Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi, Şahinbey

Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi

  • Gaziantep / Şahinbey

Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi

Gaziantep'e gelenler şüphesiz ki Kahramanlık Panorama Müzesi'ne uğramadan tatillerini sonlandırmıyor.

Milli mücadelede Antepliler, şehirlerini ve bayrağını büyük bir azimle işgalcilerin elinden kurtarmış ve Atatürk'ün, “'Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki, onlar yalnız Antep'i değil Türkiye'yi kurtardılar." sözlerinin ardından “'Gazi”' unvanını almıştır. Milli mücadele dönemlerini ölümsüzleştirmek adına Gaziantep'te Kahramanlık Panorama Müzesi yapılmış ve şehrin tarihini anlatan müze gelen turistlerin de yoğun ilgisini çekmiştir. Milli mücadeledeki kahramanlıklar resimlerle, heykellerle ve maketlerle anlatılmıştır. Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi'ni tatiliniz sırasında ziyaret edebilir ve o dönemlere etkileyici bir yolculuk yapabilirsiniz. Müze, Gaziantep Kalesi'nin içerisindedir.

Gaziantep'in mutlaka gezilmesi gereken yerleri arasında; Zincirli Bedesten, Zeugma Mozaik Müzesi ve Tarihi Millet Hanı da vardır. Şehri yakından tanımak için tarihi yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

Antep Panorama Müzesi

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
gaziantep kahramanlik panorama muzesi
10

-

Burada yaşamaktan çok mutluyum.

2
Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi
10

-

Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi, Gaziantep Kalesi'nin içinde, uzunca bir koridora oldukça büyük emekler verilerek yapılmış, şu güne kadar gezdiklerimden oldukça farklı ve her adımda tüylerimi diken diken eden bir müzeydi. Bugüne kadar bir şehri bu kadar güzel anlatan bir çalışma görmedim. İçer.. Devamını Göster