Giriş
28.01.22
Çıkış
29.01.22
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle
Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Ortahisar Pansiyonları:

Ortahisar için 10 otel listelendi.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
İki gezgin için harika
Henüz Puanlanmamış
Ortahisar merkezine 660 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
1.681 TL
Butik Otel
İki gezgin için harika
4.6/5 Mükemmel
Ortahisar merkezine 290 m uzaklıkta
Tatilsepeti.com
%32 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
454 TL
Otelz.com
460 TL
En uygun fiyat
426 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
426 TL
Taş Otel
Havaalanı Servisi
4.4/5 Mükemmel
Ortahisar merkezine 390 m uzaklıkta
Otelz.com
%10 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
1.038 TL
Tatilsepeti.com
859 TL
En uygun fiyat
791 TL
Etstur
En uygun fiyat:
Etstur
791 TL
Otel
İki gezgin için harika
4.7/5 Mükemmel
(22 değerlendirme)
Ortahisar merkezine 630 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
1.377 TL
Butik Otel
Hayvan Dostu
4.6/5 Mükemmel
(32 değerlendirme)
Ortahisar merkezine 680 m uzaklıkta
Otelz.com
%10 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
932 TL
Etstur
861 TL
En uygun fiyat
861 TL
Etstur
En uygun fiyat:
Etstur
861 TL
Taş Otel
Çocuk Dostu
4.6/5 Mükemmel
(32 değerlendirme)
Ortahisar merkezine 710 m uzaklıkta
Otelz.com
%25 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
491 TL
Odamax
505 TL
En uygun fiyat
491 TL
Otelz.com
En uygun fiyat:
Otelz.com
491 TL
Butik Otel
İki gezgin için harika
4.8/5 Mükemmel
Ortahisar merkezine 730 m uzaklıkta
Otelz.com
%35 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
541 TL
Odamax
529 TL
En uygun fiyat
529 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
529 TL
Otel
İki gezgin için harika
4.4/5 Mükemmel
Ortahisar merkezine 820 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
813 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.1/5 Mükemmel
(274 değerlendirme)
Ortahisar merkezine 1.3 km uzaklıkta
Tatilsepeti.com
Sadece Konaklama
694 TL
Otelz.com
679 TL
En uygun fiyat
640 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
640 TL
Taş Otel
Havaalanı Servisi
3.8/5 Çok İyi
(8 değerlendirme)
Ortahisar merkezine 510 m uzaklıkta
Tatilsepeti.com
Oda-Kahvaltı
375 TL

Ortahisar Pansiyonları

Ortahisar Pansiyonları

Ortahisar, Nevşehir'e bağlı olarak, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. Eşsiz bir jeolojik oluşuma sahip bölgenin gezilebilecek önemli yerlerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Bölgedeki yerleşim çok eski zamanlara dayanıyor. Ortahisar, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış. Farklı medeniyetlerin farklı yaşayış şekilleri ve din yapılarının izlerini görebilirsiniz. Tarihi öneminin yanında doğal oluşumlarıyla da oldukça dikkat çeken bölgede eşine az rastlanır oluşumlar bulunuyor. Bölge bulunduğu konum itibariyle ülkenin farklı noktalarından rahat ulaşım sağlanabilecek durumda. Özel aracınızla veya havayoluyla bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Her yıl birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bölge her dönem ziyaret etmeye uygun. Ortahisar'da turlara katılabilir, ATV gezintileri yapabilir unutulmaz günler geçirebilirsiniz. Kışın beyaza bürünüp eşsiz bir hale dönüşen bölgenin yazın ve tatil dönemlerinde en yoğun zamanlarını geçirdiğini söyleyebiliriz. Bölgede tarih ve doğanın uyumuna kapılıp unutulmayacak bir tatil geçirebilirsiniz. Ortahisar'da geçirmek istediğiniz bir tatil için bölgede hizmet veren Ortahisar pansiyonları ve Ortahisar otelleri konaklayabileceğiniz işletmeler olarak göze çarpıyor. Rahat ve güvenilir bir hizmet sağlayan pansiyonlarda tatiliniz boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bölgedeki pansiyonlarda ailenizle veya arkadaş gruplarınızla rahatça konaklayabilirsiniz. Farklı tatil tiplerine uygun pansiyonların bulunduğu bölgede, sizin için uygun olan konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Size uygun pansiyonu seçtikten sonra konaklamaya başlayabilirsiniz.

Ortahisar Pansiyon Fiyatları

Ortahisar Pansiyon Fiyatları

Farklı bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz Ortahisar'da tatilinizi rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Bölgede hizmet sunan pansiyonların fiyatlandırma kriterlerini oluşturan bazı etkenler olabilir. Ortahisar pansiyonları fiyatları belirlenirken etkisi olan noktalara şöyle örnek verebiliriz;

 • Farklı noktalarda hizmet veren otellerde konaklamak mümkün. Bölgede gezilecek yerlere yakın konumlarda bir otelde konaklamak isterseniz ödemeniz gerek ücret farklılık gösteriyor. Doğal oluşum kayalıklar içinde hizmet veren pansiyonlarda benzersiz bir tatil yapabilirsiniz. Bu durumda da ödemeniz gereken fiyat değişiyor.
 • Bölgede butik oteller, farklı hizmetler sunan pansiyonlar olabilir. Bunlar kendi içerisinde verilen hizmetlere göre fiyatlandırılabilir.
 • İşletmeler yarım pansiyon veya tam pansiyon olarak hizmet veriyor. Günde bir öğün yemek hizmeti alabileceğiniz pansiyonlarda fiyatlar düşük olabilecekken, üç öğün yemek hizmeti alabileceğiniz tam pansiyonlarda fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor.
 • Otellerde sunulan oda servisleri, odalarda bulunan eşyalar, havuz, sosyal etkinlikler gibi hizmetlerin olması ödemeniz gereken fiyatların artmasına neden oluyor.
 • Pansiyonlarda konakladığınız oda eşsiz bir manzaraya sahip. Muhteşem doğal oluşumların bulunduğu bölgede, böyle bir manzaraya sahip odalarda konaklamak isterseniz ödemeniz gereken fiyatlar değişiyor.

Farklı konseptlerde hizmet sunan pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Tatilinizden beklentiniz ve tatil bütçenize göre konaklayacağınız oteli seçebilirsiniz.

Ortahisar En Uygun Pansiyonlar

Ortahisar En Uygun Pansiyonlar

Ortahisar, kültürel mirası ve doğal oluşumları ile keyifli bir tatil planlayabileceğiniz özelliklere sahip. Bölgede farklı kitlelere hitap edebilen uygun aktiviteler de bulabilmek mümkün. Ortahisar'da hizmet veren pansiyonlarda uygun şartlarda konaklayabilirsiniz. Ortahisar pansiyonları yılın her döneminde misafirlerini ağırlıyor. Bölgede tatil dönemlerinde yoğun bir hareketlilik olduğu söylenebilir. Oluşabilecek yoğunluktan dolayı erken rezervasyon yaparak uygun bir konaklama hizmeti alabilirsiniz. Erken rezervasyon seçenekleriyle aynı zamanda size en uygun olduğunu düşündüğünüz odalardan faydalanabilirsiniz. Ortahisar pansiyonları en uygun konaklama hizmetlerini bu yolla alabilirsiniz. Konaklayacağınız pansiyonun gezi yerlerinize uygun konumda olması yararınıza oluyor. Ulaşımlarınızı kolay sağlayabilir bu sayede gününüzü dolu dolu, enerjik bir şekilde planlayabilirsiniz. Bölgede gezinti halinde olmayı planlıyorsanız yarım pansiyon seçeneği sizin için uygun olabiliyor. Otelinizde fazla zaman geçirmeyeceğiniz bir tatil planlıyorsanız yemek saatlerine bağlı kalmadan gezintilerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede dışarıda olduğunuz sürelerde bölgenin yöresel lezzetlerini deneme şansını da bulabilirsiniz. En uygun tatil fırsatlarını bulabileceğiniz Ortahisar'da eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz. Ortahisar pansiyonları arasında sizin için uygun konaklama hizmetini alabilirsiniz.

Ortahisar Gezilecek Yerler

Ortahisar Gezilecek Yerler

Eşsiz bir doğal oluşum olan bölgede önemli yapılar bulunuyor. Bölgenin atmosferini hissedebileceğiniz, tarihini öğrenebileceğiniz bu yapıları ziyaret edebilirsiniz. İşte bu gezilecek yerlere şöyle örnekler verebiliriz;

 • Ortahisar Kalesi: Bizanslılar tarafından yapılmış olduğu düşünülen kale, 90 metre yükseklikte bulunuyor. Keyifli bir tırmanış sonucu kaleye varabilir, eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz kalenin manzarasında, gün batımını izleyebilirsiniz.
 • İshak Kalesi: Ortahisar Kalesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan kaleyi gezebilirsiniz. İki kale arasında, özellikle savaş dönemlerinde kullanılan tünellerle bağlantılar olduğu söyleniyor.
 • Ortahisar Etnografya Müzesi: Uzun süre otel olarak hizmet vermiş bu müze, sonradan çeşitli geleneksel eylemlerin canlandırıldığı bir müzeye dönüştürülmüş. Hamam, kına gecesi, sac başında yapılan yemek gibi tasvirlerin bulunduğu müzeyi keyifle ziyaret edebilirsiniz.
 • Üzümlü Kilise: Etkileyici bir mimariye sahip kilisenin, 19. yüzyıl Rum kilisesi olduğu biliniyor. Şimdilerde kullanılabilir bir durumda olmayan kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.
 • Hallaç Manastırı: Hastane manastırı olarak bilinen yapının 13. yüzyılda yapıldığı düşünülüyor. Etkileyici özellikteki yapıyı ziyaret edebilir tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Pancarlık Kilisesi: Pancarlık vadisinde bulunan bu kilise eşsiz bir manzaraya sahip. Etkileyici işlemeler ve oyuklara sahip kilise çevresinde gözetleme kulesi, manastır ve şapeller bulunuyor. Çevresindeki diğer yapıları da gezebilir bölgede eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu bölgeleri inceleyip, ilginizi çeken noktaları tatil rotanıza ekleyebilirsiniz. Ortahisar unutulmayacak bir tatil geçirebileceğiniz özelliklerde yerler barındırıyor. Konaklamak istediğiniz otele karar verip, gezilecek yerler listenizi hazırladıktan sonra tatilinize başlayabilirsiniz.

Ortahisar Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ortahisar bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Ortahisar bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Ortahisar Pansiyonları - En Uygun Ortahisar Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Ortahisar Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Ortahisar Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Ortahisar Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Ortahisar Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.