Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Mutfak Türü

Türk Mutfağı
Kebap
Osmanlı
Tatlı

Kategori

Restaurant

Mekan Özellikleri

Vale Park
Paket Servis
Çocuk Alanı

Gaziantep Restoranları

Gaziantep civarında gidilebilecek 5 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Tarihi Kır Kahvesi
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Gaziantep
İmam Çağdaş
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4.4/5 Mükemmel
(7 yorum)
Gaziantep
Tarihi Tahmis Kahvesi
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(3 yorum)
Gaziantep
Koçak Baklava
Neredekal Değerlendirme2.3/5 Ortalama
(4 yorum)
Gaziantep
Kebapçı Halil Usta
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Gaziantep

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Gaziantep Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
09.09.2019
Misafir
Şiveydiz Restaurant için yapılan yorum
Güzel bir yer
Antep yöresel lezzetlerinden Şivedeyiz muhteşem. Tavsiye ederim. Ayrıca keşkül-ü fukara tatlısı harika. Şimdiden afiyet olsun.

Gaziantep Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları

Gaziantep, ülkemizin en önemli gastronomi şehirlerinden bir tanesi. Bu nedenle burada sayısız restoran bulunuyor. Seyahatler, Gaziantep restoranları üzerinden alacağınız yemek hizmetleriyle daha renkli hale geliyor. Tarihi bir şehir olan Gaziantep, kültürel olarak da zengin bir mirası günümüze kadar getiriyor. Yemeklerin ve kültürün sentezi ile ortaya eşsiz bir deneyim çıkıyor.

Gaziantep balık restoranları şehre gelen ziyaretçilerin uğrak noktalarından bir tanesi. Gaziantep’e geldiğinizde restoranlar, yemek yiyebileceğiniz farklı mekanlar ve kahvaltı salonları gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Gaziantep meşhur restoranları ile bilinen bir şehir. Bu şehrin kebapları, baklavası ve benzeri meşhur lezzetleri, popüler olan restoranlarda satışa sunuluyor.

Yemek yemekten hoşlanıyorsanız Gaziantep mutlaka ziyaret etmeniz gereken illerden bir tanesi. Bunun nedeni ise Gaziantep’in Türkiye’nin en köklü yemek lezzetlerinin yer aldığı illerin başında gelmesi. Buna bağlı olarak, Gaziantep ünlü restoranları ziyaretiniz sırasında, lokantalar, restoranlar, barlar, meyhaneler ve benzeri yemek yeme mekanlarında tadı damağınızda kalacak yemekler tadabilirsiniz.

Bu şehirde, tarihi restoranlar, kahveler, ünlü kebapçıları da sıklıkla görebilmeniz mümkün. Geziniz esnasında konaklamak isterseniz Gaziantep otelleri size uygun olacaktır.

Gaziantep lüks restoranlar, şehir turunda ziyaret edebileceğiniz alternatifler arasında. Lüks restoranlarda yer alan yemekler, şehrin yemek kültürünü yakından tanıyabilmenizi sağlıyor. Gaziantep’te bölge bölge hizmet veren birçok yemek işletmesi bulunuyor. Sadece kebap ya da tatlı üzerine de bulabileceğiniz şık restoranlara şehirde rastlayabilmeniz mümkün.

Gaziantep güzel restoranlar ile bilinen gastronomi şehirlerinden bir tanesi. Bu şehirde yemek yemek için konaklayacağınız yere yakın olan işletmelerden hizmet alabilirsiniz. Aşağıda Gaziantep’in en meşhur yemekleri ve bunları yiyebileceğiniz noktaları görebilirsiniz:.

Yukarıda sıralanan bazı Gaziantep yemeklerini belli semtlerde lezzet düzeyi yüksek bir şekilde yiyebilirsiniz. Gaziantep yemek yenilecek yerler sıralamasına dahil edilebilecek Şehitkamil ve Şahinbey gibi semtlerde son derece lezzetli yemekler tadabilirsiniz.

Gaziantep sabah kahvaltıları için de birçok seçenek sunuyor mesela. Standart ötesinde sunumlarla donatılan organik sofralar, ‘acaba bu nedir’ dedirten hiç denenmemiş tatlar ve elbette ki bildiğiniz ama kahvaltıda yenmesine şaşırdığınız etler – çorbalarla Gaziantep’te kahvaltı da tıpkı Zeugma gibi bir kültür mozaiği.

Şehre iner inmez acıkan büyük çoğunluktan biriyseniz ve ‘kahvaltı için adres verseniz ne iyi olur’ diyenlerdenseniz işte size birkaç mekan.

Gaziantep’te yemek yenilecek yerler araştırılırken uygun fiyatlı olan işletmeler, daha fazla merak ediliyor. Gastronomi şehri olan Gaziantep’te farklı yemek ve tatlı lezzetlerini tadabilmeniz mümkün. Yemek yemek için ilk olarak şehir merkezindeki restoran alternatiflerini değerlendirebilirsiniz çünkü şehir merkezinde farklı lezzetler tadabileceğiniz son derece uygun fiyatlı işletmeler yer alıyor.

Bunun yanı sıra, Gaziantep’te uygun fiyata yemek yemek için aşağıdaki semtleri de ziyaret edebilirsiniz.

Sıralanan yerlerin yanı sıra Gaziantep mutfağındaki lezzetleri tatmak ve yakından tanımak için şehir merkezindeki işletmeleri de gözden geçirebilirsiniz. Gaziantep yemek yenecek güzel yerler listesinin başında tatlıcılar da geliyor. Özellikle baklava tatmak için Gaziantep’e gelen turistler, şehir merkezinde yer alan işletmelerden bir hayli memnun kalıyor.

Gaziantep’e gelmişken Şahinbey’de yer alan baklava ve kebap üzerine olan işletmeleri ziyaret edebilirsiniz. Bu işletmelerde, aradığınız her türlü Gaziantep kebabına ve lezzetli baklavaları bulabilmeniz mümkün. Yerinde yapılan bu yemekler ve tatlılar, şehrin gastronomik değerini daha net anlamanıza yardımcı oluyor.

Bunun yanı sıra, işletmelerin steril ortamlarda konuklarına yemeklerini servis ettiğini alacağınız hizmetlerde görebilirsiniz. Gaziantep Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler sayfasından kendinize keşfedilecek yerler bulabilirsiniz.

Gaziantep Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep için kalabalık gruplara uygun restoranlar nelerdir?
Gaziantep için kalabalık gruplara uygun restoranlar : İmam Çağdaş, Kebapçı Halil Usta, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziantep için ailelere uygun restoranlar nelerdir?
Gaziantep için ailelere uygun restoranlar : İmam Çağdaş, Kebapçı Halil Usta, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziantep için en popüler restoranlar nelerdir?
Gaziantep için en popüler restoranlar : Tarihi Tahmis Kahvesi, Şiveydiz Restaurant, İmam Çağdaş, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.