İkizdere Görülecek Yerler

Gür ormanlarıyla, birbirinden güzel yaylalarıyla, kültürel zenginlikleriyle Karadeniz’in büyük bir parçasıdır İkizdere.İkizdere Görülecek Yerler - İkizdere En İyi 10 Yapılacak Şey

Gür ormanlarıyla, birbirinden güzel yaylalarıyla, kültürel zenginlikleriyle Karadeniz'in büyük bir parçasıdır İkizdere.

Çamlık ve Cimil derelerinin birleştiği noktada bulunmasından dolayı bu noktaya İkizdere ismi verilmiştir. İkizdere, doğa turizmine katkı sağlayan Karadeniz bölgelerinden biridir aynı zamanda. Rize İkizdere'de gezilecek yerlerin yanı sıra yapılacak aktivitelerin de sayısı bir hayli fazladır.

Tatil planlarınız arasında İkizdere'nin tüm doğasını ve tarihini keşfetmek varsa, tatile çıkmadan önce kendinize yapılacaklar listesi de hazırlamayı unutmayın. İşte Rize İkizdere'de yapılacak aktiviteler ve görülecek yerler:

Karadeniz'in havası eşliğinde güzel bir köy kahvaltısı yapmadan güne başlamayın. Kahvaltı sofranızda köy peynirleri, reçeller ve Karadeniz yöresine ait muhlama sizleri güzel bir güne hazırlayacak. Kahvaltınıza yemyeşil bir doğa ve mis gibi bir hava eşlik edecek.

İkizdere'nin doğasında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Yemyeşil bir bitki örtüsünün size eşlik edeceği yürüyüşünüzde fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın. İkizdere her noktasında farklı güzellikleriyle ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz güzelliklerle dolu.

Karadeniz'in birbirinden etkileyici yaylalarını İkizdere'de keşfedebilirsiniz. Tertemiz havasıyla bahar ve yaz aylarında sıklıkla ziyaret edilen Çağrankaya Yaylası, Ovit Yaylası ve Anzer Yaylası keşif rotalarınız arasında olabilir.

Kaçkar Dağları Milli Parkı'nda motosiklet ve bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Esasında motosiklet ve bisiklet turları organize edilmiyor fakat kendi organizasyonunuzu yaparak arkadaş grubunuzla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle haziran - eylül ayları arasında bisiklet ve motosiklet turu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu arada Kaçkar Dağları'nda kamp kurabilme imkanınız da bulunuyor.

Karadeniz'in seçkin lezzetlerini tatilinize dahil ederek damağınızda farklı yemeklere yer ayırabilirsiniz. Laz böreği, hamsi pilavı, hamsili ekmek, Rize köftesi ve Anzer balı tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor. Turşu kavurması, muhlama, mısır ekmeği ve hamsi çorbası da denemenizi tavsiye ettiğimiz İkizdere yemekleri arasındadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın