Ovabükü bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ovabükü Gezilecek Yerler

Datça Yarımadası’nın en güzel koylarından biri olan Ovabükü, Datça’nın yaz turizmine katkı sağlayan tatil bölgelerinden biridir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ovabükü Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ovabükü Tarihi Mekanlar

Datça Yarımadası'nın en güzel koylarından biri olan Ovabükü, Datça'nın yaz turizmine katkı sağlayan tatil bölgelerinden biridir.

Ovabükü, her ne kadar küçük bir bölge olsa da, içinde sakladığı doğal güzellikleriyle görenlerin başını döndürür. Ovabükü'nde çok fazla gezilecek ve görülecek yer olmasa da bölgeye yakın olan Datça ve Mesudiye gibi birçok noktaya yakın olduğu için, aslında gezecek ve görecek çok yeriniz olacak Ovabükü tatilinizde.

Ovabükü Plajı: Yeşillikler arasında saklanmış huzur veren bir bölgedir Ovabükü. Sahip olduğu plajında dinlenmek, kumsalların ve denizin tadını çıkarmak tatilinizin en unutulmaz anları olur. Ovabükü Plajı'nın tadını doyasıya çıkarmalısınız tatilinizde. Plajın çevresinde birçok konaklama tesisi de bulunuyor. Datça'nın bu güzel noktası sizi sıcaklığıyla sarıp sarmalayacak.

Mesudiye Köyü: Ovabükü'ne oldukça yakın bir konumda bulunan Mesudiye Köyü, zengin doğasıyla karşılayacak en güzel gezi mekanlarından biri. Mesudiye'de yürüyüşler yapabilir, bisikletle turlayabilir, plajlarında serinleyebilir ve harika bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Kızlan Köyü: Datça'nın en gelişmiş köyü olan Kızlan Köyü, Ovabükü gezilecek yerler listenize mutlaka dahil olmalı. Datça ile Ovabükü arasında yaklaşık 20 kilometrelik bir mesafe yer alıyor. Yani Kızlan Köyü'ne ulaşımınız oldukça kolay. Köy, özellikle Ege Denizi ve Akdeniz'e manzarası olması nedeniyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Datça Apollon Tapınağı: Knidos Antik Kenti'nin yakınlarına yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılan Datça Apollon Tapınağı, gezip görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Knidos Antik Kenti: Ovabükü'den Datça'ya geçtiğiniz günlerde Knidos Antik Kenti'ni ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin. Filozof Eudoxus, Skopas, Bryaxis ve birçok ünlü ismin yaşadığı bir yer olan antik kentin kalıntıları arasında farklı dönemlerin izlerine tanık olabilirsiniz. Antik kentin en önemli kalıntıları arasında güneş saati, Demeter mabedi, Afrodit heykelinin kaidesi bulunuyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın