Reyhanlı Görülecek Yerler

Hatay’ın güzel ilçesi Reyhanlı’da yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:Reyhanlı Görülecek Yerler - Reyhanlı En İyi 10 Yapılacak Şey

Hatay’ın güzel ilçesi Reyhanlı’da yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

İlçeye 20 kilometre mesafede bulunan Reyhanlı Hamamı ve Reyhanlı Kaplıcaları’na gidebilir, şifalı olduğu söylenen sularında kaplıca tatili yapabilirsiniz.

Hem Reyhanlı’nın hem de Hatay’ın cennet köşelerinden biri olan Yenişehir Gölü’ne gidebilirsiniz. Gölde yüzebilir, sandal gezintilerine çıkabilir, göl kenarında kurulu olan restoran ve cafelerde vakit geçirebilir, ağaç altlarında dinlenebilir, göl kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz.

Reyhanlı bulunduğu bölge itibariyle çok köklü bir tarihi mirasa sahiptir. İlçenin merkezinde ve yakınlarında birçok ören yeri ve tarihi eser kalıntıları vardır. Bunların en önemlileri İmma Kalesi, Cüdeyde Höyüğü, Kızlar Sarayı, Atçana ve Tainat’tır. Bu tarihi yerleri gezip Reyhanlı’nın tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlçe tarihi mirasının yanında zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Özellikle ilçeye özgü tuzda tavuk yemeğini tatmanızı mutlaka öneriyoruz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın