Şahinbey En İyi 10 Yapılacak Şey

Gaziantep'in en büyük merkez ilçesi olan Şahinbey, yapılacak birçok aktiviteye sahip...

Şahinbey, hem tarih hem de doğa gezileri yapabileceğiniz zamanlar sunuyor gelen misafirlerine. Bölgeyi sadece yerli turistler değil, yabancı turistler de sürekli ziyaret ediyor. Şehrin birçok tarihi yapısını içerisinde bulunduran Şahinbey'de her adım yeni bir keşif olacak sizler için./p>

Gaziantep Şahinbey'de yapılacak şeyler ve görülecek yerlerin sayısı oldukça fazla. Eğer yakın bir zamanda Şahinbey'e gitmeyi planlıyorsanız kendinize yapılacaklar listesi hazırlamayı sakın unutmayın. İşte Şahinbey'de yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Şahinbey kaplıcalarında her şeyi bir kenara bırakıp bol bol dinlenecek vakit ayırmalısınız kendinize. Termal zenginliklerini gözler önüne seren Şahinbey kaplıcaları yılın tüm yorgunluğunu üzerinizden atmanız için en doğru adreslerden biri.

Gün içerisinde yapacağınız bisiklet turlarıyla Şahinbey'i baştan sona keşfedebilirsiniz. Eğlenceli zamanlarınızı oluşturacak olan bisiklet turunuz sırasında boynunuzda mutlaka bir fotoğraf makinesi olmalı. Çünkü durup durup farklı güzellikleri ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz çok nokta göreceksiniz.

Şahinbey'in tarihi değere sahip ibadet mekanlarına mutlaka şahit olmalısınız. Tahtani Camii, Gaziantep Ahmet Çelebi Camii, Tekke Camii, Nuri Mehmet Paşa Camii, Kabasakal Paşa Camii, Hacı Nasır Camii, Şeyh Fethullah Camii görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

Şahinbey'in birbirinden güzel hamamlarında keyifli ve dinlendirici bir gün geçirebilirsiniz. Tarihi atmosfere sahip olan hamamların birinde tüm stresinizden arınabilirsiniz. Hüseyin Paşa Hamamı, Şeyh Fethullah Hamamı ve Naib Hamamı arasından birini seçip bir gününüzü değerlendirebilirsiniz.

Tarihi çarşılarda bol bol alışveriş yapmayı sakın unutmayın. Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten ve Kemikli Bedesten'i teker teker gezip, bol bol hediyelik eşyalar alabilirsiniz kendinize ve sevdiklerinize.

Şahinbey'e gelip, Gaziantep baklavası yemeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Aynı zamanda patlıcan kebabı, simit kebabı, fıstık ezmesi ve ciğer kebabı da damağınızla buluşturmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor.

Gaziantep'in kurtuluş şenlikleri her yıl 25 Aralık'ta kutlanıyor. Eğer o tarihlerde Şahinbey'de olacaksanız kurtuluş şenliklerine muhakkak katılmanızı öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın