Delikli Koy Alaçatı

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı

Delikli Koy Alaçatı

Çeşme'nin sevilen tatil beldelerinden Alçatı'da yer alan Delikli Koy Alaçatı, masmavi denizi ve bölgenin diğer plajlarına oranla nispeten daha sakin oluşuyla ön plana çıkmaktadır. Koy ismini yıllar içerisinde dalgaların aşındırmasıyla bünyesindeki kayada meydana gelen delik biçimindeki şekilden almaktadır. Bu kayanın ve turkuaz rengindeki denizin birleşiminden ortaya muhteşem bir manzara çıkmaktadır.

Delikli Koy Alaçatı denizinin derinliği kıyıdan uzaklaştıkça bir anda artmaktadır. Bu özelliği sebebiyle koy çocuklu aileler için çok uygun değildir. Alaçatı'nın genelinde hakim olan rüzgar burada olsa da çok sert değildir. Denizin dibi tamamen çakıl taşlarıyla kaplı olduğu için ziyaret edeceklerin yanına deniz ayakkabısı alması tavsiye edilmektedir.

Delikli Koy Alaçatı'da ne yazık ki herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu sebeple koya doğru yola çıkmadan önce mutlaka alışverişinizi yapmanızı ve ihtiyacınız olabilecek her şeyi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bünyesinde herhangi bir işletmenin bulunmaması sebebiyle koya giriş de ücretsizdir. Ayrıca koya Alaçatı'dan bir toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlanamadığı için kendi aracınızla ulaşmanız gerekmektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın