Darıca Görülecek Yerler

Oldukça geniş bir sahil şeridine sahip Darıca’da denize karşı pek çok park ve piknik alanı bulunur.Darıca Görülecek Yerler - Darıca En İyi 10 Yapılacak Şey

Oldukça geniş bir sahil şeridine sahip Darıca’da denize karşı pek çok park ve piknik alanı bulunur.
Sancaktepe’den güneşin batışı: Darıca’nın en yüksek tepesinde kurulmuş olan Sancaktepe beldesi olan Sancaktepe’de güneşin batışını izleyebilirsiniz. 15 bin fidanın dikili olduğu 240 bin dönüm arazinin üzerine kurulmuştur ve kesinlikle görülmeye değer yerlerden birisidir. Peyzaj tasarımı ödülüne de sahip bölgede piknik alanları, yürüyüş yolları ve parklar mevcuttur.

Sevgi Parkı’nda tur atabilirsiniz: Sancaktepe gibi, içinde parklar, piknik alanları, koşu yollarını bulunduran bu parkta cafe ve lokantalar da vardır. Girişteki gemi maketi ve seyir balkonları da görülebilir.

Dudayev Parkı’nda zaman geçirebilirsiniz: Ayda 200 bin kişinin ziyaret ettiği, amfi tiyatro ve stantlarıyla Dudayev Parkı, ailelerin zaman geçirmekten keyif aldığı mekanlardan biridir.

Darıca Sahili’nde geziye çıkabilirsiniz: 16 km'lik kıyı uzunluğuyla Darıca sahilleri Marmara Bölgesi'nin en güzel sahillerinden biridir. Sahil boyunca balık tutulabilecek alanlar, piknik alanları, kafeteryalar, restaurantlar ve çocuk parkları vardır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın