Erzurum Pansiyonları

En iyi 36 pansiyon, en uygun fiyatlar

Erzurum Pansiyon Fiyatları

Erzurum, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kış sporları merkeziyle de dikkat çekmektedir. İster yaz olsun ister kış gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri Erzurum pansiyonları yıl boyunca ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir.

Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerimizden biridir. Gerek geçmiş tarihi gerek cumhuriyetin kuruluşunda önemli bir yere sahip olan yakın tarihi ile Erzurum yılın dört mevsimi misafirlerine kapılarını açmaktadır. Tarihler boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan bu kadim topraklar doğal güzellikleriyle de öne çıkmaktadır.

Doğu Anadolu'nun gelişmiş kentlerinden olan Erzurum'da konaklyabileceğiniz pek çok otel ve bütçenize uygun otel fiyatları mevcut.

Ülkemizde özellikle kış turizmi için dünyanın dört bir yanından gelen sporculara ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi'nde sezon oldukça uzun. Uluslararası standartlara uygun kayak pistleri, teknolojik alt yapısı ve konaklama tesisleriyle sıkça tercih edilen bir merkez halini almıştır. Zaman zaman düzenlenen ulusal ve uluslararası kayak yarışmaları, organizasyonlar ve kış olimpiyatlarıyla da Palandöken Kayak Merkezi kalitesini korumaktadır. Erzurum'un şehir merkezine yakın olması da konaklama için daha ekonomik tesisler arayanların işini kolaylaştırmaktadır. Özellikle de en ucuz konaklama fiyatına sahip olan Erzurum pansiyonları listesindeki tesislerden birinde konaklamayı planlayanlar için.

Erzurum pansiyonları ekonomik konaklama fiyatlarıyla hem iş hem tatil hem de kış sporları için gelenleri tercihi olmaya devam etmektedir. Bu kategoride hizmet veren tesisler genellikle şehir merkezinde yer almaktadır. Kamu kurumlarına, restoranlara, kafelere ve toplu taşıma ulaşım ağlarına yakın ve yürüme mesafelerinde konumlanmaktadırlar. Teknolojik olarak da iş için tercih edecekseniz eğer pansiyonların hepsinde internet bağlantısı mevcuttur.

Ulu Cami, Tortum Gölü, Yakutiye Medresesi ve daha nice ev sahipliği yaptığı tarihi dokusu yüksek gezilip görülmesi gereken yapılarıyla Erzurum'a iş için bile gelmiş olsanız buraları görmeden kesinlikle ayrılmayın.

Erzurum pansiyonları yıl içinde en çok yaz sezonunda kalabalık olmaktadır. Yaz sezonunda tatilinde başlamasıyla neredeyse tam doluluk oranına ulaşan pansiyonlar için erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kış ve bahar aylarında ise Erzurum pansiyonları daha sakin olmaktadır. Ancak yine de gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda, gidince yer bulunmamasına ihtimaline karşı.

Erzurum pansiyon fiyatları ise geçen seneyle karşılaştırıldığında çok fazla bir artış olmadan karşımıza çıkmaktadır. Kış ve bahar ayları için 2019 Erzurum pansiyon fiyatları kişi başı gecelik 70TL'den başlayan fiyatlara sahip. Yaz sezonunda ise bu fiyat 100TL'den başlamaktadır.

İster yaz sezonu olsun ister kış ya da bahar, Erzurum pansiyonları için mutlaka erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil dileriz.

Erzurum otelleri şehrin farklı bölgelerinde yer alıyor. Kent merkezindeki Erzurum otellerinin yanı sıra Palandöken'deki kış otelleri de oldukça rağbet görüyor.

Farklı konumlardaki farklı kategorilere ait olan Erzurum otellerinde fiyatlar da kendi aralarında değişiklik gösteriyor.

Şehir merkezinde yer alan ve kent oteli kategorisine giren Erzurum otellerinde fiyatlar sezona göre fazla değişiklik göstermiyor. Ancak Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Erzurum otellerinde fiyatlar tamamen mevsime ve sezona göre belirleniyor.

Kayak sezonunun açıldığı kasım ayı ile sezon sonu olan mart ayı arasında Erzurum otel fiyatları en yüksek seviyesine çıkıyor. Bu dönemde kayak merkezinde yer alan Erzurum otellerinde fiyatlar gecelik ortalama 150 TL'den başlıyor 200-250 TL'ye çıkıyor.

Siz de Erzurum'da yakın zamanda konaklama yapmayı planlıyorsanız Erzurum otel fiyatları sayfamızı inceleyebilir ve bütçenize en uygun otelde yerinizi birkaç dakikada ayırtabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir konaklama dileriz...