Erzurum bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Erzurum Gezilecek Yerler

Palandöken'in eteklerinde kurulu, köklü bir tarihe sahip Erzurum'da gezerken Anadolu'nun tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Erzurum Gezilecek Yerler

Toplam 34 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Pasinler Kaplıcası

"Renk, şifa hepsi mevcut"

"Bakımsız"

6.9

Misafir yorumu

6 yorum

Çifte Minareli Medrese

"Çok güzeldi"

"Çok ama çok güzel"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Erzurum Ilıca Kaplıcası

"Aile kabinleri 2 kişilik olmuş"

"Hizmet çok kötü"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Erzurum Atatürk Evi

"Hakkındaki bilgileri sevdim"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Nene Hatun Milli Parkı

"Nene Hatun Milli Parkı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Tortum Şelalesi

"erkan tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Aslanpaşa Camii

"İnşallah bir kez daha namaz kılarım.."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Balıklı Köyü

"Anlatılmaz yaşanır"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İstanbulkapı

"Merkezi konum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Palandöken Kayak Merkezi

"Çok beğenmiştim"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Erzurum Tarihi Mekanlar

Palandöken'in eteklerinde kurulu, köklü bir tarihe sahip Erzurum'da gezerken Anadolu'nun tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız...
Erzurum, Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden biri. Palandöken'in eteklerinde kurulu, tarihi yapılarla çevrili bir şehir olan Erzurum'da keşfedeceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Eğer Erzurum'a bir seyahat planlıyorsanız ve Erzurum'da gezilecek yerleri araştııyorsanız hazırladığımız listeye göz atın... Aynı zamanda konaklama fırsatlarını da görebileceğiniz Erzurum otel fiyatları sayfamızı incelemenizi öneririz.

Müzeler: Erzurum'un geçmişini keşfetmek isterseniz vazgeçilmez duraklarınız olacak Erzurum müzeleri. Erzurum Arkeoloji Müzesi, Erzurum Atatürk Evi, Yakutiye Medresesi (Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi) Erzurum'da mutlaka görmenizi önerdiğimiz müzeler. Özellikle Yakutiye Medresesi tarihi bir yapı olması nedeniyle de görülmeye değer.

Tarihi Yapılar ve Örenyerleri: Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptı. Burada görebileceğiniz onlarca tarihi yapı bulunuyor. Erzurum Kalesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Çobandede Köprüsü, Rüstempaşa Bedesteni, Erzurum Saat Kulesi (Tepsi Minare), Lalapaşa Camii, Erzurum Ulu Camii, Erzurum Murat Paşa Camii, İbrahim Paşa Camii, Derviş Ağa Camii, Öşvank Kilisesi, Cimcime Sultan Türbesi Erzurum geziniz sırasında gezmenizi tavsiye ettiğimiz tarihi mekanlar.

Doğal Güzellikler: Yalnızca tarihi değil; eşsiz doğal güzelliklere de sahip olan Erzurum'da görmeden dönmemeniz gereken doğal güzellikler arasında Narman Peribacaları, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Gölü, Tortum Şelalesi ve Çoruh Nehri bulunuyor.

Palandöken Kayak Merkezi: Erzurum, kış spolarının ülkemizdeki en önemli merkezlerinden olan Palandöken Kayak Merkezi'ne de ev sahipliği yapıyor. Kış aylarında Palandöken'e binlerce kayaksever geliyor ve keyifli bir kış tatili yapıyor. Eğer sizin de kış sporlarına ilginiz varsa ve kış mevsiminde Erzurum'daysanız Palandöken Kayak Merkezi'ni mutlaka ziyaret edin.

Kaplıcalar: Hem dinlenmek hem şifa bulmak isteyen seyahatseverlerin Erzurum'daki vazgeçilmez duraklarından biri de Erzurum kaplıcaları. Pasinler Kaplıcası ve Erzurum Ilıca Kaplıcası Erzurum'un en popüler iki kaplıcası.

22 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
22
Renk, şifa hepsi mevcut
8

-

ben yurdumun her yöresinde kaplıca gezdim şüphesiz hepsi bizim ama pasinlerin su özelliğini bulamadım tad,koku,renk ,şifa hepsi mevcut

22
İnşallah bir kez daha namaz kılarım..
10

-

Aile büyüklerimiz tarafından yapılmış bu camide inşallah bir kez daha namaz kılarım..

22
Bakımsız
1

-

kirlilikten girilmiyor ne havuza nede aile kabinlerine üstelik aile kabinlerinin havuzları aşırı küçük biraz başka memleketlere bakıp örnek alın turizmi canlandırmak için yıllık cironun çeyreği kullanılsa adam olur başka eğlenecek yerde yok mecburlar o yüzdende bakmıyorlar giden herkes bakımsızlıgını protesto edip girmese onlarda mecbur bakmak zorunda kalırlar

22
Çok mükemmel olmuş
10

-

Merhaba geçen hafta küçük kaplıcaya gittik tadilat yapılmadan önce çok pis bakimsizdi şimdi çok mükemmel olmuş kesinlikle gidin ve suyu çok faydalı ılıcanin kaplicasindan çok daha iyi ve pasinlerin kaplıca personeli gayet sıcak kanlı ve içecek dondurmada var

22
İbrahim Paşa Cami Medreseleri
7

-

İbrahim Paşa Cami, Yazıcıoğlu Çeşmesi, Dört Güllü Çeşmesi, Taht Hamamı gibi yerler İbrahim Paşa'nın Erzurum'a kazandırdığı eserlerdir. Fakat ne yazık ki yeterince Erzurum halkı tanımamakta ve en önemlisi de İbrahim Paşa Cami Medreseleri bugün yok edilmiştir.

22
Tavsiye etmiyorum
2

-

Fotoğraf Pasinler Kaplıcaları'na ait değil. Nenehatun Kaplıcası'na ait. Bu turizm anlayışıyla epey ilerleriz. Pazar günü saat sabah sekizde ailemle birlikte Hasankaleye kaplıcaya gidelim dedik ve geldik. Erkeklere havuz sabah 5'ten beri açık oluyormuş, bayanlara ise küçük olanı saat 10'da açılıyormuş. Saat 10'a kadar bekler misin yoksa vazgeçip geri döner misin? Neden bayanlara da sabahları kaplıcalar açık olmaz ki?.. Devamını Göster

22
Çok güzeldi
10

-

Burası çok harika ben gittim çünkü Erzurumluyum. Erzurum sevdalısıyız. Çok teşekkür ederim. Çok güzeldi.

22
Aile kabinleri 2 kişilik olmuş
1

-

Aile kabinleri 2 kişilik olmuş. Belediyelerin halka hizmet için var olduğu unutulmuş herhalde.

22
Sokağımın simgesi
10

-

Doğup büyüdüğüm kentimin çocukluk ve ilk gençlik yıllarımın geçtiği sokağımın simgesi olan Data Kulesi ve Erzurum Kalesi.

22
Hizmet çok kötü
10

-

Hizmet çok kötü, ne park yeri var ne de piknik yapacak yer. Havuz pis.

22
Erzurum’un doğal güzellikleri arasında
10

-

Çok güzel bir yerdir. Tortum Gölü'ne gitmişim, Erzurum'un doğal güzellikleri arasında bulunur. Hoşça kal, çok iyisi resim yeteneğinde.

22
Hakkındaki bilgileri sevdim
10

-

Çok güzel. Hakkındaki bilgileri sevdim, hoşuma gitti. 1984 yılında ziyarete açılan müzeymiş ve 1919'da bu konakta 52 yıl boyunca kalmaları güzel. Herkesin oraya gidip gezmesi ve görmeleri lazım.

22
Görselleri ile birlikte ücretleri
10

-

Asıl meseleye bir türlü gelmemişsiniz, hatta kalmışsınız gibi. Arkadaş, Pasinler Kaplıcası'nda kalınabilecek yerlerin görselleri ile birlikte ücretlerini yazında karşılaştıralım.

22
Çok beğenmiştim
10

-

Ben Esra. Ben Erzurumlu olduğum için Palandöken Kayak Merkezi'ne gitmiştim. Orayı çok beğenmiştim. Siz bana "sen Erzurum'un neresindensin" diyorsanız, ben Erzurum'un merkezindenim.

22
Medresenin içi çok güzel
10

-

İçi dışından daha güzel tavsiye ederim.

22
Merkezi konum
10

-

Temiz, güvenli, merkezi konum.

22
Anlatılmaz yaşanır
10

-

Süper bir gezinti. Herkese tavsiyem. Hani ne derler, anlatılmaz yaşanır. Gidip gezerek yaşamanızı tavsiye ederim...

22
Çok ama çok güzel
10

-

Çok ama çok güzel yerlerdi...

22
erkan tarafından...
10

-

Harika, kesinlikle gidin ama 2 km alta Yedigöller'i de mutlaka görün.

22
pasinler kaplicasi
10

-

PASİNLER ilçesinde sadece termal su yok. İlçenin merkezine 4 km. mesafede bulunan Serçeboğazı mahallesinin hemen girişinde yerden doğal olarak çıkan diüretik doğal maden suyu var. Hemen yanında da cilt hastalıklarına iyi gelen küçük bir maden suyu havuzu var. Gelin, için... Devlet Hastanesinin üstünden gidiliyor köye...

22
Nene Hatun Milli Parkı
10

-

Güzel.

22
Erzurum Ulu Camii
10

-

Gerçekten iyi bir bilgi çünkü verdiğin bilgi ile bir aldım.