Tarihi Tahmis Kahvesi

+ 4 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Ücretsiz
Telefon

Tarihi Tahmis Kahvesi Hakkında

Tahmis Kahvesi 1635’den beri faaliyet gösteren, Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden biridir. Tahmis Kahvesi bir çok defa restorasyon çalışmaları ile günümüze kadar orijinal olması ve mimarisini yitirmeden ulaşmıştır. En son restorasyonu iki yıl sürmüş ve 2011 yılı içerisinde tekrar faaliyete geçmiştir. Tarihi boyunca Gaziantep şehrinin bir çok kültürel ve toplumsal olaylarına tanıklık eden mekan, halen Gaziantep’in en gözde mekanlarından biridir. Bir sevda bizimkisi kahve ile başlayan; her müşterimizin memnuniyetiyle biraz daha artan. Kapımızı her sabah yüzlerce yıldır, sıcak bir çay muhabbetine, kırk yıllık hatırlı kahve dostluklarına açıyoruz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Tarihi Tahmis Kahvesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
30.11.2016
Misafir
Tarihi ambians emin ellerde
1967 yılından beri İstanbul’da yaşayan bir Gaziantepliyim. Gaziantep’e her gidişimde mutlaka Tarihi Tahmis Kahvesi’ne uğrar bir sade kahve veya melengiç kahvesi içerim. Anlatılmaz, yaşamak lazım. O müthiş ambians, o tarihi miras çok iyi ellerde... İlgilileri kutluyorum...
5/5 Mükemmel
10.04.2014
Misafir
Şehri gezdikten sonra en leziz mola
`Gaziantep` ile ilgili okudğum hemen her yazıda Tarihi Tahmis Kahvesi'nin adı mutlaka geçiyor. O zaman anlıyorsunuz burada sizi güzel bir şeylerin beklediğini. Biz Antep'te hanları, sokakları ve ~Bakırcılar Çarşısı~'nı gezdikten sonra buraya uğradık. Daha içeri girerken müzikle karşılandık. :) Yüksek tavanlı bu güzel binada menegiç kahvesini içtik. Sütle yapılan bu kahve çok lezzetliydi, beğendim. Servisi de çok güzeldi. Zaten Gaziantep'te hangi lezzeti beğenmez ki insan? İsterseniz kahvede satılan menegiç kahvesinden alıp evinize de götürebiliyorsunuz. Biz gittiğimizde pek kalabalık değildi, 2-3 masa doluydu sadece. Gerçekten dinlendik. Siz de mutlaka uğrayın ve soluklanın bu tarihi mekanda.
5/5 Mükemmel
09.04.2014
Misafir
Menengiç kahve keyfi
Harika bir restorasyon, özenle dekore edilmiş bir kahvehane. `Gaziantep`'in çarşılarını, hanlarını dolaştık, ardından Tarihi Tahmis Kahvesi'nde o meşhur sütlü menengiç kahvesi ile yorgunluğumuzu attık. Kahve çok lezzetli. Personel çok ilgili, güler yüzlü.