Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Çaycuma Otelleri

Çaycuma için {{ (filteredHotels).length}} / 6 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
  • {{ hotel.star }} Yıldız
  • {{ hotel.location }}
  • {{ hotel.turu }}
  • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Çaycuma Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Karadeniz'in en büyük antik kentlerinden biri olan ve Çaycuma'ya bağlı Filyos Beldesi'nde yer alan ''Antik Teion - Billaos Kenti'' arkeolojik kazıyla gün yüzüne çıkartılmaya devam ediyor.

Çaycuma, Zonguldak'a bağlı Karadeniz'e kıyısı olan bir ilçedir. Çaycuma, Zonguldak'ın doğusunda yer almaktadır. Kuzeyde Karadeniz, doğuda Bartın, güneyde Devrek ile komşudur. Çaycuma, Filyos çayı ve bu çayın oluşturduğu vadi üzerine kurulu bir şehir olup dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Aynı zamanda Zonguldak Havalimanı, Çaycuma sınırları içerisinde yer alan bir havalimanıdır. Zonguldak Havalimanı, Çaycuma'nın Saltukova beldesindedir ve yurt dışında göçmen sayısı fazla olması hasebiyle havaalanından çok sayıda yurt dışı seferleri yapılmaktadır.

Çaycuma hem yeni yeni gün yüzüne çıkarılan Roma döneminden kalma antik kentleri ve mozaikleri ile hem de Karadeniz'e olan kıyı şeridi ile tatilcilerin uğrak yerleri arasındadır. Havayolu ulaşım ağının da bulunması Çaycuma'nın turizm yönünden gelişmesinde etkisi bulunmaktadır. Yıl içerisinde Çaycuma'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda otel hizmet vermektedir.

Çaycuma otelleri kategorisi içerisinde hizmet veren otel türlerini; yıldızlı oteller, kent otelleri, küçük oteller, tatil otelleri, apart oteller, butik oteller ve pansiyonları sayabiliriz. Çaycuma otelleri içerisinde hizmet veren bu türler genellikle yaz aylarında tatilinde başlaması ile oldukça yoğun bir döneme girmektedir. Bu sebeple yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta Çaycuma otelleri kategorisinde yer alan tesisler içerisinde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz erken rezervasyon yaptırmalarıdır.

Çaycuma otelleri, otel fiyatları, otellerin fotoğraflı özellikleri ve iletişim bilgileri bu yazının üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Çaycuma otellerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Çaycuma oteline ön rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Çaycuma'nın cennet köşesi Filyos güneşin nazlanarak battığı, balık kokusunun iştahı açtığı, yosun kokusunun gelenleri denize doğru çektiği ve romantik yakamozların ev sahibi.

Çaycuma, Zonguldak'a bağlı ve Karadeniz'e kıyısı olan bir ilçedir. Karadeniz'in en büyük antik kenti olan ‘Antik Teion - Billaos Kenti' Çaycuma sınırları içerisinde yer almaktadır. Zonguldak Merkez'e 52 kilometre, Ankara'ya 234 kilometre, İstanbul'a ise 315 kilometre mesafede yer almaktadır. Ayrıca Zonguldak Havaalanı'da Çaycuma ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Zonguldak Havaalanı'nın Çaycuma ilçesi sınırlarında yer alması ilçenin sosyo – kültürel ve ekonomik seviyesinin yükselmesinde, turizmin ilerlemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Havaalanının da etkisiyle Çaycuma'ya yapılan turizm yatırımlarının artması bölgenin hareketlenmesinde etkilidir.

Çaycuma en yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Yaz aylarında tatilin de başlaması ile sahil kesimi oldukça hareketlenmektedir. Tatil için gelenlerin ise konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir. Bu oteller içerisinde her zevke ve her bütçeye göre bir konaklama oteli bulmak mümkündür.

Çaycuma otel fiyatları ise her sezonda farklılaşmaktadır. Özellikle yaz sezonunda kış aylarına göre Çaycuma otel fiyatları bir nebze de olsa artmaktadır. Tatilin başlamasının da etkisi ile artan Çaycuma otel fiyatlarından kimi oteller misafirlerinin olumsuz yönce etkilenmemeleri için erken rezervasyon kampanyaları düzenlemektedir. Düzenlenen bu erken rezervasyon fırsatları ile Çaycuma otel fiyatları oldukça ekonomik olmaktadır.

Çaycuma otelleri, Çaycuma otel fiyatları, otellerin fotoğrafları, özellikleri, iletişim bilgileri bu yazının hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Çaycuma otellerini ve fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilir hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Çaycuma oteline ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Çaycuma Hakkında

Karaelmas diyarı Zonguldak'ın şirin ilçesi Çaycuma, tarihi, kültürü, lezzetli yöresel yemekleri ve sıcakkanlı insanları ile keşfedilmeyi bekliyor.

M.Ö. 1200'lü yıllardan bu yana yerleşimin olduğu Paflagonya bölgesindeki Çaycuma, Zonguldak'a bağlı bir ilçedir. Zonguldak merkezin doğusunda kalan ve eski adı Çarşamba olan Çaycuma, Filyos Çayı'nın batı yakasına kurulmuştur. Günümüzde ise çayın her iki yakasına doğru genişlemektedir.

Oldukça yeni bir yerleşim yeri olan Çaycuma'nın kurulduğu bölge olan Paflagonya bölgesinin tarihi M.Ö. 1200'lü yıllara uzanır. Bölgede Frigyalılar, Kimmerler, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve son olarak da Osmanlılar yaşamışlardır. Çok eski bir yerleşim yeri olmayan Çaycuma ise asıl gelişmesini Cumhuriyet dönemi ile birlikte 1900'lü yıllardan itibaren yaşamıştır. Özellikle 1800'lü yılların sonlarına doğru zorunlu kılınan maden ocakları çalışma düzeni ile Çaycuma'nın önemi artmaya başlamıştır.

İlçenin ismi bir varsayıma göre “'çay”' ve “'cuma”' kelimelerinden türemiştir. Cuma günleri Filyos çayı kenarında kurulan pazara gelen halkın “'çaya, cumaya gidiyorum”' şeklindeki söyleyişleri zamanla “'Çaycuma”' olarak değişmiştir.

Diğer bir varsayıma göre ise Çaycuma ismini “'çay”' ve “'cami”' kelimelerinin birleşmesinden almıştır. Yaka ve Velioğlu köylülerinin Filyos Çayı kenarına ortaklaşa yaptırdıkları cami dolayısıyla çay ve cami kelimeleri birleştirilerek burada Çaycuma Mahallesi kurulmuş, mahalle daha sonra büyüyerek 1940'lı yıllarda kaza, daha sonra da ilçe olmuştur.

Çaycuma, Filyos Çayı'nın ve bu çayın açtığı oluk vadinin üstünde kurulmuş bir yerleşim yeridir ve arazisi oldukça dağlıktır. Tipik Karadeniz ikliminin görüldüğü ilçede her mevsim serin bir hava hakimdir. Toplam yüzölçümünün yüzde 35'i ormanlar ve yeşil alanlarla kaplıdır. Köyleri ile birlikte toplam nüfusu 100 bin civarındadır.

Son yıllarda etkisi ve önemi azalsa da maden işçiliği Çaycuma ekonomisinin temelini oluşturmuştur. Karaelmas diyarı olarak adlandırılan Zonguldak gibi Çaycuma da kömür madeni ile ekonomisini geliştirmiştir.

Çaycuma ilçesi günümüzde turizm açısından önemli bir hareketliliğe sahip olmasa da kültür ve tarih varlıkları ile ortaya çıkarılabilecek bir potansiyele sahiptir. Çaycuma'da turizm, deniz ve tarih kalıntılarının iç içe olduğu Filyos bölgesinde daha yoğundur. Filyos'taki 2500 yıllık antik kent kalıntıları, mağaralar, Roma döneminden kalan Kayabaşı Köyü mezar kalıntıları ile Sarmaşık Köyü mezar kalıntıları geçtiğimiz yıllarda kültür bakanlığı tarafından koruma ve bakım altına alınmıştır. Aynı zamanda Çaycuma Köprüsü, Filyos Çayı ve çevresi, Çayır Köyü Su Mağarası, Gavur Anbarı, Göldağı ve Velibaba Tepesi de ilçenin turizm potansiyelinin olduğu yerlerdir.

Çaycuma otel tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Derya Resort Filyos
Derya Resort Filyos

-

Konumu ve odaları

Ocak ayında 3 günlük konaklamam oldu. Otelin konumu ve odaları mükemmel denebilecek düzeyde. Temiz, düzenli bir yer arayıp bir de deniz manzarasına doymak istiyorum diyorsanız kesinlikle tek tercih.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Perla
Hotel Perla

-

Odaların temizliği ve konforu

Otelde ikinci konaklamam. Odaların temizliği ve konforu gerçekten güzel. Resepsiyonist arkadaşların ilgi, alakası hoş. Fakat yemekleri daha iyi olabilir, gerçekten hayal kırıklığı yaşadım.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Perla
Hotel Perla

-

Temizlik ve elemanların davranışları

Sadece bir gecemizi Perla Hotel'de geçirmemize rağmen çok memnun kaldık. Temizlik ve elemanların davranışları çok iyiydi. Teşekkür eder, tavsiye ederiz.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Star Hotel Çaycuma
Star Hotel Çaycuma

-

Hijyen ve hizmet

Öncelikle hijyen ve hizmetten çok memnunum. Tüm personele hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, samimi hizmet hoşuma gitti, iyi çalışmalar diliyorum.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Perla
Hotel Perla

-

Bire bir ilgi var

Odalar temiz, ferah, konforlu. Kesinlikle bire bir ilgi var. Fiyatları da yok artık dedirtti bana. Çok uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Şanlı Beach Resort
Şanlı Beach Resort

-

Odaları ve manzarası

Otelin odaları ve manzarası güzel. Yalnız internette restoran olduğu söylendiği halde aktif olarak servis yapılmıyor, fast food hariç. Yemekleri dışaırda yemek zorunda kaldık. Bayramın birinci günü acilen Ankara'ya dönmemiz gerektiği için otelden ayrılmak zorunda kaldık mecburi bir durumdan ötürü. İşletme sahibi kalmadığımız odanın parasını bizden alarak çok anlayışlı olduğunu gösterdi. Kullanmadığım bir gecenin fiyatını ödeyerek otelden ayrıldım. Anlayış istiyorsanız eğer ki o bu otelde yok.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Paradise Hotel Çaycuma
Paradise Hotel Çaycuma

-

Odalar temiz

Odalar temiz, personel güler yüzlü ama otel dışında öyle pis bir koku var ki, pencereyi açamazsınız. Öyle ki pencere kapalıyken bile kokudan uyandım diyebilirim. Hiç tavsiye etmiyorum. Ben çok pişman oldum.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Mehmet Bey iyi günler, öncelikle bizi tavsiye ettiğiniz teşekkür ederiz. Otel dışında oluşan koku maalesef Çaycuma ilçemizin genel sorunudur. İlçemizde bulunan kağıt fabrikasından kaynaklanmaktadır. Bu durum bizi de çok üzmektedir. İyi yolculuklar dileriz

8 Ağustos 2017, Salı 13:11
Star Hotel Çaycuma
Star Hotel Çaycuma

-

Temiz ve kaliteli

5 yıldızlı otel standartlarını aratmayan hizmet var. Özellikle otel müdürü Yılmaz Bey'e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederiz. Personeli ilgili ve güler yüzlü. Bölgede bu kalitede tek otel diyebilirim. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok, temiz ve kaliteli ve geniş açık büfe kahvaltısı var. Herkese tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Şanlı Beach Resort
Şanlı Beach Resort

-

Personeli güler yüzlü

Yeni, temiz, güzel bir otel. Personeli güler yüzlü, denize sıfır.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Perla
Hotel Perla

-

Rakip tanımayan bir otel

Çok iyi ve harika bir konuma sahip. Rakip tanımayan bir otel. Çok beğendim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Perla
Hotel Perla

-

Çok iyi bir tasarım ve hizmet

Çok iyi bir tasarım ve hizmeti var. Yer olarak da güzel bir yerde.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Perla
Hotel Perla

-

Güzel yer

Güzel yer, temiz ve derli toplu oda, çok iyi ağırlama var.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Paradise Hotel Çaycuma
Paradise Hotel Çaycuma

-

Muhteşem hizmet

Muhteşem hizmet, odalar tertemiz, ailecek huzur dinleyebileceğiniz mükemmel bir yer, yemekler de muhteşem. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Paradise Hotel Çaycuma
Paradise Hotel Çaycuma

-

Güzel bir konaklama

Personel son derece güler yüzlü. Güzel bir konaklama.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Paradise Hotel Çaycuma
Paradise Hotel Çaycuma

-

Huzurlu bir ortamı var

Çok rahat ve huzurlu bir ortamı var. Havuz keyfi ve kahvaltı keyfi mükemmel. Tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)