Palamutbükü Görülecek Yerler

Masmavi bir deniz, yemyeşil ormanlar, oksijen deposu tertemiz bir hava ve bolca huzur... Palamutbükü'nde bir doğa tatilinden beklediğiniz her şeyi, hatta daha fazlasını bulacaksınız.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Palamutbükü Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Palamutbükü Doğa Yürüyüşü

"palamutbuku doga yuruyusu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Palamutbükü Görülecek Yerler - Palamutbükü En İyi 10 Yapılacak Şey

Masmavi bir deniz, yemyeşil ormanlar, oksijen deposu tertemiz bir hava ve bolca huzur... Palamutbükü'nde bir doğa tatilinden beklediğiniz her şeyi, hatta daha fazlasını bulacaksınız.
Palamutbükü, Datça'nın cennet köşelerinden biri. Her yıl pek çok doğasever tatilciyi ağırlayan Palamutbükü, Datça'daki onlarca bükten biri eşsiz bir güzelliğe sahip. Masmavi bir deniz, yemyeşil ormanlar, oksijen deposu tertemiz bir hava ve bolca huzur... Palamutbükü'nde bir doğa tatilinden beklediğiniz her şeyi, hatta daha fazlasını bulacaksınız.

Palamutbükü'nde yapılacak şeylerin başında elbette turkuaz denizin ve sımsıcak güneşin tadını çıkarmak geliyor. Türkiye'nin en güzel plajları arasında yerini çoktan almış olan Palamutbükü Plajı'nda günün dilediğiniz saati yüzebilir, plajda güneşlenebilir, şnorkelle dalabilir, kano ve deniz bisikleti ile gezebilir, olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Bu bakir koya tepeden bakmak isterseniz adresiniz Palamutbükü Yassı Tepesi olmalı. Yürüyerek çıkabileceğiniz tepeden tüm koyun ve körfezin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Yassı Tepe'ye özellikle günbatımında çıkmanızı öneriyoruz.

Datça Palamutbükü'nde yapılacak şeylerden biri de koy ve liman boyunca dizili olan restoranlarda Ege'nin en taze ve lezzetli deniz ürünlerinin tadına bakmak. Akdeniz ve Ege mutfağının en güzel mezelerini ve yemeklerini bu restoranlarda yiyebilirsiniz.

Sabah erken saatlerde ya da günbatımına yakın akşam üstü saatlerinde Palamutbükü sahilinde ve Palamutbükü Limanı'nda keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

Yakın yerleri keşfe çıkmak da Palamutbükü'nde yapılacak şeylerden biri. Özellikle komşu koylar Kızılbük, Ovabükü ve Hayıtbükü'nü gezebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Palamutbükü Doğa Yürüyüşü
Palamutbükü Doğa Yürüyüşü
Datça / Muğla
Türkiye
palamutbuku doga yuruyusu

-

Datça yarımadasını, 1986 yılı sonu bir yazdan kalma, Hürriyet gazetesi elime geçmiş, can sıkıntısı ilanlarını okurken Datça'da satılık arazi ilanını okudum. Yanımda ortaokuldan kalma büyük atlas haritasını açıp yerini keşfetmekle, benim Datça serüvenim başlamış oldu. 29 senedir ondan kopamadım, bir kere giden onu unutamaz. Her şeyi çok farklı bir belde yaratanın bize hediye ettiği. Son günlerim için orada ufak bir mekan sahibi oldum ve çok mutluyum. Bu zevki herkesin yaşamasını, Datça'ya saygı duyarak, kirletmeden, hoyratça onu severek bu beldemizden herkes istifade etsin derim, dediğim gibi, koruyarak, kirletmeden, sevgiler herkese... Sinan Tugel.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)