Dikili Yapılacak Şeyler

Çarpıcı güzellikteki bakir doğası, berrak denizi, ağaçların gölgelediği sokakları, kaplıcaları, Midilli manzaralı kahveleri ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile şirin mi şirin bir Ege kasabasıdır Dikili.Dikili Yapılacak Şeyler

Çarpıcı güzellikteki bakir doğası, berrak denizi, ağaçların gölgelediği sokakları, kaplıcaları, Midilli manzaralı kahveleri ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile şirin mi şirin bir Ege kasabasıdır Dikili.

Ege'nin incisi İzmir'e bağlı olan Dikili, Midilli Adası'nın tam karşısında yer alır ve Yunan komşularımıza uzaktan uzağa göz kırpar adeta. Çarpıcı güzellikteki bakir doğası, berrak denizi, ağaçların gölgelediği sokakları, kaplıcaları, Midilli manzaralı kahveleri ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile şirin mi şirin bir Ege kasabasıdır Dikili. İzmir'in Balıkesir ile sınırını belirler bu cennet köşe. Zamanın yavaş aktığı, insanların telaşsızca yaşayıp gittiği, mahalle kültürünün hala devam ettiği, çocukların sokaklarda oyun oynadığı Dikili, bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirecek size.

Çamur Banyosu: Çarpıcı güzellikteki coğrafyası ile dikkat çeken Dikili'de tatilinize renk katacak birçok aktivite vardır. Bunlardan en dikkat çekeni ve en ilgi göreni ise çamur banyosudur. Geziniz sırasında birkaç saatinizi ayırın, Çamur Ilıcası'na gidin ve çamur banyosu yapın. Cildinize ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Jeep Safari: Doğal güzellikleri ile bir yıldız gibi parlayan Dikili'de en sık tercih edilen aktivitelerden biri de jeep safaridir. Kemente Yaylası, Nebiler Köyü ve Volkanik Karagöl harika bir doğa yürüyüşü ve jeep safari güzergahıdır. Özellikle doğa tutkunlarını mest edecek güzellikler sunar Tabiat Ana'nın özenerek yarattığı Dikili.

Dikili Kaplıcaları: Yerli ve yabancı turistlerin yıl boyunca sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden biride şifalı sularıyla dikkat çeken Dikili Kaplıcalarıdır. Ülkemizde deniz ile jeotermal enerjinin bu denli iç içe olduğu başka bir yerleşim birimi daha bulunmamaktadır. Yılın yorgunluğunu atmak, hastalıklarınızın yan tedavisinde kullanmak ve doğa ile iç içe olmak istiyorsanız Dikili Kaplıcaları tam da aradığınız adres.

Yüzme: İzmir Dikili'nin 40 kilometrelik kumsalında sıralanmış birbirinden güzel mavi bayraklı plajlar yer alır. Ege'nin masmavi sularında kulaç atmak yılın tüm yorgunluğunu çekip alacak üzerinizden. Şirin mi şirin bir Ege kasabası olan Dikili'de denizi gördüğünüz her yerde denize girebilirsiniz.

Tekne Turu: Dikili'den günlük kalkan tekne ve bot turlarına katılıp, civardaki birbirinden güzel koyları, plajları keşfedebilirsiniz. Özellikle mavi bayrakla taçlandırılan plajların güzelliği nefesinizi kesecek. Doğa ile iç içe olmak, denizin kokusunu tüm hücrelerinizde hissetmek, Ege rüzgarının saçlarınızın arasından geçip gitmesine izin vermek ve masmavi denizde kulaç atmak istiyorsanız tekne turuna mutlaka katılın.

Gün Batımı: Güneşin en güzel battığı yerlerden biridir İzmir Dikili. Tatiliniz boyunca özellikle zaman ayırın ve sahildeki çay bahçelerinden birine oturup, kahvenizi yudumlayıp, gün batımını izleyin. Gökyüzündeki maviden kızala dönen renk cümbüşü mest edecek sizi.

Dikili aktivite tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel

-

Kahvaltısı süper

Taş ev mükemmel, köy ortamı harika, havası mis. Çok şirin bir aile işletmesi. Kahvaltısı süper, kesinlikle verdiğiniz paraya değer.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel

-

Ufak, şirin, kaliteli

Ufak, şirin, kaliteli, Ege kasabasında bir taş ev, tam anlamıyla butik otel budur. Ege'nin keyfini çıkarmak için ideal. Günlerce kalıp hiç bıkmazsınız, deniz isterseniz 5-7 km mesafede taş bir havuzu var ki fazlasıyla yeterli. Kasaba ve otel o kadar mükemmel ki, denize uzaklık sorun değil. Yemekler harika. Sırf gün batımını izlemek için gelinir, mükemmel bir manzarası var.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel

-

Çalışanlar kibar

Güzel otel. Çalışanlar kibar, ilgililer. Oda ferah. Tam istediğim gibi bir manzara. Tekrar tekrar gelinmeli.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel
Gülnar Sultan Taşkonak Butik Otel

-

Sakin ve rahat

Sakin ve rahat. Konumu da odaları da süper.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
Agz Otel
Agz Otel

-

Çok iyi dinlendim

Türkiye'nin çoğu oteline gittim, gittiğim oteller 5 yıldızlıydı. Agz Otel'den aldığım keyfi hiçbir otelden alamadım. Bir haftalık süreçte çok iyi dinlendim. Agz Otel sayesinde çok iyi konsantre olacağıma inanıyorum. Teşekkürler Agz Otel.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Aterna Otel
Aterna Otel

-

Hizmet ve ambiyans açısından öneririm

Aterna Otel'de güzel bir tatil geçirdik. Mekanın dekorasyonu, kalitesi hemen göze çarpıyor. Hizmetle ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Kahvaltı ortalamanın üzerindeydi. Yeri merkezi bir lokasyonda. İki konuda problem yaşadık. Birincisi balkonu olmaması, dolayısıyla kurutulacak eşyaları koyacak yer bulamamak, ikincisi; girişindeki kulübün gece 2'ye-3'e kadar müzik çalıp, çocuklu bir aile için gürültü oluşturması.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Haliç Park Dikili
Haliç Park Dikili

-

Tutarsız yönetim

Öncelikle denizi kum denildiği için çok heyecanlanmıştım. Maalesef söylendiği gibi kesinlikle değil. 5 metreye kadar taş var, deniz ayakkabısı olmadan girmek çok zor. Otelde animasyon çalışanları Samet, Caner, Hülya ve mutfakta görevli birkaç çalışan haricindeki hiç kimseyi beğenmedim. Sahte gülücüğe ihtiyacım yok çünkü. Yabancılar çoktu ve havuz mikrop yuvasıydı. Birçok kişi rahatsız oldu. Tabi bundan otel görevlilerinin haberi bile yoktur. Oda temzilikleri sıradan sil süpür çı , neyle silindiği belli değil çünkü temizlik adına bir koku yok. Tuvaletlerin üzerinde sizin için sterilize edilmiştir yazıyor. Kapağı bir açıyorsunuz sterilize edilmediğini anlıyorsunuz. Otel görevlilerine söylüyorsunuz, her zamanki sahte gülücükle sudandır şundandır bundandır deyip kapatıyorlar çenenizi. Biz cahiliz, anlamayız çünkü neden sararmıştır. Yemeklerin sunumu, salatalar, tatlılar hepsi sıradandı. Keşkul alıyorsunuz içinde süt yok, supangle alıyorsunuz süt yok, iki ya da 3 çeşit irmikten yapılan tatlılar vardı başka da birşey yoktu zaten. 8-9 aile ile arkadaş olduk, hiçbirinde yemekleri beğenmedi. Yemek seçen bir insanın hiç tercih etmemesi gereken bir otel. Bugün patlıcan kızartma çıkıyor, akşama aynı patlıcanı yoğurtluyor, ertesi gün yine aynı patlıcanı yoğurtun üzerine domates sosu dökerek sunuyor. Zaten son yediğinde tatı bozulmaya yüz tuttuğu için anlıyorsun ki kalan patlıcanı yaptıklarını. Söylediğinde de kesinlikle mümkün değil diyorlar. Ben de gıda sektöründe olduğum için neyi nasıl yutturduklarını iyi biliyorum. :) Yetkili kişiyle görüşmek istediğinizi söylüyorsunuz, şu an yok not alalım yarın görüştürelim diyorlar. Yarın oluyor yanına gelen biri yok. Ertesi gün gidiyorsun, not alalım diyorlar, yine gelen yok. :) 3.'de gidiyorsun yine not alalım dediklerinde aman not alma, çağır gelsin demek zorunda kalıyorsun. :) Tatilimizin sonlandığı gün yaptıkları rezaletten bahsetmiyorum bile. Haliç Park Dikili'nin bana tek kazancı orada edindiğimiz dostlar oldu. Başka da bir şey yok. Arkadaşların otelden ayrılırken bindiği taksicinin sözleri: Haliç Park sinek avlıyordu, bu yıl bir sürü müşteri götürdüm. Ne oldu bu otele anlamadık dedi. Benim yorumum: Sanırım acentelere iyi reklam parası verdiler. Bir daha gider miyim? Kesinlikle gitmem.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Haliç Park Dikili
Haliç Park Dikili

-

Çok güzeldi

29 Haziran - 5 Temmuz 2013 tarihleri arasında bu otelde konakladık. İnternete otel hakkında pek fazla bir bilgi yok, bunun nedeni otelin bu sene el ve isim değiştirmesinden kaynaklı. Eski Mysia Otel, Haliç Park Grup tarafından satın alınmış ve yenilenmiş. Pide ve hamburger servisi vasat, animasyon vasat. Bunun dışında aklınıza gelebilecek her şey çok güzel. Odalar, havuz, deniz, yeme içme, temizlik, her şey güzel. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son Yorumlananlar