Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tekne Turu
Dalış Turu
Yamaç Paraşütü
Festival

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Hatay Aktiviteleri

Hatay civarında yapılacak 15 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Künefe Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Zeytin Ve Zeytinyağı Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Çevlik Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Milyonfest Hatay
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Tuğçem Balıkçılık
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
İskenderun Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay

15 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Hatay Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Sahil kıyısı boyunca birbirinden güzel plajlara ve tarihin en eski kalıntılarına sahip olan Hatay’da yapılacak birçok aktivite ve görülmesi gereken sayısız tarihi nokta bulunmaktadır.

Akdeniz kıyısında bir şehir olan Hatay, yıl içerisindeki ziyaretçi potansiyeliyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Sayısız tarihi kalıntıları ve birbirinden etkileyici doğal güzellikleri içinde barındıran Hatay’da yapılacak aktivite sayısı da bir hayli fazladır. Konaklama seçenekleri için uygun Hatay otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Hatay’da yapılacak şeyler listesi hazırlama aşamasındaysanız yazımızı okumaya devam edin. İşte Hatay’da yapılmadan dönülmemesini önerdiğimiz aktiviteler:.

Hatay’ın zengin köy kahvaltısıyla güne başlayabilirsiniz. Köy peynirleri, reçeller ve sıcak köy ekmekleriyle süslenen bir kahvaltı karşısında uzun uzun keyif yapabilir ve güne zinde başlayabilirsiniz.

Hatay’ın müzelerini, kiliselerini, kalelerini, camilerini ve manastırlarını görerek şehrin tarihine ve kültürüne daha yakından tanık olabilirsiniz. Koz Kalesi, St. Pierre Kilisesi, Habibi Neccar Camii, Çevlik Ören Yeri, Payas Kalesi, Cin Kulesi, Aziz Simeon Manastırı, Antakya Mozaik Müzesi ve Hatay Arkeoloji Müzesi görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Her gördüğünüz nokta farklı bir kültürle, farklı bir tarihle tanışmanızı sağlayacak.

Şehrin kaplıca bölgelerine giderek şifalı suların tadını çıkarabilirsiniz. Erzin Başlamış Kaplıcaları ve Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları tercih edeceğiniz kaplıca bölgeleri arasında. Bu bölgelerde konaklama tesisleri de bulunuyor. Birçok hastalığı tedavi edici özelliği olan kaplıcalarda vakit geçirmeden tatilinize kesinlikle son vermeyin.

Hatay’da alışverişin tadı bir başkadır. Hatay Uzun Çarşı’yı gezerek kendinize ve sevdiklerinize yöresel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Çarşı boyunca sadece hediyelik eşyalardan değil, baharat çeşitleri, defne sabunu, biber salçası ve nar ekşisi almanızı da tavsiye ederiz.

Hatay mutfağı oldukça zengin lezzetlerle dolu. Yöresel yemekleriyle dikkatleri üzerine çeken Hatay’da içli köfte, ekşi aşı, kaytaz böreği, humus ve aşur yemeden tatinizi kesinlikle bitirmeyin. Hepsi ayrı ayrı beğeninizi kazanacak. Tatlı olarak ise taş kadayıf ve künefenin tadına bakabilirsiniz.

Hatay’ın gece hayatı çok fazla hareketli olmasa da birkaç Türkçe pop müzik çalan mekanlar bulunuyor. Hürriyet Caddesi’ndeki sayılı mekanların birine girerek birkaç saat canlı müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

Hatay Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hatay için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Hatay için ailelere uygun aktiviteler : Künefe Festivali, Keldağ Dalış Merkezi, Akçalı Yumurta Bayramı, Hatay konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Hatay için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Hatay için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Künefe Festivali, Keldağ Dalış Merkezi, Akçalı Yumurta Bayramı, Hatay konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Hatay için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Hatay için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Künefe Festivali, Keldağ Dalış Merkezi, Akçalı Yumurta Bayramı, Hatay konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Hatay için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Hatay için çiftlere uygun aktiviteler : Künefe Festivali, Keldağ Dalış Merkezi, Akçalı Yumurta Bayramı, Hatay konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Hatay için aktiviteler nelerdir?
Hatay için aktiviteler : Künefe Festivali, Keldağ Dalış Merkezi, Akçalı Yumurta Bayramı, Hatay konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.