Reyhanlı Otelleri

Eski bir yerleşim yeri olan Reyhanlı zengin kültürü, tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir yerdir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Reyhanlı Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Reyhanlı Otelleri ve Reyhanlı Otel Fiyatları

Eski bir yerleşim yeri olan Reyhanlı zengin kültürü, tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir yerdir.

Hatay'ın doğusunda yer alan bir ilçe olan Reyhanlı, Türkiye'nin ikinci büyük sınır kapısı olan Cilvegözü sınır kapısının yer aldığı yerdir. Suriye ile komşu olan Reyhanlı Hatay'ın Türkiye'ye katılması ile ilçe statüsü kazanmıştır.

Birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip Reyhanlı Akdeniz bölgesinde keşfedilmeyi bekleyen yerlerden biridir.

Son yıllarda turistik amaçla bölgeye gelen ziyaretçilerin sayısı artmıştır. Bu nedenle konaklama alternatifleri de buna bağlı olarak çeşitlilik göstermeye başlamıştır.

Özellike çevresinde termal su kaynaklarının bulunması nedeniyle Reyhanlı otelleri arasında termal oteller yoğunluktadır.

Kaplıca turizminin gelişimine ön ayak olan Reyhanlı otelleri genellikle ilçe merkezinde ya da merkeze yakın konumda yer alır.

Tarihi mirası, doğal güzellikleri ve termal su kaynakları ile Reyhanlı özellikle kaplıca turizminin öne çıktığı bir yerdir.

Adını Reyhanlı aşiretinden alan Reyhanlı ilçesi çok köklü bir geçmişe sahiptir. Varlığı milattan önceki tarihlere kadar uzanan ilçe ve çevresinin tarihi genellikle Hatay'ın tarihi ile birlikte ele alınır.

Pek çok uygarlığın geçiş yolu üzerinde bulunan ve çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bir bölgede yer alan Reyhanlı'da görülmeye değer pek çok tarihi, kültürel ve doğal zenginlik vardır.

Turizmin son yıllarda gelişmeye başladığı Reyhanlı'da konaklama konusunda da farklı alternatifler doğmaya başlamıştır. Özellikle termal turizmin öne çıktığı Reyhanlı'da kaplıca otelleri vardır.

Reyhanlı'da 2017 otel fiyatlarına bakacak olursak da; genellikle 4 yıldızlı olan Reyhanlı otellerinde fiyatlar sezona göre farklılık gösterse de 100-200 lira arasında değişmektedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın