Odunpazarı bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Odunpazarı Aktiviteleri

Tarihi değerleri, Osmanlı’dan kalan evleri ve kültürel değerleri ile Odunpazarı, Eskişehir’in gözbebeği adeta…Odunpazarı Aktiviteleri

Tarihi değerleri, Osmanlı'dan kalan evleri ve kültürel değerleri ile Odunpazarı, Eskişehir'in gözbebeği adeta…
Odunpazarı, Eskişehir'in en eski yerleşim yeri ve şehrin merkez ilçesi. Tarihi dokusu ve kültürel mirasları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Odunpazarı, Osmanlı döneminden kalma evleri, taş sokakları, müzeleri ve diğer pek çok varlığı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Yakın bir zaman içerisinde siz de Odunpazarı'nı ziyaret etmeyi planlıyorsanız eğer, Odunpazarı yapılacak şeyler listemize göz atmadan yola çıkmayın deriz.

Odunpazarı Evleri'ni Görün: Eskişehir'in kültür mirasına eklediği en önemli eserler arasında bulunuyor Odunpazarı Evleri. Odunpazarı'nda yapılacak şeylerin ilk sırasında, Odunpazarı Evleri'ni görmek ve fotoğraflamak yer almalı. Odunpazarı'nın dar taş sokaklarını süsleyen bu evler, gezinizin en can alıcı noktalarından biri olacak.

Müzeleri Ziyaret Edin: Odunpazarı'nda ziyaret etmenizi önerebileceğimiz çok sayıda müze yer alıyor. Eğitim Karikatürleri Müzesi, Lületaşı Müzesi, Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi ve Cumhuriyet Tarihi Müzesi kesinlikle ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında bulunuyor.

Yöresel Lezzetleri Deneyimleyin: Eskişehir'in en önemli lezzetlerinden biri olan çiğböreği mutlaka denemelisiniz. Odunpazarı'nda hizmet veren Kurşunlu Konağı'nda bu eşsiz lezzeti tadabilirsiniz. Ayrıca yöresel ev yemeklerini de deneyebilirsiniz.

Kahvaltı Yapın: Odunpazarı, yöresel kahvaltısı ile de oldukça ünlü. Odunpazarı'na geldiğinizde kahvaltı etmeden dönmenizi asla önermiyoruz. Hatta gezinize harika bir kahvaltı ile de başlayabilirsiniz.

Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda Alışveriş Yapın: Pipo, tespih, kolye, ağızlık gibi çok sayıda lületaşı eserini bulabileceğiniz Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda sevdiklerinize harika yöresel hediyelikler alabilirsiniz.

Osmanlı Evi'ni Gezin: Günümüzde müze-restoran olarak hizmet veren Osmanlı Evi, sivil mimarinin en güzel örneklerinden birini teşkil ediyor. Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal Atatürk'ü misafir eden Osmanlı Evi'ni mutlaka gezmenizi öneriyoruz.

Şelale Park'ta Çay İçip Şehir Manzarasını Seyredin: Eskişehir'in muhteşem manzarasını gözler önüne seren Şelale Park, çay içip soluklanmak için ideal bir yer. Gezinizin finalini burada yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın