Pamukkale Merkez Gezilecek Yerler

Tüm dünyaya nam salmış güzelliği ile Pamukkale Travertenleri yıl boyunca on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Pamukkale Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Pamukkale Merkez Tarihi Mekanlar

Tüm dünyaya nam salmış güzelliği ile Pamukkale Travertenleri yıl boyunca on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.
Pamukkale Merkez, yurdumuzun güneybatısında yer alan Denizli'nin tüm dünya tarafından bilinen doğal oluşumları olan travertenlere ev sahipliği yapan ilçesidir. Artan ilgi ve nüfusun etkisiyle sonradan ilçe statüsüne kavuşan Pamukkale, bugün travertenleri kadar kent kaplıcaları ile de adından sıklıkla söz ettiriyor. Pamukkale Merkez ise bu güzide ilçede konaklama yapılacak en ideal yer olarak göze çarpmaktadır.

Pamukkale Travertenleri: Pamukkale Travertenleri Türkiye'nin ve Denizli'nin sembolü durumdadır. Bu doğal alanda çıkan su kaynaklarının içindeki karbondioksitin uçması ve su içerisindeki kalkerin çökmesi ile kristalleşmiş olan travertenler, tarifi zor bir güzelliği sahiptir. Bu eşsiz güzellikteki pamuk tarlasını andıran alan, aynı zamanda UNESCO Dünya Miras Listesi'nde de yerini almış bir doğal oluşumdur.

Pamukkale Antik Havuz: Pamukkale ilçesinin en önemli simgelerinden biri de bu Pamukkale Antik Havuz'dur. Pek çok hastalığa iyi geldiği düşünülen bu antik havuz özellikle şifalı suyu ile dünyanın sayılı havuzlarından biridir.

Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi: Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi Hierapolis Antik Kenti'nin bir bölümü olan Roma Hamamı olup 3 salondan oluşan oluşmaktadır. Müze içerisinde sergilenen eserler açısından da oldukça zengindir ve mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdendir.

Laodikya Antik Kenti: Laodikya Antik Kenti, kurulduğu dönemlerde Batı Anadolu'nun en büyük ticaret ve finans merkezi konumunda olup Denizli'nin günümüzde tekstil alanında çok büyük başarılar yakalamasının sebebini de bu bölgede 2300 yıl öncesinde görülen başarıya bağlı olduğu düşünülmektedir.

Karahayıt Kaplıcaları: Pamukkale Merkez'in en çok ziyaret edilen yerlerinden biri de Karahayıt'tır. Özellikle şifalı sulara sahip olduğu düşünülen Karahayıt Kaplıcaları yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir bölgedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın