Kelebekler Vadisi bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kelebekler Vadisi Aktiviteleri

Doğayla başbaşa vakit geçirmek için en ideal yerlerden biri : Kelebekler VadisiKelebekler Vadisi Aktiviteleri

Doğayla başbaşa vakit geçirmek için en ideal yerlerden biri : Kelebekler Vadisi
Kelebek turu: Kaplan cinsi kelebek başta olmak üzere 80’e yakın kelebek çeşidini bir arada görmek için en uygun yerlerden birindesiniz. Gezdiğiniz süre boyunca pek çok kelebek size eşlik edecektir. Vadinin derinliklerine ne kadar çok ilerlerseniz, kelebekleri görme şansınız o kadar çok artmaktadır. Çünkü kelebekler nemli gölge ve kuytu ortamları sevmektedir. Doğayı korumak için bir de uyarıda bulunmak istiyoruz: Yüksek ses maalesef kelebeklerin ölümüne yol açabileceği için gezi sırasında yüksek ses çıkarmaktan kaçınmanız gerekiyor.

7 koylar turu: Şövalye adası, Samanlık, Hillside, Akvaryum, dalyan, Kızılada ve Çalış Plajı’nı kapsayan pek çok tur mevcut. Dilediğinizi seçebilirsiniz ve böylece gün içinde pek çok koymada yüzme şansı elde etmiş olursunuz

Dalış: Kelebekler Vadisi’nde dalış yapabilirsiniz. Site, koruma alanında olduğu için pek çok deniz canlısına da rastlamanız mümkün.

Doğa gezisi ve tırmanış: Kelebekler Vadisi’nde vadinin içlerine doğru ilerleyen bir patikayı 900 metre takip ettikten sonra 100 metrelik bir yamaç tırmanışı sizi bekliyor olacak. Tabii ki bu gezi için rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz ve bölgede sıcak Akdeniz ikliminin olduğunu unutmamalısınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın