Reyhanlı Otelleri

En iyi 5 otel, en uygun fiyatlar

Reyhanlı Hakkında

Türkiye'nin ikinci büyük sınır kapısında yer alan Reyhanlı ilçesi çevresindeki binlerce yıllık tarihi mirası ile keşfedilmeyi bekleyen bir yöredir.

Reyhanlı, Akdeniz bölgesinde Hatay'ın doğusunda yer alan bir ilçedir. Batısında Antakya merkez ilçesi, güneyinde ve doğusunda Suriye bulunur. Suriye ile Türkiye arasındaki Cilvegözü sınırkapısı da Reyhanlı ilçesindedir. 1939'da Hatay'ın Türkiye'ye katılmasıyla ilçe statüsü kazanan Reyhanlı'da tipik Akdeniz iklimi hakimdir.

Reyhanlı bulunduğu bölge itibariyle çok köklü ve eski bir tarihe sahiptir. Adını Reyhanlı aşiretinden alan ilçenin tarihine baktığımızda, yazılı kaynaklarda coğrafi konumu nedeniyle Hatay'ın tarihi ile birlikte ele alındığını görüyoruz. Bölgenin tarihi paleotik döneme kadar uzanmaktadır. Bunu izleyen dönemlerde de Reyhanlı ve çevresinde yerleşim izlerine rastlanmaktadır. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Reyhanlı'da Hititler, Mısırlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Türk Beylikleri ve Osmanlılar yaşamışlardır.

Suriye'nin sınır komşusu olan bu Akdeniz ilçesi günümüzde tarıma dayalı ekonomiye sahiptir. Reyhanlı'daki tarım üretimi Türkiye ortalamasının üzerindedir. İlçedeki sanayileşme de tarıma bağlı kollarda gelişmiştir. Devlet Planlama Teşkilatı'nın 2012 yılı verilerine göre Reyhanlı Türkiye'nin en zengin ilçesidir.

Etnik yapısı oldukça zengin, köklü bir geleneğe ve muhteşem bir yemek kültürüne sahip Reyhanlı aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri ile de görülmeye değer bir Akdeniz ilçesidir.

Reyhanlı Gezilecek Yerler

Reyhanlı Otel Fiyatları

Birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip Reyhanlı Akdeniz bölgesinde keşfedilmeyi bekleyen yerlerden biridir.

Green Hamamat Termal Otel Reyhanlı

Reyhanlı - Termal Otel - 11 Misafir Yorumu

Green Hamamat Termal Otel, Hatay Reyhanlı'da bulunmaktadır. Misafirler, termal suyunun faydaları ile hem sağlık hem de eğlenceli bir tatil geçirebilirler. 18 oda ile misafirlerine hizmet veren tesisin tüm odalarında; balkon, klima, SPA küveti, televizyon, uydu yayını, kasa, uyandırma servisi ve kablosuz internet erişimi mevcuttur. Tesiste alkollü içecek servisi bulunmamaktadır. Otelde her gün kat temizliği yapılmaktadır. Otel, evcil hayvan kabul etmemektedir. Otel, her yaş çocuk kabul etmektedir. Green Hamamat Termal Otel'in açık büfe kahvaltısıyla güne zinde bir başlangıç yapabilirsiniz. Otelin restoranında misafirler Türk mutfağından lezzetlerin tadına bakma imkanı da bulabilirler. Tesiste verilen oda + kahvaltı konaklamalar çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır. Türk...

Tarihi mirası, doğal güzellikleri ve termal su kaynakları ile Reyhanlı özellikle kaplıca turizminin öne çıktığı bir yerdir.

Son yıllarda turistik amaçla bölgeye gelen ziyaretçilerin sayısı artmıştır. Bu nedenle konaklama alternatifleri de buna bağlı olarak çeşitlilik göstermeye başlamıştır.

Özellike çevresinde termal su kaynaklarının bulunması nedeniyle Reyhanlı otelleri arasında termal oteller yoğunluktadır.

Kaplıca turizminin gelişimine ön ayak olan Reyhanlı otelleri genellikle ilçe merkezinde ya da merkeze yakın konumda yer alır.

Pek çok uygarlığın geçiş yolu üzerinde bulunan ve çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bir bölgede yer alan Reyhanlı'da görülmeye değer pek çok tarihi, kültürel ve doğal zenginlik vardır.

Turizmin son yıllarda gelişmeye başladığı Reyhanlı'da konaklama konusunda da farklı alternatifler doğmaya başlamıştır. Özellikle termal turizmin öne çıktığı Reyhanlı'da kaplıca otelleri vardır.

Reyhanlı'da 2020 otel fiyatlarına bakacak olursak da; genellikle 4 yıldızlı olan Reyhanlı otellerinde fiyatlar sezona göre farklılık gösterse de 100-200 lira arasında değişmektedir.

Reyhanlı Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Reyhanlı Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Reyhanlı Otelleri için en ucuz fiyat 178 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Reyhanlı için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Reyhanlı için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Reyhanlı yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Reyhanlı ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Reyhanlı hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Reyhanlı hava durumu için hemen tıklayın.

Reyhanlı Otel Yorumları

1

Green Hamamat Termal Otel

sinan ÇAKARLAR - 18 Ocak 2019, Cuma 13:27

Eskiden iyiydi

Ben 2013'te 5 yıllığına aldım, devremülk aldım, çok memnundum. İlk 3 yıl yemekler çok güzel, temizlik çok iyi, personel güler yüzlüydü. Son iki yıl otel el değiştirince yemekler bozuldu, hijyen temizlik yok, devremülkler bakımsız. Pek memnun kalmadım.