Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Plaj
Marina
Turistik Yerler
Alışveriş Merkezi

Göcek Gezilecek Yerler

Göcek civarında görülmesi gereken 11 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Göcek Körfezi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Göcek Marina

Göcek Marina

Ücretsiz
Marina
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Club Marina Göcek
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
İnlice Halk Plajı
Plaj
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Muğla
Kleopatra Hamamı Koyu
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla

11 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Göcek Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

İnlice Halk Plajı: Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olarak karşımıza çıkan Göcek, şehrin en sevimli tatil beldeleri arasında yer alıyor. Bünyesinde barındırdığı plajlar ve koylar ile özellikle yaz sezonunda Göcek’e yerli ve yabancı turist akını gerçekleşiyor.

Bu bağlamda Göcek doğal güzellikler listesi içerisinde sizlere gezmenizi önerebileceğimiz ilk mekan da bir sahil kıyısı olarak İnlice Halk Plajı oluyor. İnlice Plajı oldukça geniş bir alana sahip.

Muğla’nın Dalaman ilçesine de yakın bir lokasyonda yer alması da plajın, yerli halkın yanı sıra turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir yer olmasına sebep oluyor. Plaj gerisindeki ağaçlarla mavi ve yeşilin birleştiği bir alan olarak nitelendirebileceğimiz bu mekanda duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bölümler de bulunuyor.

Bununla birlikte plaj içerisinde yiyecek ve de içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için bir de tesis yer alıyor. Bu plaj giriş ücretsiz ama özel aracınızla gelirseniz otopark alanı için ücret ödemeniz gerekebiliyor. İnlice Plajı bölgesine özel aracınızla gelebileceğiniz gibi şehir içerisinden kalkan minibüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sahip olduğu tüm bu olumlu yönleri ile İnlice Plajı, kampsever turistlerin de uğrak mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Göcek gezilecek yerler listeniz içerisine mutlaka eklemenizi önerdiğimiz bu plajda, dilerseniz yeşillikler içerisinde kamp yapabilirsiniz.

Sarıgerme Plajı: Göcek’e yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede bulunan Sarıgerme Plajı, sahip olduğu 7 kilometrelik sahil boyu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Göcek doğal güzellikleri listesi içerisine tertemiz ve sakin suyu ile girmeyi başaran bu plaj, deniz sezonunda pek çok yerli ve yabancı turistin uğrak mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sarıgerme Plajı, sığ derinliğe sahip. Bu bağlamda özellikle çocuklu aileler ve de yüzmeyi çok iyi bilmeyenler tarafından da sıkça tercih edilen bir mekan oluyor.

Sarıgerme Plajı, ismini bağlı bulunduğu köyden alıyor. Eğer bu plajı Göcek gezilecek mekanlar içerisine eklerseniz zaten yol üzerinden bu köye uğrayarak plaja gelmiş oluyorsunuz. Dilerseniz kendinize ve sevdiklerinize armağan edeceğiniz bu muhteşem deniz günü esnasında köyün içerisine de inerek yerel kafe ve restoranlarda lezzet molası verebilirsiniz.

Bu bağlamda Sarıgerme köyünü de Göcek gezilecek mekanlar listeniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için pek tabii ki Sarıgerme Plajı içerisinde de çeşitli mekanlar bulunuyor. Duş, tuvalet, soyunma kabini gibi olanaklar Sarıgerme Plajı içerisinde mevcut. Bununla birlikte plaj içerisinde bulunan kafeteryayı da yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilirsiniz.

Bir halk plajı olarak karşımıza çıkan Sarıgerme Plajı, mavi bayrağa da sahip. 2007 senesinde aldığı mavi bayrağı her sene almaya devam eden bu plaj, ziyaretçilerine eşsiz bir deniz deneyimi vadediyor.

Kleopatra Hamam Koyu: Bölgede düzenlenen turların en çok ziyaret ettikleri mekanlardan bir tanesi olan Kleopatra Hamam Koyu, hem Göcek doğal güzellikleri hem de Göcek tarihi yerler listesi içerisinde yer alıyor. Kleopatra Hamam Koyu etrafında, ağaçlarla çevrili muhteşem bir tabiat alanı bulunuyor.

Bununla birlikte bu koyun denizi de bölgeyi ziyaret eden turistler tarafından beğeni ile karşılanıyor. Bu bağlamda Kleopatra Hamam Koyu’nu Göcek doğal güzellikler listesi içerisine ekliyoruz. Bununla birlikte bu koyun içerisinde batık bir tarihi hamam kalıntısı bulunuyor.

Bu hamamın yanı sıra tenekelerin demirlediği iskelenin hemen yanında bir de Bizans manastırı kalıntıları yer alıyor. Bu mekanlar hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz. Fakat yörede anlatılan hikayelere göre bu hamamın, Kleopatra’ya arkadaşları tarafından Akdeniz’e yaptığı bir ziyaret için hediye olarak inşa ettirildiğine inanılıyor.

Bununla birlikte bu hamamdaki suların bir sıcak su kaynağı olduğu ve de Kleopatra’nın da bu sularda yıkanarak dillere destan olan o güzelliğine sahip olduğu da bölgedeki hamam ile ilgili günümüze ulaşan anlatılar arasında bulunuyor.

Biz bu bölgedeki hamamı Kleopatra ile ilişkilendiriyoruz ama kimi rivayetlere göre de burasının Kleopatra ile herhangi bir ilgisi yok. Bölgede karşımıza çıkan bir başka rivayete göre yöredeki bir kral bu hamamı, deniz banyosu olarak inşa ettiriyor. Koya Kleopatra isminin verilmesi ise, koyun güzelliğinin Kleopatra’nın güzelliğini çağrıştırması olarak karşımıza çıkıyor.

Çevresinde gelişen tüm bu rivayetler ve hikayelerle Kleopatra Hamam Koyu, Göcek tarihi yerler listesi içerisinde yer almayı hak ediyor.

Göcek gezilecek yerler listeniz içerisine ekleyebileceğiniz bu koya ulaşmak için bölgedeki tekne turlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle “Mavi Yolculuk” temalı yat turlarının uğrak mekanları arasında yer alan bu koy, günübirlik tekne turları tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Koyun kıyı kesiminde çeşitli restoranların bulunması da hem günübirlik hem de yat gezisi ile gelen misafirler için bir duraklama ve karın doyurma mekanı olarak tercih edilmesine sebep oluyor.

Akvaryum Koyu: Göcek doğal güzellikleri arasında sahip olduğu cam gibi deniz sayesinde öne çıkan bir diğer mekan ise Akvaryum Koyu oluyor. Aslında Türkiye’de Akvaryum Koyu ismini taşıyan pek çok koy bulunuyor.

Göcek içerisinde bulunan Akvaryum Koyu ise, bölgede düzenlenen yat turlarının en çok tercih edilen mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bölgeyi ziyaret etmek için sizler de bu tekne turlarına katılabilir, Akvaryum Koyu’nun yanı sıra civardaki doğal güzelliklere sahip pek çok plaj ve koyu da gezme şansı elde edebilirsiniz.

Göcek Müzeler: Göcek gezilecek yerler listesi içerisinde bir müze görmeyi talep ediyorsanız bunun için sizleri bu şirin beldenin bağlı olduğu Fethiye ilçesine yönlendiriyoruz. Göcek müzeler arayışında olanların sıkça tercih ettikleri bu mekan, Muğla ve civar bölgelerdeki antik kentlerde düzenlenen kazı çalışmaları neticesinde elde edilen buluntulara ev sahipliği yapıyor.

Fethiye Müzesi, toplamda üç bölümden meydana geliyor. Arkeoloji bölümü içerisinde karşınıza MÖ 3000’li yıllardan başlayan ve Bizans Döneminin sonuna dek uzanan bir tarihi çizgideki eserler çıkıyor. Heykeller, seramik ve cam eserler, sikkeler ve de yazıtlar bu bölümün öne çıkan eserleri oluyor. Müzenin diğer bölümlerinde ise taş eserler bulunuyor.

Bu taş eserler arasında yine çevredeki kazılar ve araştırma çalışmaları esnasında elde edilen lahit mezarlar ve de yazıtlar sergileniyor. Tüm bu yönleri ile Fethiye Müzesi, tarihe meraklı ziyaretçiler tarafından ilgi ile karşılanıyor.

Sizler de Göcek gezilecek yerler listeniz içerisine bu değerli tarihi alanı ekleyerek, Likya tarihine ışık tutan bu buluntuları görebilirsiniz. Bununla birlikte yolunuz Fethiye bölgesine düşmüşken Fethiye’de de pek çok gezilecek mekanın bulunduğunu sizlere hatırlatmak istiyoruz. Sizler için hazırladığımız Fethiye gezi rehberine göz atarak kendi bölge hakkında hızlıca bir fikir edinebilirsiniz.

Sahip olduğu bu değerli mekanlar ile Göcek gezilecek yerler listesi tatilcilerin beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip. Göcek ziyaretiniz esnasında ise karşınıza kamptan butik otele pansiyondan her şey dahil konseptine sahip otele dek pek çok konaklama seçeneği çıkıyor. Sizler için hazırladığımız Göcek otelleri listesini sitemiz üzerinden inceleyerek tatil planlarınızı başlatabilirsiniz.

Tatil için ayırdığınız bütçeye bağlı olarak Göcek konaklama seçenekleri arasından tercihinizi yapabilir, unutulmaz bir yaz tatili için ilk adımınızı şimdiden atmaya başlayabilirsiniz. Sizlere deniz ve güneşin keyfini doyasıya çıkaracağınız bir Göcek seyahati diliyoruz.

Göcek Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göcek Mah için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Göcek Mah için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Göcek Körfezi, Kleopatra Hamamı Koyu, Göcek Adası, Göcek Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göcek Mah için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Göcek Mah için gezilecek ücretsiz yerler : İnlice Halk Plajı, Club Marina Göcek, Göcek Marina, Göcek Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göcek Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Göcek Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İnlice Halk Plajı, Club Marina Göcek, Göcek Marina, Göcek Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Göcek Mah için gezilecek yerler nelerdir?
Göcek Mah için gezilecek yerler : Switch Göcek Bowling Salonu, İnlice Halk Plajı, Club Marina Göcek, Göcek Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.