Kapadokya'nın Neyi Meşhur

Gökyüzünü süsleyen rengarenk balonlar ve görkemli bir tarih… Beyaz atlar ülkesi olarak nitelendirilen Kapadokya, dört mevsimin de prensesi bizler için…

Kapadokya'nın Neyi Meşhur

Gökyüzünü süsleyen rengarenk balonlar ve görkemli bir tarih… Beyaz atlar ülkesi olarak nitelendirilen Kapadokya, dört mevsimin de prensesi bizler için…

Ülkemizi tüm dünyaya tanıtan en önemli turizm beldelerinden biri Kapadokya. Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerinin bazı bölümlerini oluşturan Kapadokya, sahip olduğu doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, tüm herkesin görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Kapadokya'nın neyi meşhur, Kapadokya'da ne yenir diye merak ediyorsanız, sizin için sıraladığımız tavsiyelere mutlaka göz atın deriz. Bu sayede Kapadokya gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Kapadokya Peri Bacaları: Kapadokya denince akla gelen ilk şey hiç şüphesiz Kapadokya Peri Bacaları oluyor. Hatta Kapadokya sahip olduğu bu ünü Peri Bacaları'na borçlu desek abartmış olmayız. Bu nedenle yolunuz Kapadokya'ya düştüğünde, Peri Bacaları'nı görmeden dönmeyin.

Ihlara Vadisi: Burası Kapadokya'nın en dikkat çeken yeryüzü şekli. Ihlara Vadisi, sadece Kapadokya'nın değil, ülkemizin de en can alıcı noktalarından biri. Tarihsel bir yolculuğun en farklı deneyimini yaşayacağınız Ihlara Vadisi, Kapadokya seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya'nın en ama en büyüleyici tarihi yerlerinden biri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Türkiye'nin en derin ve en geniş yeraltı şehri olma özelliği taşıyan Derinkuyu Yeraltı Şehri, bir Kapadokya gezisinin olmazsa olmazlarından biri.

Kapadokya Balon Turu: Kapadokya dendiği zaman akla gelen ilk aktivite Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tamamını görebilmeniz için düzenlenen bu balon turları, sabah 5 civarlarında gerçekleştiriliyor. Hava durumuna bağlı olarak düzenlenen bu deneyimi mutlaka yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Kapadokya Şarabı: Kapadokya yalnızca doğal güzellikleri ile değil, lezzetli şaraplarıyla da ünlü bir yer. Hititlerden beri şarapçılığın meşhur olduğu Kapadokya'da, birçok yeraltı mahzeni ve özel şarap evleri bulunuyor.

Testi Kebabı: Kapadokya'nın neyi meşhur dendiği zaman akla düşen ilk yemektir testi kebabı. Oldukça zahmetli bir yemek olan testi kebabı yemeden Kapadokya'dan dönmek olmaz kesinlikle.

Güveçte Kuru Fasulye: Kapadokya'da ne yenir diye düşünüyorsanız, güveçte kuru fasulye bu masal diyarında tatmanız gereken eşsiz lezzetlerin başında geliyor.

Kapadokya Kaya Otelleri: Ziyaretçilere muhteşem bir konaklama deneyimi yaşatan Kapadokya Kaya Otelleri, oldukça orijinal yapılar olarak biliniyor. Kapadokya'da kayalardan restore edilerek hizmete açılan birçok otel ve restoran bulunuyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın