Milas Yapılacak Şeyler

Altın sarısı kumları, yüzyıllar öncesinden kalan antik kalıntıları, sokaklarda top koşturan çocukları, günün her saati cıvıl cıvıl olan çarşısı, ünü bölge sınırlarını aşmış meşhur halıları ve tarihi evleri ile bir masaldan fırlayıp gelmiş gibidir Milas.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Milas Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Manzarası mükemmel"

"alatepe parasut tepesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Milas Yapılacak Şeyler

Altın sarısı kumları, yüzyıllar öncesinden kalan antik kalıntıları, sokaklarda top koşturan çocukları, günün her saati cıvıl cıvıl olan çarşısı, ünü bölge sınırlarını aşmış meşhur halıları ve tarihi evleri ile bir masaldan fırlayıp gelmiş gibidir Milas.

Yeşil ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz Milas, Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı, şirin mi şirin bir beldedir. Altın sarısı kumları, yüzyıllar öncesinden kalan antik kalıntıları, sokaklarda top koşturan çocukları, günün her saati cıvıl cıvıl olan çarşısı, ünü bölge sınırlarını aşmış meşhur halıları ve tarihi evleri ile bir masaldan fırlayıp gelmiş gibidir Milas. Muğla'nın, Fethiye'den sonra 2. büyük ilçesidir burası. Zaman kavramını unutmak ve telaşsızca yaşayıp gitmek istiyorsanız, Milas doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile tam da aradığınız adres.

Tarihi Yapılar: Milas tatiliniz deniz, güneş ve kum üçlüsünden ibaret olsun istemiyorsanız bölgedeki yüzyıllara meydan okuyan yapıları mutlaka ziyaret etmeli, tarihe kısa bir yolculuk yapmalısınız. Firuz Ağa Camii, Çöllüoğlu Hanı, Gümüşkesen Anıtı, Milas Müzesi, Belen Camii, Baltalı Kapı, Ulu Camii ve Zeus Karios Tapınağını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yelken: Yelken sporuna ilgi duyanların sıklıkla uğradığı bir yerdir Milas'a 25 kilometre mesafede bulunan Güllük Körfezi. Burası zeytinliklerle çevrili doğal plajları ve balık yumurtası ile ünlüdür. Tatilinize renk ve eğlence katacak bir gün geçirmek ve Ege'nin masmavi sularında yelken yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Milas Pazarında Alışveriş: Bu şirin belde, kendisi gibi şirin mi şirin bir pazara ev sahipliği yapar. Her hafta Salı günleri Muğla Milas'ın merkezinden kenar mahallelere kadar uzanan ve tüm Milas'ı saran rengarenk bir panayır yeri gibidir Milas Pazarı. Her bütçeye uygun seçeneklerin olduğu, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bu bayram yerini andıran pazarda; çam kokulu leziz ballar, birbirinden leziz zeytin çeşitleri, dalından sofralara sunulan taptaze sebze meyveler ve incecik işlenmiş yerel dokumalardan satın alabilirsiniz.

Tekne Turu:Yeşil ve mavi ile çevrili Milas'ın güzelliklerini daha yakından keşfetmek, görmediğiniz, bilmediğiniz koyları, plajları ziyaret etmek istiyorsanız en iyi seçeneklerden biridir tekne turu. Muğla, Bodrum ve Fethiye çevresindeki maviden turkuaza dönen koyları gördükçe heyecanınız daha da artacak. Gezi boyunca fotoğraf makinanızı yanınızdan ayırmayın ve fotoğraf albümünüz için güzel kareler yakalamaya çalışın.

Ayrıca; Tarihi Milas Evleri'ni gezebilir, şirinlikte sınır tanımayan Boğaziçi Köyü'ndeki zeytinliklerde uzun uzun yürüyüşler yapabilir, Bafa Gölü'nün çevresinde mola verebilir ve Ören'de yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Milas aktivite tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Alatepe Paraşüt Tepesi
Alatepe Paraşüt Tepesi

-

Manzarası mükemmel

Herkesin tavsiyesi üzerine gittiğimiz bir yer. Manzarası mükemmel bir yer. Tek olumsuz yanı, çay ısmarladığımız beyefendinin isteksiz bir şekilde bize çayları hazırlayıp getirmesi oldu. Ve oradaki yerin biraz daha güzelleştirilmesinden yanayım. Bakımsız olması bizleri şaşırttı.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Alatepe Paraşüt Tepesi
Alatepe Paraşüt Tepesi

-

alatepe parasut tepesi

Küçük bir köy olsa da, paraşüt yapmak için ideal bir yer.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)