Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Eskişehir Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Eskişehir civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

222 Park

Ücretli
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Eskişehir

Eskişehir Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Anadolu'nun en modern ve canlı kentlerinden olan Eskişehir, 24 saat yaşayan bir kent ve burada yapılabilecek pek çok keyifli aktivite var...

Porsuk Çayı üzerindeki köprüleri, birbirinden sevimli mekanları, heykelleri, çeşmeleri, yemyeşil parkları, canlı kültür ve sanat yaşamı ile Eskişehir, yalnızca Orta Anadolu'nun değil; ülkemizin de en gelişmiş ve modern şehirlerinden biri. Konaklama seçenekleri için uygun Eskişehir otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Zengin kültürü, köklü tarihsel mirası, genç nüfusu ve hareketli sosyal hayatı ile Eskişehir ülkemizin mutlaka görülmesi gereken kentlerinden biri.

Eskişehir'de ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Eskişehir'de yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri kentin tarihi bölgesi olan Odunpazarı'nı gezmek. 19. yy mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Odunpazarı, Eskişehir'in turizm merkezlerinden biri aynı zamanda. Burada tarihi konakları görebilir, mimarisine hayran kalacağınız Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni, dünyada başka bir örneği bulunmayan Lületaşı Müzesi'ni, ülkemizin ilk cam müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni, geleneksel el sanatları ürünlerinin sergilendiği ve satıldığı Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nı gezebilirsiniz.

Eskişehir tarihi yerlerinin yanı sıra yemyeşil parkları ile de ünlü bir kent. Eskişehir geziniz sırasında mutlaka görmenizi ve gezmenizi önerdiğimiz parkların başında Bilim Sanat ve Kültür Parkı ile Kent Park geliyor. Bu parklarda doğa ile iç içe yürüyüşler yapabilirsiniz.

Eskişehir'in kalbinin attığı yer Porsuk Çayı kıyıları. Heykellerle bezeli caddeler, yemyeşil su boyları, köprüler, çeşmeler ve cıvıl cıvıl insanlar süslüyor Porsuk Çayı kıyılarında oluşan tabloyu. Burada yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri Porsuk'ta tekne ile gezinti yapmak. Dilerseniz burada yer alan birbirinden sevimli mekanlardan birinde güzel bir yemek yiyebilir ve içkinizi yudumlayabilirsiniz. Porsuk Çayı kıyılarında yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Eskişehir denince akla ilk gelen şeylerden biri de elbette çiğ börek ve balaban kebabı. Bu muhteşem lezzetleri tatmadan Eskişehir'den dönmeyin.