Göcek bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Göcek Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Nefes kesen güzellikteki koyları, irili ufaklı tropikal şekilli adaları ve berrak turkuaz suları ile gidenleri kendine hayran bırakıyor Göcek.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Göcek Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 11 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bedri Rahmi Koyu

"Muazzam güzellik"

"Kayanın üstündeki seramikler"

9.5

Misafir yorumu

2 yorum

Boynuzbükü Koyu

"Dalaman'da yer alır"

"Ege koylarının en güzeli"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İnlice Halk Plajı

"Tesis olanakları yetersiz"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Switch Göcek Bowling Salonu

"Mükemmel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kleopatra Hamamı Koyu

"Her seferinde büyüleniyorum"

Misafir yorumu

1 yorum

Göcek Tarihi Mekanlar

Nefes kesen güzellikteki koyları, irili ufaklı tropikal şekilli adaları ve berrak turkuaz suları ile gidenleri kendine hayran bırakıyor Göcek.
Akdeniz'in berrak suları, mis gibi kokan yemyeşil çam ormanları ve birbirinden güzel koyları bünyesinde barındırdığı için gizli cennet olarak da bilinir Göcek. Muğla Fethiye'ye bağlıdır ve Toros Dağları'nın Akdeniz'de son bulduğu bölgede bulunmasından dolayı çok fazla adaya sahiptir. Nefes kesen güzellikteki koyları, irili ufaklı tropikal şekilli adaları ve berrak turkuaz suları ile gidenleri kendine hayran bırakıyor Göcek. Her şeyi resetlemek, temiz havayı tüm hücrelerinizde hissetmek, yeniden başlamak ve doğanın kucağında zaman geçirmek için harika bir seçim küçük bir sahil kasabası olan Göcek. Konaklama seçenekleri için uygun Göcek otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Göcek Marina: Bölgedeki tek marina olma özelliğini taşımaktadır Göcek Marina. Şirin mi şirin bir tatil kasabası olan Göcek'in merkezine sadece 5 dakikalık mesafede yer alır ve 235 bağlama kapasitesi vardır. Burada özel plaj, süpermarket ve restoran bulunmaktadır.

12 Adalar: Doğanın en canlı renklerini sunan Göcek'in güzelliğine daha yakından dokunmak istiyorsanız 12 Adalar turuna katılmanızı öneririz. Göcek'ten hareketle tek tek gezerek molalar verip, denizin, güneşin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz 12 Adalar'ın her biri diğerinden daha güzel, daha çarpıcı görünecek gözünüze. Yolculuğunuz sırasında Akdeniz'in berrak sularında yolculuk edecek, çam ormanlarının temiz havasını iliklerinizde hissedeceksiniz.

Bedri Rahmi Koyu: Taşyaka Koyu olarak da anılan Bedri Rahmi Koyu, Göcek'in en büyüleci noktalarından biridir. Bedri Rahmi Eyüboğlu bu koya gelmiş ve burada bulunan büyük bir kayaya balık resim yapmıştır. Koy, bu sebepten dolayı Bedri Rahmi Koyu olarak anılıyor. Doğanın en güzel renklerinin dans ettiği koyda küçük bir iskele bulunuyor. Hemen arkasında ise yeşilliklerin içinde bir restoran yer alıyor. Koyun maviden turkuaza dönen sularında yüzdükten ve serinledikten sonra restoranda soluklanıp, bir şeyler yiyebilirsiniz.

Günlüklü Koyu: Göcek ve Fethiye'nin ortak güzelliği olan ve sakinliği, huzur kokan atmosferi ile dikkat çeken Günlüklü Koyu, 500 metrelik sahili ile keyifli bir tatil olanağı sunuyor ziyaretçilerine. İnce kumunda yürüyüp denize doğru ilerlediğinizde, serinletici suyunu hissedeceksiniz ve o anda denizin 10 metre ilerisine kadar derinleşmediğini fark edeceksiniz. Doğal güzelliklerin tam kalbinde yer alan Göcek'e sadece 15 kilometre mesafededir Günlüklü Koyu.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Dalaman'da yer alır
10

-

Boynuzbükü, kille bükü, aşılak, hurma, Bedri Rahmi, sarsala, kapı, göbün, Kleopatra hamamı, merdivenli mağara gibi koyların tamamı Dalaman ilçesi koylarıdır

7
Muazzam güzellik
9

-

Gecenin karanlığında demir attığımızda, sabah bu kadar güzel bir manzara ile karşılaşacağım aklıma gelmezdi. Hem muazzam güzelliği, hem de adını aldığı güzel insanın bu koyda vakit geçirmiş olması, bu koya elinin değmiş olması keyfimi bir kat katladı. Tekneciler temiz su ihtiyaçlarını bu koyda giderebilirler.

7
Tesis olanakları yetersiz
9

-

İlgi alaka çok güzel, tesis çalışanları güler yüzlü, görevini layıkıyla yerine getiriyor, dürüst güvenilir bir ortam ama tesis olanakları yetersiz, özellikle kabinler ve lavabolar. Son olarak alkol çeşitliliği artmalı özellikle şarap.

7
Ege koylarının en güzeli
10

-

Bugüne kadar gördüğüm Ege koylarının içinde belki de en güzeli, bir koy deniz harika mutlaka görmelisiniz.

7
Kayanın üstündeki seramikler
10

-

Balık resminin yanındaki büyük kayanın üstündeki seramikler ve cam mozaikler görmeye değer.

7
Mükemmel bir yer
10

-

Mükemmel bir yer! Super place for a great night out! Bowling, billiards, air hockey and amazing food too! Love it!

7
Her seferinde büyüleniyorum

-

Tarihin kalıntıları arasında denize girmenin keyfi bir başka, ayı zaman da gökyüzünün maviliğinin, ormanın yeşilliğinin denize yansımasında meydana gelen görsel görüntüye ise bayılıyorum. Senede abartısız 6-7 kere tekne turuna çıkıyoruz, her seferinde büyüleniyorum.