Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Eskişehir Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Eskişehir civarında yapılacak 1 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
222 Park

222 Park

Ücretli
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Eskişehir

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Eskişehir Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

İç Anadolu bölgesinde yer alan en modern ve genç şehirlerden biri olan Eskişehir son yıllarda giderek popülerleşen bir turizm merkezi olmaya başladı. Doğal güzellikleri ve tarihi mirasıyla da göz dolduran Eskişehir, ziyaretçilerine birçok kültürel aktivite de sunan hareketli bir sosyal yaşama sahip kentlerimiz arasında yer alıyor.

Birbirinden güzel yemekler yiyebileceğiniz restoranları, eğlenceli gece hayatı, parkları ve tarihi eserleriyle Eskişehir yapılacak şeyler açısından oldukça zengin bir şehir. Bünyesinde bulunan üniversite sayesinde dinamik bir genç nüfusa da ev sahipliği yapan Eskişehir bu anlamda bölgedeki diğer şehirlerden farklı bir atmosfere sahip.

Sizler için kapsamlı bir Eskişehir yapılacaklar ve görülecek yerler listesi hazırladık. Eğer bu güzel kentte konaklamayı düşünüyorsanız Eskişehir otelleri ve diğer konaklama seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyebileceğiniz sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir’de Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

222 Park: Eskişehir'de yapılacak şeyler dendiğinde ilk akla gelenlerden biri de şehrin hareketli sosyal yaşantısının ve gece hayatının tadını çıkarmak. İşte 222 Park da size bu konuda birçok seçenek sunacak mekanlardan biri.

Bünyesinde restoranlar, barlar ve gece kulüpleri bulunan bu mekan, gündüzün erken saatlerinden gecenin ilerleyen vakitlerine kadar türlü çeşitli eğlence, aktivite ve muhteşem lezzetler sunuyor ziyaretçilerine. Ünlü sanatçıların konserlerinden seçkin dj’lerin katıldığı partilere kadar birçok etkinlik düzenlenen mekan ayrıca zengin menülü restoran ve barlarıyla da göz dolduruyor.

Son derece geniş bir alanı kapsayan bu güzel mekanı Eskişehir gezinizde mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Porsuk Çayı: Eskişehir görülecek yerler arasında öne çıkan yerlerden biri olan ve birçok aktivitenin yapılabildiği bir bölge de Porsuk Çayı ve çevresi. Sakarya Nehri’nin en büyük kolu olma özelliği taşıyan bu güzel çay her anlamda Eskişehir’in yaşam kaynağı diyebiliriz.

Kentin topraklarına bereket katan bu su kaynağı aynı zamanda çevresinde yer alan restoranlar, kafeler, parklar ve piknik alanlarıyla şehrin sosyal hayatının da en önemli parçalarından biri. Bu güzel nehrin çevresinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Eskişehir gezilecek yerler arasında en güzellerinden biri olan çayda ayrıca sandallar ve gondollarla gezebilir, bu romantik atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Kent Park: Eskişehir'de görülecek yerler listesine eklenmesi gereken bir başka güzel nokta da Kent Park. Porsuk Çayı kenarında yer alan ve son derece geniş bir alana kurulmuş olan bu park yapay plajdan gölete, piknik alanlarından yüzme havuzlarına kadar çok çeşitli aktivitenin yapılabildiği birçok bölüme sahip.

Bilim Sanat ve Kültür Parkı: Eskişehir'de gezilecek görülecek yerler arasında atlanmaması gereken bir başka nokta da Bilim Sanat ve Kültür Parkı. Eskişehir’in en büyük parkı olma özelliğini taşıyan park, yalnızca mesire yeri olmasıyla değil aynı zamanda bir eğlence ve kültür merkezi olmasıyla da öne çıkıyor.

Kurşunlu Camii ve Külliyesi: Köklü tarihiyle Eskişehir gezilecek tarihi yerler açısından da birçok seçenek sunan bir Anadolu kenti. Bu kentte yer alan önemli tarihi eserlerden biri de tarihi Odunpazarı semtinde bulunan Kurşunlu Camii ve Külliyesi. 16.

yüzyılda inşa edilmiş bir Osmanlı dönemi eseri olan bu görkemli yapı dönemin mimarisini oldukça iyi yansıtıyor. Bu güzel yapıyı görenlerin ayrıca tarihi evleriyle göz dolduran Odunpazarı mahallesini de gezmesini tavsiye diyoruz.

Odunpazarı Modern Müze: Eskişehir gezip görülecek yerler arasında farklı bir seçenek de Odunpazarı Modern Müze. Özellikle kültür ve sanata merak duyan gezginlerin bu mimarisiyle de dikkat çeken kapsamlı modern sanat müzesini mutlaka görmelerini öneriyoruz.

Eskişehir Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eskişehir için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Eskişehir için ücretsiz yapılacak aktiviteler : 222 Park, Eskişehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Eskişehir için aktiviteler nelerdir?
Eskişehir için aktiviteler : 222 Park, Eskişehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.