Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Ortahisar Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Ortahisar Pansiyonları

Ortahisar için {{ (filteredHotels).length}} / 24 pansiyonda gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Ortahisar Pansiyonları

Ortahisar Pansiyonları

Ortahisar Pansiyonları

Ortahisar, Nevşehir'e bağlı olarak, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. Eşsiz bir jeolojik oluşuma sahip bölgenin gezilebilecek önemli yerlerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Bölgedeki yerleşim çok eski zamanlara dayanıyor. Ortahisar, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış. Farklı medeniyetlerin farklı yaşayış şekilleri ve din yapılarının izlerini görebilirsiniz. Tarihi öneminin yanında doğal oluşumlarıyla da oldukça dikkat çeken bölgede eşine az rastlanır oluşumlar bulunuyor. Bölge bulunduğu konum itibariyle ülkenin farklı noktalarından rahat ulaşım sağlanabilecek durumda. Özel aracınızla veya havayoluyla bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Her yıl birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bölge her dönem ziyaret etmeye uygun. Ortahisar'da turlara katılabilir, ATV gezintileri yapabilir unutulmaz günler geçirebilirsiniz. Kışın beyaza bürünüp eşsiz bir hale dönüşen bölgenin yazın ve tatil dönemlerinde en yoğun zamanlarını geçirdiğini söyleyebiliriz. Bölgede tarih ve doğanın uyumuna kapılıp unutulmayacak bir tatil geçirebilirsiniz. Ortahisar'da geçirmek istediğiniz bir tatil için bölgede hizmet veren Ortahisar pansiyonları ve Ortahisar otelleri konaklayabileceğiniz işletmeler olarak göze çarpıyor. Rahat ve güvenilir bir hizmet sağlayan pansiyonlarda tatiliniz boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bölgedeki pansiyonlarda ailenizle veya arkadaş gruplarınızla rahatça konaklayabilirsiniz. Farklı tatil tiplerine uygun pansiyonların bulunduğu bölgede, sizin için uygun olan konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Size uygun pansiyonu seçtikten sonra konaklamaya başlayabilirsiniz.

Ortahisar Pansiyon Fiyatları

Ortahisar Pansiyon Fiyatları

Farklı bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz Ortahisar'da tatilinizi rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Bölgede hizmet sunan pansiyonların fiyatlandırma kriterlerini oluşturan bazı etkenler olabilir. Ortahisar pansiyonları fiyatları belirlenirken etkisi olan noktalara şöyle örnek verebiliriz;

 • Farklı noktalarda hizmet veren otellerde konaklamak mümkün. Bölgede gezilecek yerlere yakın konumlarda bir otelde konaklamak isterseniz ödemeniz gerek ücret farklılık gösteriyor. Doğal oluşum kayalıklar içinde hizmet veren pansiyonlarda benzersiz bir tatil yapabilirsiniz. Bu durumda da ödemeniz gereken fiyat değişiyor.
 • Bölgede butik oteller, farklı hizmetler sunan pansiyonlar olabilir. Bunlar kendi içerisinde verilen hizmetlere göre fiyatlandırılabilir.
 • İşletmeler yarım pansiyon veya tam pansiyon olarak hizmet veriyor. Günde bir öğün yemek hizmeti alabileceğiniz pansiyonlarda fiyatlar düşük olabilecekken, üç öğün yemek hizmeti alabileceğiniz tam pansiyonlarda fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor.
 • Otellerde sunulan oda servisleri, odalarda bulunan eşyalar, havuz, sosyal etkinlikler gibi hizmetlerin olması ödemeniz gereken fiyatların artmasına neden oluyor.
 • Pansiyonlarda konakladığınız oda eşsiz bir manzaraya sahip. Muhteşem doğal oluşumların bulunduğu bölgede, böyle bir manzaraya sahip odalarda konaklamak isterseniz ödemeniz gereken fiyatlar değişiyor.

Farklı konseptlerde hizmet sunan pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Tatilinizden beklentiniz ve tatil bütçenize göre konaklayacağınız oteli seçebilirsiniz.

Ortahisar En Uygun Pansiyonlar

Ortahisar En Uygun Pansiyonlar

Ortahisar, kültürel mirası ve doğal oluşumları ile keyifli bir tatil planlayabileceğiniz özelliklere sahip. Bölgede farklı kitlelere hitap edebilen uygun aktiviteler de bulabilmek mümkün. Ortahisar'da hizmet veren pansiyonlarda uygun şartlarda konaklayabilirsiniz. Ortahisar pansiyonları yılın her döneminde misafirlerini ağırlıyor. Bölgede tatil dönemlerinde yoğun bir hareketlilik olduğu söylenebilir. Oluşabilecek yoğunluktan dolayı erken rezervasyon yaparak uygun bir konaklama hizmeti alabilirsiniz. Erken rezervasyon seçenekleriyle aynı zamanda size en uygun olduğunu düşündüğünüz odalardan faydalanabilirsiniz. Ortahisar pansiyonları en uygun konaklama hizmetlerini bu yolla alabilirsiniz. Konaklayacağınız pansiyonun gezi yerlerinize uygun konumda olması yararınıza oluyor. Ulaşımlarınızı kolay sağlayabilir bu sayede gününüzü dolu dolu, enerjik bir şekilde planlayabilirsiniz. Bölgede gezinti halinde olmayı planlıyorsanız yarım pansiyon seçeneği sizin için uygun olabiliyor. Otelinizde fazla zaman geçirmeyeceğiniz bir tatil planlıyorsanız yemek saatlerine bağlı kalmadan gezintilerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede dışarıda olduğunuz sürelerde bölgenin yöresel lezzetlerini deneme şansını da bulabilirsiniz. En uygun tatil fırsatlarını bulabileceğiniz Ortahisar'da eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz. Ortahisar pansiyonları arasında sizin için uygun konaklama hizmetini alabilirsiniz.

Ortahisar Gezilecek Yerler

Ortahisar Gezilecek Yerler

Eşsiz bir doğal oluşum olan bölgede önemli yapılar bulunuyor. Bölgenin atmosferini hissedebileceğiniz, tarihini öğrenebileceğiniz bu yapıları ziyaret edebilirsiniz. İşte bu gezilecek yerlere şöyle örnekler verebiliriz;

 • Ortahisar Kalesi: Bizanslılar tarafından yapılmış olduğu düşünülen kale, 90 metre yükseklikte bulunuyor. Keyifli bir tırmanış sonucu kaleye varabilir, eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz kalenin manzarasında, gün batımını izleyebilirsiniz.
 • İshak Kalesi: Ortahisar Kalesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan kaleyi gezebilirsiniz. İki kale arasında, özellikle savaş dönemlerinde kullanılan tünellerle bağlantılar olduğu söyleniyor.
 • Ortahisar Etnografya Müzesi: Uzun süre otel olarak hizmet vermiş bu müze, sonradan çeşitli geleneksel eylemlerin canlandırıldığı bir müzeye dönüştürülmüş. Hamam, kına gecesi, sac başında yapılan yemek gibi tasvirlerin bulunduğu müzeyi keyifle ziyaret edebilirsiniz.
 • Üzümlü Kilise: Etkileyici bir mimariye sahip kilisenin, 19. yüzyıl Rum kilisesi olduğu biliniyor. Şimdilerde kullanılabilir bir durumda olmayan kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.
 • Hallaç Manastırı: Hastane manastırı olarak bilinen yapının 13. yüzyılda yapıldığı düşünülüyor. Etkileyici özellikteki yapıyı ziyaret edebilir tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Pancarlık Kilisesi: Pancarlık vadisinde bulunan bu kilise eşsiz bir manzaraya sahip. Etkileyici işlemeler ve oyuklara sahip kilise çevresinde gözetleme kulesi, manastır ve şapeller bulunuyor. Çevresindeki diğer yapıları da gezebilir bölgede eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu bölgeleri inceleyip, ilginizi çeken noktaları tatil rotanıza ekleyebilirsiniz. Ortahisar unutulmayacak bir tatil geçirebileceğiniz özelliklerde yerler barındırıyor. Konaklamak istediğiniz otele karar verip, gezilecek yerler listenizi hazırladıktan sonra tatilinize başlayabilirsiniz.

Ortahisar Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Ortahisar için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Ortahisar otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Ortahisar otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar, Mustafapaşa, Ihlara Vadisi, Göreme, Çavuşin, Avanos semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.