Ürgüp bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Ürgüp Aktiviteleri

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ürgüp, sınırları içerisindeki sayısız kiliseleriyle ve diğer tarihi kalıntılarıyla en çok merak edilen noktalardan biridir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ürgüp Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ürgüp Görülecek Yerler - Ürgüp En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ürgüp, sınırları içerisindeki sayısız kiliseleriyle ve diğer tarihi kalıntılarıyla en çok merak edilen noktalardan biridir.

Nevşehir-Ürgüp'te neler yapılmalı, nereler görülmeli sorularını bu sayfamızda yanıtlayacağız.

Ürgüp'te yapmanızı tavsiye ettiğimiz ilk şey, tabii ki bölgenin köklü geçmişinden günümüze gelen lezzetlerini denemeniz olacak. Masanıza ilk olarak testi kebabını isteyebilir, bu benzersiz lezzetin tadına kendi yöresinde bakabilirsiniz. Denemenizi önerdiğimiz yemekler arasında güveçte kuru fasulye ve etli ekmeği de yer alıyor. Bu arada yemeğinize güzel bir şarabın eşlik etmesine izin verin. Konaklama seçenekleri için uygun Ürgüp otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Ürgüp tatilinizde yapmanızı önerdiğimiz bir diğer aktivite ise alışveriş… Ürgüp gezinizde kendinize ve yakınlarınıza küçük taşların oyulmasıyla yapılmış olan maket peribacası heykeli alabilirsiniz. Peribacası heykelleri, bu güzel tatilinizi sizlere sürekli hatırlatacak küçük ve şirin bir hediyelik olacak.

Kapadokya'yı gökyüzünden kuş bakışı seyretmek için balon turuna mutlaka katılmalısınız. Balon turu düzenleyen acentalarla anlaşarak, heyecanlı ve keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Ürgüp'te görülmesi gereken çok yer var. Tatiliniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında Ayvasil Kilisesi ve Ürgüp Temenni Anıt Mezarı gelmektedir.

Tarihi kalıntılar açısından çok zengin olan bölgeye geziler düzenleyip daha çok yer keşfedebilirsiniz. Ürgüp Taşkın Paşa Cami, Ürgüp Kadıkalesi ve Ürgüp Aziz Theodore Kilisesi keşif noktalarınız arasında mutlaka yerini almalı.

Eğer özel aracınızla seyahat ettiyseniz, Göreme Açık Hava Müzesi'ni görülecek yerler listenize mutlaka dahil etmenizi öneririz. Göreme Açık Hava Müzesi'nde yer alan kiliseleri ziyaret ederek farklı dönemlere kısa ama etkileyici yolculuklar yapabilirsiniz.

Keyifli bir Ürgüp tatili geçirmeniz dileğiyle...

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın