Tarihi Tahmis Kahvesi, Şahinbey

Tarihi Tahmis Kahvesi

  • Gaziantep / Şahinbey
  • Arasa Meydanı, Elmacı Pazarı Civarı Şehitler Cad.

Tarihi Tahmis Kahvesi

Tahmis Kahvesi 1635'den beri faaliyet gösteren, Türkiye'nin en eski kahvehanelerinden biridir. Tahmis Kahvesi bir çok defa restorasyon çalışmaları ile günümüze kadar orijinal olması ve mimarisini yitirmeden ulaşmıştır. En son restorasyonu iki yıl sürmüş ve 2011 yılı içerisinde tekrar faaliyete geçmiştir.

Tarihi boyunca Gaziantep şehrinin bir çok kültürel ve toplumsal olaylarına tanıklık eden mekan, halen Gaziantep'in en gözde mekanlarından biridir. Bir sevda bizimkisi kahve ile başlayan; her müşterimizin memnuniyetiyle biraz daha artan. Kapımızı her sabah yüzlerce yıldır, sıcak bir çay muhabbetine, kırk yıllık hatırlı kahve dostluklarına açıyoruz.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Tarihi ambians emin ellerde
10

-

1967 yılından beri İstanbul'da yaşayan bir Gaziantepliyim. Gaziantep'e her gidişimde mutlaka Tarihi Tahmis Kahvesi'ne uğrar bir sade kahve veya melengiç kahvesi içerim. Anlatılmaz, yaşamak lazım. O müthiş ambians, o tarihi miras çok iyi ellerde... İlgilileri kutluyorum...

3
Şehri gezdikten sonra en leziz mola
10

-

Gaziantep ile ilgili okudğum hemen her yazıda Tarihi Tahmis Kahvesi'nin adı mutlaka geçiyor. O zaman anlıyorsunuz burada sizi güzel bir şeylerin beklediğini. Biz Antep'te hanları, sokakları ve Bakırcılar Çarşısı'nı gezdikten sonra buraya uğradık. Daha içeri girerken müzikle karşılandık. :) Yükse.. Devamını Göster

3
Menengiç kahve keyfi
10

-

Harika bir restorasyon, özenle dekore edilmiş bir kahvehane. Gaziantep'in çarşılarını, hanlarını dolaştık, ardından Tarihi Tahmis Kahvesi'nde o meşhur sütlü menengiç kahvesi ile yorgunluğumuzu attık. Kahve çok lezzetli. Personel çok ilgili, güler yüzlü.