Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Festival

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Ürgüp Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler:

Ürgüp civarında yapılacak 3 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Nevşehir
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Nevşehir
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Nevşehir

Ürgüp Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ürgüp, sınırları içerisindeki sayısız kiliseleriyle ve diğer tarihi kalıntılarıyla en çok merak edilen noktalardan biridir.

Nevşehir-Ürgüp’te neler yapılmalı, nereler görülmeli sorularını bu sayfamızda yanıtlayacağız.

Ürgüp’te yapmanızı tavsiye ettiğimiz ilk şey, tabii ki bölgenin köklü geçmişinden günümüze gelen lezzetlerini denemeniz olacak. Masanıza ilk olarak testi kebabını isteyebilir, bu benzersiz lezzetin tadına kendi yöresinde bakabilirsiniz. Denemenizi önerdiğimiz yemekler arasında güveçte kuru fasulye ve etli ekmeği de yer alıyor. Bu arada yemeğinize güzel bir şarabın eşlik etmesine izin verin. Konaklama seçenekleri için uygun Ürgüp otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Ürgüp tatilinizde yapmanızı önerdiğimiz bir diğer aktivite ise alışveriş… Ürgüp gezinizde kendinize ve yakınlarınıza küçük taşların oyulmasıyla yapılmış olan maket peribacası heykeli alabilirsiniz. Peribacası heykelleri, bu güzel tatilinizi sizlere sürekli hatırlatacak küçük ve şirin bir hediyelik olacak.

Kapadokya’yı gökyüzünden kuş bakışı seyretmek için balon turuna mutlaka katılmalısınız. Balon turu düzenleyen acentalarla anlaşarak, heyecanlı ve keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Ürgüp’te görülmesi gereken çok yer var. Tatiliniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında Ayvasil Kilisesi ve Ürgüp Temenni Anıt Mezarı gelmektedir.

Tarihi kalıntılar açısından çok zengin olan bölgeye geziler düzenleyip daha çok yer keşfedebilirsiniz. Ürgüp Taşkın Paşa Cami, Ürgüp Kadıkalesi ve Ürgüp Aziz Theodore Kilisesi keşif noktalarınız arasında mutlaka yerini almalı.

Eğer özel aracınızla seyahat ettiyseniz, Göreme Açık Hava Müzesi’ni görülecek yerler listenize mutlaka dahil etmenizi öneririz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde yer alan kiliseleri ziyaret ederek farklı dönemlere kısa ama etkileyici yolculuklar yapabilirsiniz.

Keyifli bir Ürgüp tatili geçirmeniz dileğiyle...

Popüler Nevşehir Otelleri
Tümünü gör