Bodrum Bağla bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bodrum Bağla Gezilecek Yerler

Bodrum Bağla sahip olduğu deniziyle, doğal güzelliğiyle ve tarihi mekanlarıyla unutulmayacak kadar güzel bir tatil imkanı sunuyor.Bodrum Bağla Tarihi Mekanlar

Bodrum Bağla sahip olduğu deniziyle, doğal güzelliğiyle ve tarihi mekanlarıyla unutulmayacak kadar güzel bir tatil imkanı sunuyor.

Bodrum Bağla tatilinizde kendinize harika bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz. Bu listede olması gereken yerlerden biraz bahsedelim, siz de tatiliniz sırasında gezeceğiniz yerleri önceden tanıma imkanı bulun.

Bodrum Bağla'da tarihi kalıntıların dışında pek gezilecek yeri olmasa da yakın çevresindeki tarihi mekanlarla bu açığını kapatıyor. Bağla'ya çok yakın olan Aspat, çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olmasından dolayı günümüzde tarihi kalıntılarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Çıfıt Kale'yle… Bağla Koyu'na yakın konumuyla kolay bir ulaşım imkanı sunan Aspat Çıfıt Kale, bölgenin güneybatısında kurulmuştur. Aspat'ın hem doğal güzelliği hem de gezilecek tarihi eserleri gezi listenizde yerini almalı.

Bağla'nın Bodrum'a 14 kilometre uzaklıkta olduğunu söylemiştik. Bodrum'daki dünyaca ünlü Halikarnas Mozolesi, listenizin ilk sıralarında olması gereken tarihi yapıtlardan biridir. Kral Mousolos adına yaptırılan mozole aynı zamanda dünyanın yedi harikasından biridir.

Bodrum Kalesi rotanıza dahil etmenizi önerdiklerimiz arasında. Bodrum'un simgesi olan kale, günümüzde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. Bodrum Kalesi'ni gezerken hem tarihi bir yapıya şahit olacak hem de Sualtı Arkeoloji Müzesi'nde sualtı eserlerini görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Geçmişten günümüze sağlam bir şekilde gelmeyi başaran bir diğer tarihi yapı, Bodrum Antik Tiyatro'dur. Bodrum Bağla tatilinizde kolaylıkla ziyaret edebileceğiniz antik tiyatro, turistlerin en çok merak ettiği yerlerden biridir. Bodrum Antik Tiyatro'ya gidip, tiyatronun tarihine tanık olabilir ve fotoğraflarını çekebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın