Göreme Kızılçukur Vadisi

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Göreme Kızılçukur Vadisi Hakkında

Kapadokya’nın eşsiz vadilerinden biri olan Göreme Kızılçukur Vadisi, Çvuşin Köyü’ne 1 km, Ortahisar’a 2 km, Göreme Açık Hava Müzesi’ne ise 3 km mesafede yer almaktadır. Görenleri kendine hayran bırakan vadi özellikle gün batımında göz alıcı kızıl renge bürünmektedir. Bu nedenle vadinin en çok ziyaretçi ağırladığı zamanlar gün batımından hemen öncedir. Ziyaretçilerin büyük bir kısmı güneş batmadan vadide yürüyüş yapmakta, daha sonra seyir terasından bu harika manzaranın keyfini çıkarabilmektedir. Üstelik vadinin seyir terası araç parkı için geniş bir alan da bulunmaktadır. Göreme Kızılçukur Vadisi bölgede nadir olan oluşumlardan kızıl tüf-kayayı içerisinde barındırmaktadır. İlk girişte yer alan Üzümlü Kilise ziyaretinin hemen ardından genellikle vadi yürüyüşleri başlamaktadır. Günümüze kadar ulaşmış olan kilise, Aziz Theodoros Trion Kilisesi ismiyle de biliniyor. Üzümlü Kilise’ye gelmeden önce vadi girişinde yer alan tabelada Çavuş Köyü’ne kadar toplam yürüyüş mesafesi 5000 m olarak belirtilmiştir. Gün batımının kızıl rengini seyredebilmek, uzun bir yürüyüşe çıkmak ve her şeyden önce kendinize vakit ayırmak isterseniz Göreme Kızılçukur Vadisi’ni Kapadokya seyahat planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Göreme Kızılçukur Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
16.07.2015
Misafir
Unutamayacağınız bir anı
Sabah 06.00 saatlerinde uçan balonların manzarasıyla tepeden yürüyüşe başlayıp, egzotik alanlardan geçerek yaklaşık bir-bir buçuk saatlik bir yürüyüş sonunda vadi sonu Çavuşin'e gelip, sabah kahvaltısını da açık havada yapıp yürüyüşü sonlandırabilirsiniz. Bu sizin için unutamayacağınız bir anı olur.
5/5 Mükemmel
16.07.2015
Yusuf GÖMBEL
Unutamayacağınız bir anı
Sabah 06.00 saatlerinde uçan balonların manzarasıyla tepeden yürüyüşe başlayıp, egzotik alanlardan geçerek yaklaşık bir-bir buçuk saatlik bir yürüyüş sonunda vadi sonu `Çavuşin`'e gelip, sabah kahvaltısını da açık havada yapıp yürüyüşü sonlandırabilirsiniz. Bu sizin için unutamayacağınız bir anı olur.