Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tekne Turu

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çiftlere Uygun

Gaziantep Aktiviteleri

Gaziantep civarında yapılacak 5 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Hayal Tekne Turu
Tekne Turu
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Gaziantep
Rumkale Elina Tekne
Tekne Turu
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Gaziantep

5 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Gaziantep Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Ülkemizin en gelişmiş ve modern şehirlerinden biri olan Gaziantep, köklü geçmişi ve tarihsel birikimi ile de çok önemli bir kültür merkezidir.

Güneydoğu Anadolu denince akla ilk gelen kentlerden olan Gaziantep, bölgenin en kalabalık, en gelişmiş ve en modern şehri.

İpek Yolu üzerinde ve Akdeniz ile Mezopotamya arasındaki bölgede yer almış olması Gaziantep'in tarih boyunca ekonomik olarak zengin, sosyo-kültürel açıdan da gelişmiş bir kent olmasını sağlamıştır. Konaklama seçenekleri için uygun Gaziantep otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Gaziantep bunların yanı sıra köklü bir tarihi günümüze taşır ve çok önemli bir kültürün temsilcisidir. Bu nedenle Antep, ülkemizde mutlaka görülmesi gereken şehirlerindendir.

Gaziantep'te ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız, aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Gaziantep ülkemizin ve dünyanın en değerli müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ne ev sahipliği yapar. Gaziatep geziniz sırasında mutlaka gezmenizi tavsiye ettiğimiz bu müze dünyanın en büyük mozaik müzesidir. Bunun yanı sıra Bayazhan Kent Müzesi, Mitras Tapınağı ve Dülük Antik Kenti de gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden.

Gaziantep, tarihi yapılar ve varlıklar açısında oldukça zengin bir kent. Gaziantep Kalesi bu yapıların en meşhurlarından biri. Kaleye çıkıp eşsiz kent manzarasını seyredebilir ve kaleyi gezebilirsiniz. Kalenin içinde bulunan Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi'ni gezebilirsiniz.

Kent merkezinde yer alan tarihi Bakırcılar Çarşısı'nı gezip, el işçiliği bakırlardan kendinize ve sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Bakırın yanı sıra Gaziantep'in kutnu kumaşı ve yemenisi de çok ünlüdür. Bunlardan da eve dönerken almanızı öneriyoruz. Aynı zamanda Zincirli Bedesten de çarşı gezinize eklemenizi önerdiğimiz adrselerden.

Gaziantep dünyanın en geniş mutfaklarından birine sahip. Baklavası, kebabı, yuvalaması, katmeri, tuzlu fıstığı en ünlü lezzetleri. Bu eşsiz yemekleri tatmadan eve dönmeyin.

Eğer mutfak kültürüne ilginiz varsa Emine Göğüş Mutfak Müzesi'ni gezmenizi öneriyoruz. Gaziantep mutfak kültürünün nesilden nesile aktarılması amacıyla açılan bu müze Şahinbey ilçesinde yer alıyor.

Gaziantep Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Gaziantep için ailelere uygun aktiviteler : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tenis Kompleksi, Parkantep Harikalar Diyarı Parkı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziantep için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Gaziantep için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tenis Kompleksi, Parkantep Harikalar Diyarı Parkı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziantep için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Gaziantep için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tenis Kompleksi, Parkantep Harikalar Diyarı Parkı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziantep için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Gaziantep için çiftlere uygun aktiviteler : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tenis Kompleksi, Parkantep Harikalar Diyarı Parkı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziantep için aktiviteler nelerdir?
Gaziantep için aktiviteler : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tenis Kompleksi, Parkantep Harikalar Diyarı Parkı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Gaziantep konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.