Neredekal.com

Erzurum Aktivite Rehberi

Paylaş
Gülnur Sağlam  
Eklenme: 25 Ocak 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Erzurum Aktivite Rehberi
Soğuk havası ve sıcakkanlı insanlarıyla bilinen Erzurum, pek çok güzelliğin bir arada sunulduğu eşsiz şehirlerden biri. Anadolu’nun ilk yerleşim yerleri arasında bulunan Erzurum, birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için zengin bir kültüre sahip. Tarih ve doğal güzelliklerin aynı karede yer aldığı bu şehirde her güne farklı bir aktivite ile başlayabilirsiniz. Yaz aylarında yoğun bir ziyaretçi akışı olan Erzurum, kış aylarında ise özellikle kayak turizmiyle ön plana çıkıyor. Kış tatili için gereken her şeyi sunan Erzurum; kayak merkeziyle, milli parklarıyla her mevsim yapabileceğiniz pek çok aktivite mevcut. Erzurum’da doğayla iç içe geçebileceğiniz aktiviteleri sizler için derledik!

Palandöken Kayak Merkezi’nde Kayak Yapın

Erzurum Aktivite Rehberi

Kış mevsiminin en güzel geçtiği şehirlerden biri olan Erzurum, soğuk havasına rağmen sizi sıcak anlara davet ediyor. 3000 metreyi aşan yüksekliği ile göz kamaştıran Palandöken, Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri. Bu eşsiz ve görkemli dağlarda kayak yapmayı kim istemez. Dört mevsim kar bulunan Palandöken kayak pistlerinde, özellikle kış aylarında yerli ve yabancı ziyaretçilerini kendine çekiyor. Kış sporlarını icra etmek ve karın tadını doyasıya çıkarmak için Palandöken’de uygun fiyatlı bir kayak tatili yapabilirsiniz. Bu eşsiz bölgede daha fazla keyif almak için Neredekal.com’un derlediği Palandöken Kayak Otelleri seçkisine göz atabilirsiniz!

Daha fazla Palandöken Kayak Otelli öğrenmek için aşağıya bakabilirsiniz;

Giriş
31.03.23
Çıkış
01.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Nene Hatun Milli Parkı’nı Ziyaret Edin

Erzurum Aktivite Rehberi

1877-1878 yıllarındaki Osmanlı-Rus savaşı sırasında, Erzurum halkı Nene Hatun önderliğinde bir araya geliyor ve tabyayı geri alıyor. Tarihi yapısı ve hikayesiyle dikkat çeken bu alan Nene Hatun adıyla bir park alanı haline getirilmiş. Nene Hatun’un destan yazdığı yerleri görmek isteyen herkes, Nene Hatun Milli Parkı’nı ziyaret etmeye gelebilir. Geniş bir alanda yer alan bu milli park adeta görsel bir şölen.

Rotanızı Tortum Şelalesi’ne Çevirin

Erzurum Aktivite Rehberi

Erzurum’da doğayla iç içe olabileceğiniz en güzel seçeneklerin başında Tortum Şelalesi geliyor. 48 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek üçüncü şelalesi olan bu doğa harikası, Erzurum’un simgelerinden biri. Tortum Şelalesi’nin döküldüğü yerde oluşan gökkuşağı, görenleri kendine hayran bırakan türden. Şelale etrafında kısa bir yürüyüş yaparak doğallığın tadını çıkarabilirsiniz. Tortum Şelalesi’ni en iyi şekilde izleyebilmeniz için etrafında çeşitli yollar bulunuyor. Aynı zamanda şelalenin alt tarafına geçmek için de yol seçenekleri mevcut.

Ata Park Botanik Bahçesi’nde Yürüyüş Yapın

Erzurum Aktivite Rehberi

Dünyanın en yüksek rakımlı (1860 rakım) botanik bahçelerinden biri olan Ata Park büyüleyici güzelliğiyle sizi çağırıyor. Rakım olarak 1860 civarındaki bu botanik bahçede temiz havanın ve yüksekliğin tadını çıkarabilirsiniz. 2006 yılında kurulan Ata Park Botanik Bahçesi, 350 dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. 150’den fazla bitki türünü göreceğiniz bu botanik bahçeye girdiğinizde buradan ayrılmak istemeyebilirsiniz. Kaya bahçeleri, meyve bahçesi, mevsimlik çiçek ve lale gösteri alanlarının bulunduğu Ata Park Botanik Bahçe’de doğayla iç içe bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Narman Peri Bacaları’yla Buluşun

Erzurum Aktivite Rehberi

Eşsiz manzarasıyla sizi kendine çeken Narman Peri Bacaları’nı ziyarete gittiğinizde kırmızı rengine hayran kalabilirsiniz. Kırmızı periler diyarı olarak adlandırılan bu yer, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Daha önce Kapadokya dışında peri bacaları ile ünlü başka bir yer olduğunu bilmeyenler için harika bir keşif olabilir. Bu müthiş renkleri ve dokusuyla dikkat çeken peribacaları, Erzurum’un Narman ilçesinde yer alıyor. Fotoğraf meraklılarının uğrak yeri olan peribacalarını gördükten sonra günü burada geçirmek isteyebilirsiniz.

İspir Yedigöller’e Doğru Yürüyüşe Çıkın

Erzurum Aktivite Rehberi

Erzurum’un meşhur göllerinden biri İspir Yedigöller. Ovit Dağı’nın zirvesi ile Kaçkar Dağları’nın arasında yer alan bu göl, eşsiz bir güzelliğe sahip. Dağların arasında kalmış saklı bir yer olarak sizi karşılayan İspir Yedigöller’i özellikle ilkbahar ziyaret etmeniz gerekiyor. Doğanın uyanışıyla, ufak bir dağ yürüyüşünü birleştirerek İspir Yedigöller’in güzelliğine ulaşabilirsiniz. Erzurum Aktivite Rehberi

Doğaseverler için Erzurum’un bakir doğasında yapılacak aktiviteleri derlediğimiz bu yazıda Erzurum’da gezilecek yerleri ve ne zaman Erzurum’a gidilir konuları üzerine görüşlerimizi bildirdik. Sömestr ve Sevgililer Günü için harika bir kış tatili rotası olan Erzurum sevdiklerinizle ya da tek başına birkaç günlük gezilip keşfedilecek ülkemizin masalsı bir şehri.

Bu masalsı şehirde en iyi konaklama seçeneklerini öğrenmek için aşağıya bakabilirsiniz;

Giriş
31.03.23
Çıkış
01.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0