En lezzetli Cunda yemekleri ve Cunda neyi meşhur

Cunda'nın Neyi Meşhur

Ege’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Cunda, yaz tatillerinizi renklendirecek pek çok detayla buluşturuyor sizleri…

Cunda'nın Neyi Meşhur

Ege'nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Cunda, yaz tatillerinizi renklendirecek pek çok detayla buluşturuyor sizleri…

Balıkesir'in en ünlü tatil beldesi olan Ayvalık'ta, Ayvalık Adaları olarak isimlendirilen 23 adadan biri Cunda. Hatta bu adalar içinde yerleşimin tek olduğu ada desek daha doğru olur. Rakı-balık restoranları, lezzetli Ege mezeleri ve gezilip görülmesi gereken pek çok lokasyonuyla Cunda, her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist ağırlıyor.

Cunda neyi meşhur, Cunda'da ne yenir diye merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız aşağıdaki listeye mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Cunda Adası Aşıklar Tepesi: Cunda'nın en güzel manzarasına sahip bölgesi Cunda Adası Aşıklar Tepesi. Adanın ilk yel değirmenine de ev sahipliği yapan Cunda Adası Aşıklar Tepesi, adada günbatımını izleyeceğiniz ender yerlerden aynı zamanda.

Sakızlı Dondurma: Ege'ye özgü en güzel lezzetlerden biri olan sakızlı dondurma, Cunda'da tadına bakılması gereken en meşhur şeylerden biri. Tatil için Cunda'ya gittiğinizde, sakızlı dondurma yemeden dönmeyin deriz.

Şerbetli Lokma Tatlısı: Cunda'nın her yerinde bulabileceğiniz şerbetli lokma tatlısı, size bildiğiniz tüm diyetleri unutturacak. Cunda'ya geldiğiniz zaman, şerbetli lokma tatlısının tadına mutlaka bakmalısınız.

Balık Restoranları: Rakı-Balık-Ayvalık diye boşuna dememişler. Muhteşem Ege mezeleri eşliğinde yapacağınız bir rakı-balık akşamı, Cunda tatilinizin en unutulmaz anları arasına girecek. Her birinde Cunda'ya özgü lezzetlerin de yer aldığı balık restoranları, Cunda'nın sahil şeridinde yer alıyorlar.

Taş Kahve: Cunda'nın sembollerinden biri haline gelen Taş Kahve, tarihi atmosferi ile adımınızı atar atmaz sizi etkisi altına alacak. Cunda'ya kadar gelmişken, Taş Kahve'nin meşhur sakızlı kahvesini içmeden dönmek olmaz.

Cunda Adası Tekne Turları: Cunda ve çevresi, küçük küçük adaların yer aldığı çok özel bir coğrafyaya sahip. Bu güzelliklere karayla ulaşım sağlanamadığından, Cunda'nın sahilinden hareket eden pek çok tekne turu düzenleniyor. Cunda Adası Tekne Turları, Cunda tatilinizin olmazsa olmazlarından biri.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın