Palandöken bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Palandöken Aktiviteleri

Türkiye'nin ve dünyanın önemli kış sporları merkezlerinden biri olan Palandöken'de yılın beş ayı kayak yapabilir ve Erzurum'un köklü kültürünü keşfedebilirsiniz.Palandöken Aktiviteleri

Türkiye'nin ve dünyanın önemli kış sporları merkezlerinden biri olan Palandöken'de yılın beş ayı kayak yapabilir ve Erzurum'un köklü kültürünü keşfedebilirsiniz.
Palandöken, ülkemizin doğusunda, Erzurum'da yer almaktadır ve en önemli kış sporları merkezlerinden biridir. Özellikle son yıllarda artan ünü ile hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlamaktadır Palandöken.

Sporculara yılın 5 ayı kayak imkanı sunan Palandöken aynı zamanda Erzurum şehir merkezine de oldukça yakındır ve bu sayede şehrin kültürünü ve tarihini de keşfetme olanağınız vardır.

Palandöken'de yapmanızı önerdiğimiz aktiviteler şöyle:

Uluslararası Kayak Federasyonu'nun dünyanın en büyük ikinci kayak merkezi olarak belirlediği Palandöken'de yapılacak en ideal aktivite elbette kayak ve kış sporları. 2200 m ile 3200 m arasında değişen kayak pistleri ile Palandöken hem kayak tutkunları hem de kayağa yeni başlayacak olanlar için oldukça ideal bir yer.

Kayak, snowboard, kızakla bembeyaz karlar üzerinde kayabilir, ATV ile doğa turlarına çıkabilir, rehber eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilir, telesiyej ile Palandöken'in güzelliklerine yukarıdan bakabilir, gördüğünüz bu güzellikleri fotoğraflayarak ölümsüzleştirebilirsiniz.

Palandöken kış aylarında olduğu kadar bahar ve yaz aylarında da ziyaretçisinin bol olduğu bir yer. Yayları ile de ünlü olan Palandöken'de eğer bahar ve yaz aylarında bulunursanız mutlaka bu eşsiz doğa güzelliğine sahip yaylalara çıkın.

Palandöken, Erzurum şehir merkezine çok yakın mesafede bulunmaktadır. Palandöken'e kadar gelmişken Erzurum'un kültürünü ve tarihini de keşfedebilirsiniz. Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Atatürk Evi, Aziziye Tabyaları, Tortum Şelalesi ve Tortum Gölü, Çobandede Köprüsü, Narman Peri Bacaları gezebileceğiniz yerler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar