Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Meskendir Vadisi

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Meskendir Vadisi Hakkında

4400 metre uzunluğunda olan Meskendir Vadisi, oldukça dik bir iniş ile ulaşabileceğiniz muhteşem bir yer. Pek çok vadide olduğu gibi, Meskendir Vadisi de sedir ağaçlarıyla kaplı. Kapadokya'da karşılaştığınız benzer kiliseler, Meskendir Vadisi'nde de sizleri bekliyor olacak. Özellikle vadinin sağ tarafında bulunan Meskendir Kilisesi kesinlikle görülmeye değer.

Vadinin sahip olduğu şekiller, buranın harika bir trekking alanı olduğunu gösteriyor bizlere. Peribacaları, dehlizler, tüneller ve çeşitli bitki türleri ile dolu keyifli bir trekking parkuruna sahip Meskendir Vadisi. Vadiye inmeden önce karşınızda beliren görkemli manzaranın fotoğrafını çekmezseniz eğer çok pişman olursunuz, bizden söylemesi. Meskendir Vadisi'ne, Göreme-Ortahisar yolundan ulaşabilirsiniz.

Bu yolu devam edin ve Ortahisar sapağına gelmeden asfalt yoldan 1 km kadar yürüyün. Daha sonra yolun sağ tarafındaki toprak yoldan aşağı inin. Ve işte karşınızda tüm muhteşemliği ile Meskendir Vadisi. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Meskendir Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?