Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Göcek Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler:

Göcek civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Muğla

Göcek Mah Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Adaları ve koylarıyla ünlü Göcek, güney Ege'nin en muhteşem doğaya sahip bölgelerinden biri ve burada yapılacak pek çok aktivite var.

Türkiye'deki turizm bilincinin gelişmesiyle keşfedilmiş ve bu tarihten sonra hızla büyümüş bir turizm merkezi olan Göcek, Fethiye'ye bağlıdır. Özellikle marinasıyla ünlü olan Göcek'i her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Konaklama seçenekleri için uygun Göcek otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Tatilinizi Göcek'te geçireceksiniz Göcek'te yapılacaklar listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Göcek'te yapılacaklar denince akla ilk gelen aktivitelerden biri 12 Adalar turu. Göcek'ten hareket eden günlük tur tekneleri ile 12 Adalar gezisi yapmanızı ve eşsiz güzellikteki koyları, adaları ve masmavi denizi keşfetmenizi öneriyoruz. Göcek'te denize girebileceğiniz bir plaj olmadığı için denize girmenin en çoktercih edilen yolu bu günlük turlar.

Eğer Göcek ve çevresini daha uzun bir sürede keşfetmek isterseniz mavi tur yapabilirsiniz. Göcek'te mavi tur yapmak isterseniz limandaki guletlerden birini kiralayabilir, birkaç günlük ya da daha uzun bir tur yapabilirsiniz.

Bisiklet kiralayıp Göcek ve çevresindeki doğal ve tarihi güzellikleri bisikletle dolaşarak keşfedebilirsiniz.

Adrenalin sporlara merakınız varsa Göcek'e yaklaşık 50 km uzaklıktaki Babadağ'da yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Göcek merkezdeki çarşıyı gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle pazar günleri kurulan Göcek pazarını gezmenizi ve burada satılan organik sebze ve meyvelerden satın almanızı öneriyoruz.

Göcek'te yapılacak en keyifli şeylerden biri de yine merkezde bulunan restoranlarda, kafelerde ve barlarda vakit geçirmektir. Göcek'te çok hareketli bir eğlence hayatı yoktur. Gece kulübü ve disko tarzı mekanlar bulmanız mümkün değildir. Daha çok gece geç saatlere dek açık olan bar ve pub gibi mekanlar mevcuttur. Bu mekanlarda içkinizi içip keyifli sohbetler eşliğinde gecenizi tamamlayabilirsiniz.