Göcek'in Neyi Meşhur

Fethiye’nin küçük, sevimli ve yemyeşil sahil beldesi Göcek bozulmamış doğası ile cennetten bir köşe vaadediyor tatilcilere…

Göcek'in Neyi Meşhur

Fethiye’nin küçük, sevimli ve yemyeşil sahil beldesi Göcek bozulmamış doğası ile cennetten bir köşe vaadediyor tatilcilere…

Toros Dağları’nın bittiği noktada, Fethiye ve Dalaman arasında yer alan, yemyeşil çam ormanları ile bezeli, masmavi bir denize, bakir koylara ve eşsiz güzellikteki koylara sahip Göcek kültür ve doğal varlıkları açısından Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir. Özellikle tekne ve yatların uğrak noktası olan Göcek pek çok irili ufaklı adaya sahiptir. Sahip olduğu eşsiz güzellikler sayesinde her yıl yerli yabancı binlerce misafiri ağırlar Göcek…

Göcek’in neyi meşhur, Göcek’te ne yenir diye merak ediyorsanız, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ve tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şöyle:

12 Adalar: Göcek irili ufaklı onlarca adaya sahiptir ve en çok da bu adaları ile ünlüdür. Göcek’te yer alan 12 Adalar da Göcek denince akla ilk gelenlerdendir. Göcek’e gittiğinizde 12 Adalar turuna mutlaka katılın. Gün boyunca sırayla uğrayacağınız adalarda şahit olacağınız güzelliklere hayran kalacak, doğanın Göcek’e bahşettiği bu güzelliklerin tadını doyasıya çıkaracaksınız.

Göcek mutfağı Akdeniz ve Ege mutfağının tipik bir örneğidir. Göcek sofralarının baş rolünde deniz ürünleri, zeytinyağı ve zeytinyağlı yemekler vardır.

Levrek, mercan ve çipura Göcek denizinden en çok çıkan balıklardır. Bunların yanı sıra kalamar, ıstakoz ve ahtapot da oldukça sık tüketilir.

Sebze ve meyve de Göcek sofralarında çok fazla tüketilir. Özellikle bamya, nohut, karnıkara ve fasulye gibi sebzelerin zeytinyağlıları en sevilen yemeklerdendir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın