Ereğli Görülecek Yerler

Karadeniz’in en benzersiz noktalarından biri olan Ereğli, gerek tarihi kalıntılarıyla gerekse doğasıyla göz kamaştıran bir tatil bölgesidir. Zonguldak’ın bu güzel ilçesinde birçok yapılacak aktivite bulunuyor.Ereğli Görülecek Yerler - Ereğli En İyi 10 Yapılacak Şey

Karadeniz'in en benzersiz noktalarından biri olan Ereğli, gerek tarihi kalıntılarıyla gerekse doğasıyla göz kamaştıran bir tatil bölgesidir. Zonguldak'ın bu güzel ilçesinde birçok yapılacak aktivite bulunuyor.

Karadeniz'in uzun bir sahil kıyısına sahip olan Ereğli'de denize bol bol girebilirsiniz. Hava koşulları iyi olduğu günlerde denize girip, kumsallarda güneşlenebilirsiniz. Denize kıyısı olan her noktası doğanın tüm yeşil tonlarını barındırıyor. Huzur, sakinlik ve güven veren Zonguldak-Ereğli'de her boş fırsatınızı değerlendirebilirsiniz.

Bisiklet gezileri için ideal bir ilçedir Ereğli. Bisiklet parkurlarında günün ilk ışıkları spor amaçlı ve ilçeyi daha yakından tanımak için bisiklet turları yapabilirsiniz. Sizlere özellikle Ereğli-Armutçuk-Gökçeler güzergahını tercih etmenizi öneririz.

Ereğli'nin meşhur yemeklerini muhakkak damağınızla buluşturmalısınız. Soslu kebap turistlerin en çok beğendiği lezzetlerin başında geliyor. Soslu kebabını denedikten sonra cevizli ev makarnası, beyaz baklava, uzun kabak yemeğini deneyebilirsiniz. Bu arada Ereğli limanındaki sıralanmış restoranlara ve cafeleri tercih edebilirsiniz yemek için.

Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerine muhakkak zaman ayırmalısınız. Zonguldak'ın turistik noktaları arasındaki Cehennemağzı Mağaraları'nı, Halil Paşa Konağı'nı ve Ereğli Müzesi'ni görmeden tatilinizi sonlandırmamanızı öneririz. Ereğli'nin doğası ve tarihi kesinlikle keşfedilmeye değer.

Eğer olta balıkçılığına ilginiz varsa Devrek Çayı, Gülüç Çayı, Kızılcapınar Baraj Gölü ve Ulutan baraj Gölü'nde olta balıkçılığının rağbet gördüğü noktalar olduğunu söyleyelim. Balık tutmak için Bostandüzü'nü ve Alaplı Çayı'nı da tercih edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın