Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Göreme Milli Parkı
Göreme Milli Parkı - Görsel 1
Göreme Milli Parkı - Görsel 2
Göreme Milli Parkı - Görsel 3
Göreme Milli Parkı - Görsel 4
8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Göreme Milli Parkı Hakkında

UNESCO Dünya Miras Listesi'ne 1985 yılında giren Göreme Milli Parkı, Nevşehir'in ilk ziyaret edilen noktalarından biridir. Tam bir doğa tutkunuysanız ve yolunuz Nevşehir'e düşerse Göreme Milli Parkı'nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hasan Dağı ve Erciyes Dağı bölgesinde kalan nokta, volkanik tüften meydana gelmiştir.

İlginç manzara yapısı gören herkesin beğenisini kazanmaktadır ve bölgede birçok kilise, manastır, yeraltı şehri bulunmaktadır. Göreme Milli Parkı bulunduğu konum nedeniyle diğer gezilecek alanlara da oldukça yakındır. Nevşehir tatilinizde gezi listenize Göreme Milli Parkı'nı eklemenizi öneririz. Göreme Milli Parkı önemli bir turizm noktası olduğu için çevresinde konaklayacağınız birçok otel bulunmaktadır.

Göreme Milli Parkı yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon oldukça önemlidir; çünkü bölgeyi yıl içerisinde binlerce turist ziyaret ettiği için oteller doluluk oranına ulaşmaktadır. Göreme Milli Parkı'nı gezerken fotoğraf makinenizi yanınızda ayırmamanızı tavsiye ederiz. Burada ölümsüzleştireceğiniz çok manzara olacak.

Yorum / Değerlendirme

Göreme Milli Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?