Köyceğiz Görülecek Yerler

Temiz bir havaya, sakin ve büyüleyici bir doğaya sahip olan Köyceğiz Muğla’nın şirin bir ilçesidir.Köyceğiz Görülecek Yerler - Köyceğiz En İyi 10 Yapılacak Şey

Temiz bir havaya, sakin ve büyüleyici bir doğaya sahip olan Köyceğiz Muğla'nın şirin bir ilçesidir.

Akdeniz ve Ege'yi birleştiren Muğla Köyceğiz, şirin köy evleri arasında bulunan narenciye bahçeleriyle unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor. Uzun yürüyüşler yapıp çevreyi gezerken çok yer keşfedeceksiniz Köyceğiz'de.

Tabii bu güzel bölgede yapmanız gereken birçok aktivite bulunuyor. Eğer tatil için Köyceğiz'e gitmeyi planlıyor ve tatiliniz sırasında neler yapılması gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere Köyceğiz'de yapılmasını önerdiğimiz tavsiyelerden bahsedeceğiz. İşte Köyceğiz'de yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler:

Sabah uyandınız ve güne her zaman ki gibi bir kahvaltıyla başlayacaksınız. Fakat Köyceğiz'de yapacağınız kahvaltı çok başka olacak. Yeşil bir doğa manzarası eşliğinde tamamı ile doğal ürünlerden oluşacak kahvaltı masanız. Reçellerin, kaymakların ve çeşitli peynirlerin süslediği masanızda sıcak bir köy ekmeği de eksik olmayacak. Kahvaltıyı elinizden geldiği kadar uzun tutmanızı öneririz. Çünkü gün boyunca uzun bir yolculuk sizleri bekliyor olacak.

Kahvaltının hemen ardından Köyceğiz'den kalkan teknelerle turlara katılabilirsiniz. Tekne turunuz sırasında yanınıza fotoğraf makinenizin olmasını öneririz. Çünkü birbirinden güzel manzaraları tur yolculuğunuz sırasında göreceksiniz. Hepsini ölümsüzleştirmek sizin elinizde…

En keyifli aktivitelerden biri de çamur banyosu… Özellikle yabancı turistlerin ilgi gösterdiği çamur banyosu, sizin de tatilinizi renklendirecek. Buradaki çamurların cilde iyi geldiği bilinmekte… Yine de cilt sağlığından ziyade turistik bir animasyon olan bu aktiviteyi gerçekleştirebilir, çamura bulandığınız halinizi fotoğraflayabilirsiniz.

Köyceğiz'de Kaunos Antik Kenti'ni görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Köyceğiz'den kalkan teknelerle ulaşacağınız antik kent, en çok ziyaret edilen noktalar arasında. Birçok tarihi kalıntıyı içerisinde barındıran antik kent, aynı zamanda yeşil bir doğa tarafından çevrelenmiş durumda.

Küçük dükkanlarda ve tezgahlarda yerini alan el oyaları ve yazmalarından mutlaka almalısınız. Hem kendinize hem de tatil dönüşü sevdiklerinize şirin hediyeler götürmek geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlamanın en güzel yollarından biri. Aynı zamanda yöre halkının ürettiği ballardan ve mumlanmış balık yumurtasından kesinlikle almanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda Yuvarlakçay'da zaman geçirmeden, Ekincik Koyu'nun sularında serinlenemeden, Ağla Yaylası'nın mis gibi havasını içinize çekmeden Köyceğiz'den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın