Erzurum Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Erzurum civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Erzurum Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Anadolu’nun tarihini sahip olduğu yapılar ve kalıntılarla gözler önüne seren Erzurum, yapılacak birçok aktivitesiyle eğlenceli bir tatil sunuyor.

Her adımda farklı bir tarihin izlerini gözler önüne seren Erzurum, hiç bilinmeyen güzellikleriyle misafirlerine göz kırpıyor. Anadolu’nun bu güzel şehrinde yapılacak birçok aktivite, görülecek sayısız mekan var. Konaklama seçenekleri için uygun Erzurum otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Erzurum oltu taşı işçiliğiyle ünlü bir şehir. Geziniz sırasında şehrin birçok yerinde kurulan tezgahlardan ve dükkanlardan oltu taşıyla yapılan küçük aksesuarlardan kesinlikle almalısınız. Saç tokası, bilezik, broş, tespih ve gerdanlık gibi birçok hediyelik eşyadan dilediğinizi satın alıp, sevdiklerinize de bu hediyelerden götürebilirsiniz.

İspir ilçesinin güzelliğine güzellik katan Çoruh Nehri’nde rafting yapmadan Erzurum’dan ayrılmayın. Özellikle rafting tutkunuysanız bu heyecanı bir de Çoruh Nehri’nde yaşayabilirsiniz.

Şehrin en güzel akarsularından biri olan Tortum Şelalesi’ne küçük bir ziyarette bulunabilirsiniz. Sadece Erzurum’un değil, aynı zamanda ülkemizin de önemli şelalelerinin başında gelen Tortum Şelalesi, sahip olduğu doğasıyla zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyecek bir gezi olacak sizler için.

Özellikle kış mevsiminde yoğun bir ilgi görür Palandöken Kayak Merkezi. Eğer kış mevsiminde Erzurum’da olacaksanız Palandöken Kayak Merkezi’ne gidip kayak yapmadan tatilinize son vermeyin. Şehrin en önemli aktivitelerinin başında geliyor kayak.

Şehrin yöresel mutfağında oldukça lezzetli yemekler var. İlk olarak cağ kebabını deneyebilirsiniz. Önceden terbiye edilen etin yatık şişe geçirilip odun ateşinde pişirilen cağ kebabı kesinlikle beğeninizi kazanacak ve damağınızda ayrı bir yer edinecek. Erzurum’da yemenizi önerdiğimiz diğer lezzetler arasında ayran çorbası, kadayıf dolması, yumurta pilavı, ekşili dolma ve kesme çorbası var. Gezinize sırasında Erzurum mutfağını keşfetmeyi sakın unutmayın.

Şehrin tarihi kalıntılarını gezmek, fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmek tatilinizin en keyifli anlarını oluşturacak. Erzurum’un simgesi haline gelmiş tarihi kalıntılar arasındaki Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi, Üç Kümbetler, Erzurum Ulu Camii, Öşvank Kilisesi, Erzurum Saat Kulesi’ni gezi listenize dahil ederek şehrin tarihine daha yakından tanık olabilirsiniz. Aynı zamanda Narman Peribacaları da şehrin en önemli doğal güzelliklerinden biri… Peribacalarını da yapılacak şeyler listenize dahil edebilirsiniz.