Gaziantep Yapılacak Şeyler

Ülkemizin en gelişmiş ve modern şehirlerinden biri olan Gaziantep, köklü geçmişi ve tarihsel birikimi ile de çok önemli bir kültür merkezidir.Gaziantep Yapılacak Şeyler

Ülkemizin en gelişmiş ve modern şehirlerinden biri olan Gaziantep, köklü geçmişi ve tarihsel birikimi ile de çok önemli bir kültür merkezidir.

Güneydoğu Anadolu denince akla ilk gelen kentlerden olan Gaziantep, bölgenin en kalabalık, en gelişmiş ve en modern şehri.

İpek Yolu üzerinde ve Akdeniz ile Mezopotamya arasındaki bölgede yer almış olması Gaziantep'in tarih boyunca ekonomik olarak zengin, sosyo-kültürel açıdan da gelişmiş bir kent olmasını sağlamıştır.

Gaziantep bunların yanı sıra köklü bir tarihi günümüze taşır ve çok önemli bir kültürün temsilcisidir. Bu nedenle Antep, ülkemizde mutlaka görülmesi gereken şehirlerindendir.

Gaziantep'te ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız, aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Gaziantep ülkemizin ve dünyanın en değerli müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ne ev sahipliği yapar. Gaziatep geziniz sırasında mutlaka gezmenizi tavsiye ettiğimiz bu müze dünyanın en büyük mozaik müzesidir. Bunun yanı sıra Bayazhan Kent Müzesi, Mitras Tapınağı ve Dülük Antik Kenti de gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden.

Gaziantep, tarihi yapılar ve varlıklar açısında oldukça zengin bir kent. Gaziantep Kalesi bu yapıların en meşhurlarından biri. Kaleye çıkıp eşsiz kent manzarasını seyredebilir ve kaleyi gezebilirsiniz. Kalenin içinde bulunan Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi~'ni gezebilirsiniz.

Kent merkezinde yer alan tarihi Bakırcılar Çarşısı'nı gezip, el işçiliği bakırlardan kendinize ve sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Bakırın yanı sıra Gaziantep'in kutnu kumaşı ve yemenisi de çok ünlüdür. Bunlardan da eve dönerken almanızı öneriyoruz. Aynı zamanda Zincirli Bedesten de çarşı gezinize eklemenizi önerdiğimiz adrselerden.

Gaziantep dünyanın en geniş mutfaklarından birine sahip. Baklavası, kebabı, yuvalaması, katmeri, tuzlu fıstığı en ünlü lezzetleri. Bu eşsiz yemekleri tatmadan eve dönmeyin.

Eğer mutfak kültürüne ilginiz varsa Emine Göğüş Mutfak Müzesi'ni gezmenizi öneriyoruz. Gaziantep mutfak kültürünün nesilden nesile aktarılması amacıyla açılan bu müze Şahinbey ilçesinde yer alıyor.

Gaziantep aktivite tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Yılmazel Hotel
Yılmazel Hotel

-

Temiz, rahat ve huzurlu

Otelden her yere rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Temiz, rahat ve huzurlu bir aile oteli. Personeli güler yüzlü ve çözüm odaklı. Çok mutlu olarak ayrıldık. Teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Yılmazel Hotel
Yılmazel Hotel

-

Personel ilgisinden memnun kaldım

Gaziantep'in müstesna oteli. Tereddütsüz kalabilirsiniz. Personelin ilgisinden memnun kaldım. 2inci evim. Basri Bey'e selamlar.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Yılmazel Hotel
Yılmazel Hotel

-

Personelin güler yüzü

Otel gerek temizlik gerekse personelin güler yüzü bakımından çevrenin en güzel ve en uygun oteli. Resepsiyondaki Basri Bey ayrı bir güzellik. Şiddetle kalmamızı tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Yılmazel Hotel
Yılmazel Hotel

-

Süper temiz bir otel

Gerçekten süper temiz bir otel. Otel sahibi Ahmet Bey, otel görevlisi Basri Bey'in ilgi ve alakasına teşekkür ederim. Ayrıca tam bir aile oteli olup herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Yılmazel Hotel
Yılmazel Hotel

-

Kahvaltı ve personeller

Huzurlu, temiz bir aile oteli. Kahvaltı ve personeller çok iyi. Odalar temiz. Özellikle Basri Bey'in ilgisinden çok memnun kaldım.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Rahmi Bey Konağı Butik Otel
Rahmi Bey Konağı Butik Otel

-

Odanın temizliği

Odanın temizliği, konağın tarihi atmosferi ve Bahri Bey'in misafirperverliği mükemmeldi. İmam Çağdaş'a ve Tarihi Tahmis Kahvesi'ne yürüme mesafesinde olması büyük avantaj.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)