Dikili Görülecek Yerler

Çarpıcı güzellikteki bakir doğası, berrak denizi, ağaçların gölgelediği sokakları, kaplıcaları, Midilli manzaralı kahveleri ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile şirin mi şirin bir Ege kasabasıdır Dikili.Dikili Görülecek Yerler - Dikili En İyi 10 Yapılacak Şey

Çarpıcı güzellikteki bakir doğası, berrak denizi, ağaçların gölgelediği sokakları, kaplıcaları, Midilli manzaralı kahveleri ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile şirin mi şirin bir Ege kasabasıdır Dikili.
Ege'nin incisi İzmir'e bağlı olan Dikili, Midilli Adası'nın tam karşısında yer alır ve Yunan komşularımıza uzaktan uzağa göz kırpar adeta. Çarpıcı güzellikteki bakir doğası, berrak denizi, ağaçların gölgelediği sokakları, kaplıcaları, Midilli manzaralı kahveleri ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile şirin mi şirin bir Ege kasabasıdır Dikili. İzmir'in Balıkesir ile sınırını belirler bu cennet köşe. Zamanın yavaş aktığı, insanların telaşsızca yaşayıp gittiği, mahalle kültürünün hala devam ettiği, çocukların sokaklarda oyun oynadığı Dikili, bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirecek size.

Çamur Banyosu: Çarpıcı güzellikteki coğrafyası ile dikkat çeken Dikili'de tatilinize renk katacak birçok aktivite vardır. Bunlardan en dikkat çekeni ve en ilgi göreni ise çamur banyosudur. Geziniz sırasında birkaç saatinizi ayırın, Çamur Ilıcası'na gidin ve çamur banyosu yapın. Cildinize ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Jeep Safari: Doğal güzellikleri ile bir yıldız gibi parlayan Dikili'de en sık tercih edilen aktivitelerden biri de jeep safaridir. Kemente Yaylası, Nebiler Köyü ve Volkanik Karagöl harika bir doğa yürüyüşü ve jeep safari güzergahıdır. Özellikle doğa tutkunlarını mest edecek güzellikler sunar Tabiat Ana'nın özenerek yarattığı Dikili.

Dikili Kaplıcaları: Yerli ve yabancı turistlerin yıl boyunca sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden biride şifalı sularıyla dikkat çeken Dikili Kaplıcalarıdır. Ülkemizde deniz ile jeotermal enerjinin bu denli iç içe olduğu başka bir yerleşim birimi daha bulunmamaktadır. Yılın yorgunluğunu atmak, hastalıklarınızın yan tedavisinde kullanmak ve doğa ile iç içe olmak istiyorsanız Dikili Kaplıcaları tam da aradığınız adres.

Yüzme: İzmir Dikili'nin 40 kilometrelik kumsalında sıralanmış birbirinden güzel mavi bayraklı plajlar yer alır. Ege'nin masmavi sularında kulaç atmak yılın tüm yorgunluğunu çekip alacak üzerinizden. Şirin mi şirin bir Ege kasabası olan Dikili'de denizi gördüğünüz her yerde denize girebilirsiniz.

Tekne Turu: Dikili'den günlük kalkan tekne ve bot turlarına katılıp, civardaki birbirinden güzel koyları, plajları keşfedebilirsiniz. Özellikle mavi bayrakla taçlandırılan plajların güzelliği nefesinizi kesecek. Doğa ile iç içe olmak, denizin kokusunu tüm hücrelerinizde hissetmek, Ege rüzgarının saçlarınızın arasından geçip gitmesine izin vermek ve masmavi denizde kulaç atmak istiyorsanız tekne turuna mutlaka katılın.

Gün Batımı: Güneşin en güzel battığı yerlerden biridir İzmir Dikili. Tatiliniz boyunca özellikle zaman ayırın ve sahildeki çay bahçelerinden birine oturup, kahvenizi yudumlayıp, gün batımını izleyin. Gökyüzündeki maviden kızala dönen renk cümbüşü mest edecek sizi.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın