Çökertme Gezilecek Yerler

Çökertme’ye yatlarıyla gelen turistlerin dilinden eksik olmaz bu şirin köyün türküsü. Sadece türküsüyle değil, doğal güzelliğiyle de görenleri başka bir döneme sürükler.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aramanızla ilgili olarak

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Çökertme Koyu

"Her sene gideriz"

"Doğayla iç içe"

10

Misafir yorumu

5 yorum

Çökertme Tarihi Mekanlar

Çökertme'ye yatlarıyla gelen turistlerin dilinden eksik olmaz bu şirin köyün türküsü. Sadece türküsüyle değil, doğal güzelliğiyle de görenleri başka bir döneme sürükler.

Bu sayfamızda, Çökertme'de nereler gezilir, Çöketme'de bulunan tarihi eserler nerededir sorularını yanıtlayacağız.

Çökertme, küçük bir köy olduğu için çevresinin güzelliklerinin dışında gezilecek tarihi mekanları yoktur. Çökertme Köyü'nü baştan sona keşfedebileceğiniz bir gezi planlayabilirsiniz.

Çökertme'ye çok yakın olan Mazı Köyü, gezilecek yerler listenizde mutlaka yerini almalı. Bodrum-Milas'ın pek bilinmeyen bu köyü, bakir doğasıyla beğeninizi kazanacak. Eğer tabiatın sesini duyabileceğiniz bir gezi alanı arıyorsanız Mazı Köyü'ne mutlaka gitmenizi öneririz. Köyde, anıt ağaçlar, anıt kayalar ve yeşil mi yeşil bir doğa sizleri karşılayacak.

Çökertme'de gezeceğiniz yerlere Sivri Kümes Tepesi'ni de dahil edebilirsiniz. Muazzam manzarasında; Çökertme Koyu'nu, Kargılı Bükü'nü, Fesleğen Bükü'nü göreceksiniz. Hemen uyaralım, tepeye çıkarken rahat bir spor ayakkabı, su ve şapka almayı unutmayın. Bir de tepede dikenli otlar bulunuyor. Eğer şort giyerek gidecekseniz hatırlatmakta fayda var.

Tabii Milas'ın sınırlarında bulunan gezi alanlarını da tatilinize dahil edebilirsiniz. Antik dönem yerleşmelerinden biri olan Herakleia Antik Kenti'ni gezebilirsiniz. Antik kent, köklü bir tarihe sahiptir ve kalıntılarının çoğu günümüze kadar sağlamlığını korumuştur.

5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
10
Çökertme Koyu
Çökertme Koyu
Milas / Muğla
Türkiye
Her sene gideriz

-

Harika bir yer. Her sene ailecek gideriz ve çok memnun kalırız. Yörenin geçim kaynaklarından biri olan Milas kilimlerinin yapıldığı atölyelerden birisi de burada yer almaktadır. Atölyeyi gezebilir, yapımını öğrenebilir hem de satın alarak yöre halkının ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz (Yaklaşık 20 senedir halı ve kilimlerini evimde kullanıyorum ve çok memnunun rengi bile solmadı). Koyun hemen yan tarafında kayalıkların deniz ile buluştuğu bir koy daha var, gitmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu alanda doğa kampı da yapılabilir, ağaçlar sık ve düz bir zemini var. Koyun özelliği kayaların arasından 10 dk'da bir buz gibi tatlı suyun gelmesi. Yüzerken denizin üstü birden bire kayaların arasından süzülen tatlı ve soğuk su ile kaplanıyor. İster yüzerek, ister kanolar ile o koya ulaşabilirsiniz isterseniz de üst taraftan dağ yolundan yeşil ve mavinin birleştiği manzara ile 10-15 dk bakına bakına yürüyerek gidebilirsiniz. Yürüyüş yerleri kayalık olduğu için dikkat edilmeli, küçük çocuklar biraz zor yürür bu alanda. Engebeli, kayalıklar üstünden gidilen bir yol. Ailecek gelen turistlerle çokça karşılaşırsınız. 2000'li yıllarda doktorasını tamamlamak için Japon bir misafir ile tanışmıştım. Yörenin geleneklerini, kilimlerini araştırmak adına kısa bir süreliğine buraya yerleşmiş, gurur verici bir durumdu açıkçası. Çökertme Koyu'na 5 km'lik yakın yerlerde kamp, karavan bungalov turizmi yapan yerler de var. Genel olarak inanılmaz sakin bir yer. 20 senedir gittiğim bu yerde mangalcılar tabi ki var fakat insanı beyaz atletten soğutan, laftan anlamayan amcalara hiç rastlamadım. Olsa bile kamp alanı sahipleri çok duyarlı. Genellikle Milaslılar gelmekte zaten. Çökertme Köyü'nde köy evlerinde de kalınabiliyormuş, ama bu nasıl yapılıyor bilmiyorum. Muhtara, köylülere sormanız gerekli. Ayrıca her yaz bir düğün olur ve 3 gün sürer yemekleri harikadır. Gittiğiniz zaman yöre halkına mutlaka “'Düğün var mı?”' diye sorun ve katılın derim. Erkek tarafı ve kız tarafının düğünü aynı gün farklı yerlerde kutlanır, erkek tarafı yemeklidir, bilginize. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
Çökertme Koyu
Çökertme Koyu
Milas / Muğla
Türkiye
Doğayla iç içe

-

Koyumuz tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek düzey ve güzelliktedir. Deniz, sakinlik, doğayla iç içe... Daha önce görmediyseniz şiddetle tavsiye ederiz. Gördüyseniz de tekrar geleceğinize eminiz. Görüşmek dileğiyle. :) Çökertme Yelken Bungalov & Pansiyon

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
Çökertme Koyu
Çökertme Koyu
Milas / Muğla
Türkiye
Bu sene buralardayız

-

İnşallah bu sene buralardayız. Nasipse güzel bir yaz tatili de biz planlıyoruz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
Çökertme Koyu
Çökertme Koyu
Milas / Muğla
Türkiye
Lezzet ve servis 10 numara

-

Berrak suyu, sakin bir koy. Captain İbrahim's de balık yemenizi tavsiye ederim, lezzet ve servis 10 numara, fiyat gayet normal.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
Çökertme Koyu
Çökertme Koyu
Milas / Muğla
Türkiye
Güzel bir yer

-

Çok güzel bir yer.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)