Erdemli Görülecek Yerler

Akdeniz’in kıyısında, sırtını dağlara dayamış olan Erdemli göz dolduran manzaralarıyla yaz turizminin önemli noktaları arasındadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Erdemli Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Erdemli Görülecek Yerler - Erdemli En İyi 10 Yapılacak Şey

Akdeniz'in kıyısında, sırtını dağlara dayamış olan Erdemli göz dolduran manzaralarıyla yaz turizminin önemli noktaları arasındadır.

Her yıl yüzlerce turist tarafından tatil için tercih edilen Erdemli; akarsularıyla, tarihi değerleriyle ve birbirinden güzel plajlarıyla yoğun ilgi görmektedir. Uzun bir keşif rotası çizebileceğiniz gibi, yapılacak şeyler listesi de hazırlayabilirsiniz Erdemli tatiliniz için.

Tarihin önemli olaylarına tanıklık etmiş, günümüzde yaz turizminin önemli noktalarından biri olan Erdemli'de yapılacak şeyler, görülecek yerler listenize ekleyebileceğiniz aktiviteler şöyledir:

Erdemli'nin doğası eşliğinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Ruhunuzu yenilemenize yardım edecek aktivitelerin başında geliyor. Yürüyüşlerinizi Kayacı Vadisi'nde ve Limonlu Çayı'nda gerçekleştirebilirsiniz. Mandalina ve limon ağaçları eşliğinde yürürken fotoğraf makinenizi yanınızda muhakkak bulundurun. Hiç görmediğiniz doğal güzellikleri fotoğraflayarak ölümsüzleştirmek ayrı keyif verecek tatilinize.

Erdemli yamaç paraşütü için en ideal noktalardan biri. Özellikle Akpınar Köyü'nde gerçekleştirilen yamaç paraşütü sizin için de heyecanlı bir aktivite olabilir.

Sualtı dünyasına merakınız varsa, Erdemli'nin bazı noktalarında tüplü dalış yapabilirsiniz. Özellikle Kızkalesi'nden tekne ile biraz uzaklaşıp Erdemli'nin renkli sualtı zenginliklerini keşfedebilirsiniz.

Mersin'in yöresel mutfağına ait olan lezzetleri Erdemli'de de deneyebilirsiniz. Acılı ve ekşilik yemeklerin yoğun olduğu Erdemli yemekleri, damağınızda unutulmaz bir tat bırakacak. Kavurma, bişi, bazlama, batırık, topalak ve cızlama denemenizi tavsiye ettiğimiz yemekler arasında. Aynı zamanda Mersin'le özdeşleşmiş olan tantuniyi damağınızla buluşturmadan Erdemli tatilinize kesinlikle son vermeyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın