Zonguldak Aktiviteleri

Zonguldak civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Zonguldak Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Birbirinden güzel doğal plajlara sahip olan Zonguldak yaz tatillerinde tercih edilen tatil bölgeleri arasındadır.

Sadece deniz, kum, güneş üçlüsüyle değil, aynı zamanda tarihi değerleriyle de uzun bir keşif noktasıdır. Doğasının içerisinde sakladığı mağaraları, şelaleleri, gölleri ve tarihi yapılarıyla keyifli bir yolculuğun kapılarını açar. Konaklama seçenekleri için uygun Zonguldak otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Zonguldak gerek sosyal yaşantısıyla, gerek kültürel değerleriyle ve yöresel lezzetleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu sebepten dolayı Zonguldak’ta denenmesi gereken lezzetler, yapılması gereken çok aktivite bulunuyor. Eğer yakın bir zamanda Zonguldak’a gitmeyi planlıyorsanız yazımızın devamı okuyarak kendinize Zonguldak’ta yapılacaklar listesi hazırlayabilirsiniz.

Zonguldak’ın tertemiz denizinde yüzebileceğiniz birçok plaj bulunuyor. Şehrin sahip olduğu Karadeniz kıyısında Filyos, Karakum, Kireçlik, Uzunkum, Sazköy, Türkali, Gölü ve Hisarkarası plajları mevcut. Tatiliniz boyunca isterseniz tek bir plajda zaman geçirebilir, isterseniz birçoğuna gidip farklı plajlarda denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Zonguldak’ta yapılacak en keyifli aktivitelerden biri de rafting… Özellikle Devrek ilçesinde bulunan ırmakta rafting yapabilirsiniz. Bölgede her ne kadar rafting sporu çok gelişmiş olmasa da, şehre gelen turistlerin mutlaka yaşamak istediği bir deneyimdir.

Doğa yürüyüşleri sizleri dinlendirecek aktiviteler arasında… Zonguldak’ta yaklaşık 4 kilometrelik uzunlukta olan parkurda yürüyüş yaparak şehrin en güzel noktaları arasındaki Harmankaya Şelaleleri’ne ulaşabilirsiniz. Harmankaya Şelalesi Zonguldak Merkez’e yakın bir konumda yer aldığı için yürüyüş parkuru sizleri çok zorlamayacak. Yürüyüşleriniz sırasında yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın.

Zonguldak’taki birbirinden ilginç mağaraları görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Eğerli ilçesindeki Cehennemağzı Mağaraları, şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Gökgöl Mağarası ve Cumayanı Mağarası, Çaycuma’daki Çayır Köyü Su Mağarası görmenizi önerdiğimiz noktalar arasındadır. Özellikle Cehennemağzı Mağaraları mistik bir çekim gücüne sahip. Mitolojide Cehennemağzı Mağaraları Hades’in ölüler ülkesi olarak adlandırılmakta.

Zonguldak’ın yöresel lezzetlerini kesinlikle denemelisiniz. Uğmaç çorbası, cevizli dolma, yaprak sarma, malay damağınızla buluşturmanızı önerdiğimiz yöresel tatların başında geliyor. Aynı zamanda mancar sarması, kıymalı ıslama ve pumpum çorbası da denemenizi önerdiğimiz lezzetler arasında.

Zonguldak’ın kendine özgü hediyelik eşyaları olan Devrek bastonu ve madenci heykelciklerinden almayı sakın unutmayın.