Manzarası ile Görülmeye Değer 8 Öğretmenevi

49 Yorum

Konaklama Önerileri Bengi Alkaya

Manzarası ile Görülmeye Değer 8 Öğretmenevi
Hepimizin hayatında bugünlere gelmemize büyük katkısı olan ve en önemlisi belki de yaşamımızı şekillendirecek önemli adımları atmamıza destek olan, unutulmaz öğretmen kahramanlar eminiz ki vardır. Hatta hepimiz, hayatımızda bir kez bile olsa “'keşke öğretmen olsaydım”' demiş ya da bu sözü pek çok yerde duymuşuzdur.
Bu değerli insanların da, bir çocuğun hayatını değiştirmenin ve süper kahraman olmanın yanı sıra elbette ki kendilerine ve sevdiklerine vakit ayırmak istedikleri zamanlar var. Daha çok önem verilmesini temenni ettiğimiz öğretmenevleri de bu değerli zamanlar için sıklıkla tercih ediliyor. Öğretmenlerimizin çok avantajlı fiyatlara konaklama olanağı bulabildiği bu tesislerde, sizler de uygun fiyatlı ve keyifli bir seyahat geçirme olanağı bulabilirsiniz elbette. Biz de oldukça rağbet gören ve manzarasının görülmeye değer olduğu öğretmenevlerinin bir kısmını sizler için listeledik. Konaklamayacak dahi olsanız buralarda manzaraya karşı oturup bir çay içmenizi tavsiye ederiz.

1 – Sabancı Beykoz Öğretmenevi

sabancı Beykoz öğretmeneviİstanbul Anadolu Hisarı'nda yer alan Sabancı Beykoz Öğretmenevi, muhteşem manzaraya sahip tesislerden biri. Boğazın eşsiz güzelliğine karşı açık havada nefes alma, kafeterya ya da restoranında yemek yeme, oyun parkında çocuklarınızla keyifli bir gün geçirme, öğretmen buluşmaları, konaklama ve daha saymakla bitmeyecek nice aktiviteye olanak sağlayan bu tesis, aynı zamanda Akşam Sanat Okulu'na da ev sahipliği yapıyor.

2 – Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi

adile sultan öğretmeneviİstanbul – Üsküdar'da Validebağ Korusu içerisinde yer alan öğretmenevi, ziyaretçilerine şehrin kalbinde bambaşka bir deneyim yaşatıyor. Yemyeşil bir korunun içerisinde, kuş sesleri eşliğinde güzel bir gün geçirmenize olanak sunan Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi konaklamanın yanı sıra, özel davetler, organizasyonlar, sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri gibi çeşitli olanakları bir arada sunuyor. Öğretmenevinin yer aldığı koru, efsane yapımlardan biri olan Hababam Sınıfı çekimlerine de bir dönemler ev sahipliği yapmış. Bugün Hababam Sınıfı Müzesi olan kasır, öğretmenevi ziyareti sırasında mutlaka vakit ayırılması gereken duraklardan biri.

3 - Yeni Foça Öğretmenevi

yeni foça öğretmeneviEge Denizi kıyısında yer alan öğretmenevi 1994 yılında hizmete girmiş. İzmir'in en özel tatil beldelerinden biri olan Yeni Foça merkezine 1 km uzaklıkta yer alan tesis, konaklama, restoran, kafeterya ve konferans salonu gibi bölümlerden oluşmakta. Uygun fiyatlı bir deniz tatiline olanak sunan Yeni Foça Öğretmenevi, sunduğu hizmetler ve konumu ile bölgede yer alan pek çok konaklama birimi gibi herkes tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

4 – Gelibolu Öğretmenevi

gelibolu öğretmeneviÇanakkale'nin tarihi ve şirin ilçelerinden biri olan Gelibolu, sakinliği ve sınırsız güzelliği bir arada görmek isteyenlerin önemli duraklarından. Gün batımının en güzel hallerinden birine tanık olacağınız bu belde, ziyaretçilerinin büyük bir kısmını özellikle yaz aylarında ağırlıyor. Gelibolu Öğretmenevi ise ilçenin görülmeye değer manzarasına hakim bir konumda yer alıyor. Konaklama birimlerinin, Gelibolu kayalıklarının ve Fener Altı bölgesinin ön planda olduğu manzaralı restoranıyla tesis, bölgede yaşayanlar ve ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri.

5 – Bodrum Öğretmenevi

bodrum öğretmeneviYazın başka kışın başka güzel ilçelerimizden biri olan Bodrum dört mevsim ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Kumbahçe'de yer alan hem deniz hem de kale manzaralı bir konumda konaklama olanağı sunan Bodrum Öğretmenevi de, konaklama, restoran ve özel organizasyonlar için tercih edilmekte. Denizin yanı başında yer alan ve özel plajı bulunan tesiste hem uygun fiyatlı konaklama fırsatını değerlendirebilir, hem de Bodrum seyahatinizde sakin ama bir o kadar keyifli günler geçirebilirsiniz.

6 – Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi

hasan sağlam öğretmeneviİzmir'in Konak ilçesinde yer alan ve tarihi Kemeraltı Çarşısı'na yakın konumuyla dikkat çeken öğretmenevi, ildeki önemli simgesel yapılara da kolay ulaşım sağlamaktadır. Deniz manzaralı bahçe ve odalarıyla İzmir merkezinde hem aradığınız hizmeti hem de huzurlu ve sakin ortamı bulabileceksiniz.

7 – Dikili Öğretmenevi

dikili öğretmeneviİzmir'in ilçelerinden biri olan Dikili, eşsiz manzarasına doyamayacağınız beldelerden biri. Midilli Adası'nın karşısında yer alan, mavi bayraklı plajları ve tertemiz deniziyle ilçe, tam olarak hayallerimizdeki sevimli sahil kasabası. Merkezinde yer alan Dikili Öğretmenevi'de tam olarak beldenin plajlarına sıfır konumda yer alıyor. Tesiste konaklamayacak olsanız da akşam saatlerinde kurulan sergilerden alışveriş yaptıktan sonra öğretmenevinde denize karşı güzel bir çay içmeden seyahatinizi sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

8 – Şile/Ağva Öğretmenevi

İstanbul'un Şile ilçesinde yer alan Şile/Ağva Öğretmenevi, şehirden biraz uzaklaşmak isteyenler için ideal bir adres. Karadeniz sahili yamacında bulunan Şile/Ağva Öğretmen evinde güzel bir hafta sonu geçirebilir, öğretmenevi içerisinde bulunan kafeterya ve restoranlardan da faydalanabilirsiniz.
49 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
49
/

-

Bir öğretmenevi de Eski Foça'da.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Çok seneler evvel 5 sene öğretmenlik yaptıktan sonra ayrıldım ve başka bir meslekle meşgulüm. Öğretmenevlerinde konaklayabilir miyim?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (1)
49
/

-

Gaziantep de var mı, bilgi lütfen.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Manzara açısından katılıyorum, ancak özellikle İstanbul ve Ankara öğretmenevinde yer bulmak çok zor oluyor, şimdi her kesime de açıldığı için birkaçı dışında fazla özelliği kalmadı, ama varlığı ve ortaya konulması güzel.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Balıkesir-Erdek öğretmenevinden en güzel gün batımını seyredebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Öğretmene konaklama yeri var mı acaba?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Siz hiç yaz dönemi normal şartlarda öğretmen iseniz buralarda kalma şansınız sıfır. Bakandan torpilliden, üst makamdan fırsat bulursan kalırsın. Ben kaldım diyen çok şanslıdır. Ya da arada bir nüfuslu vatandaş vardır. Burası Türkiye arkadaşlar.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Başka öğretmen evleri de var. Burgazada ve Cankurtaran öğretmenevleri de çok güzel ve hizmet kadroları çok iyi.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Amasra Öğretmenevi.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Benim eşim 35 yıl görev yaptı ve şu an emekli. Bundan 3 yıl önce Karadeniz gezisine çıkmıştık. Hiçbir öğretmenevinde yer bulamadık. Genelde sivillere, yani öğretmen olmayanlara veriliyor. Eşim; 35 yıllık öğretmenliğim süresince 1 gün öğretmenevinde kalamadım diyor. Çok güzel öğretmenevleri var. İyi de ben konaklayamadıktan sonra olsa ne olur, olmasa ne olur.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Listeyi 10 yapmanız daha iyi, Akçakoca Öğretmenevi de muhteşem manzaraya sahiptir.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Gelibolu Öğretmenevi ile Konak Öğretmenevi hakkında bilgi almak istiyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Efendim, müthiş manzaralı, adeta abattı aratmayan manzaralı evimden yazıyorum, çünkü sitemizin tek bir otunu kesmiyoruz, ağaçlarına gözümüz gibi bakıyoruz, kışı, yazı, hele sonbaharı doyumsuz. Gelelim öğretmenevlerine, ben eğitimciyim ama şu anda tüm öğretmenevleri ufak farklarla tüm vatandaşların gürültüleri vardır ama hepsi olacak. Bahçesinde muhteşem manzarada yemek yersiniz, Lapseki'de manzara yoktur ama tüm Çanakkale ve civarını ucuzca gezersiniz, Gelibolu Öğretmenevi deniz kenarında ama çok bakımsız, en son yeni kaldığım Amasra Öğretmenevi biraz pahalı ama orada balık yemeyin derim, beni rahatsız etti, kahvaltısı muhteşem, çok sevdiğim İnebolu ve öğretmenevi çok ucuz ve deniz kenarı, daha aklıma gelmeyen muhteşem ülkemin öğretmenevleri. Beykoz ve Üsküdar'a ve Adalar'daki öğretmenevlerinde kalmadım, umarım yakında kalma fırsatım olacak, bu kötü 2016 yılına veda etmeye bir gün kaldı, tüm insanlığa güzel enerjiler gönderiyor, sağlık ve bol seyahatler diliyorum, Şükran Koçak.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Arkadaşlar, yolunuz Karadeniz'e düşerse Bafra, Osmancık, Gümüşhacıköy ve Bayburt Öğretmenevi'nde kalmanızı tavsiye ederim. Her şey çok güzel. Kalmak şart değil, bir çay içmeniz yeterli.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Öğretmen evlerinde yöneticilik yapmış biri olarak şunu söylemek istiyorum: Öğretmen evlerinden herkes faydalanabilir. Tüm vatandaşlarımıza açıktır. Tatil yörelerimizde okullarımızın uygulama otelleri var. Buralar hem uygun fiyatlı hem de sakin yerler. Buralardan da faydalanabilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Canlarım, bugünkü yazım eksiklerle çıkmış, iyi bir yazı olmamış, cümle düşüklükleri var, birçok öğretmenevi adı ve açıklanması yazmıştım göremedim, neyse sağlık olsun, daha dikkatli yazarım, teşekkürler Şükran Koçak.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Gaziantep de var, daha iki hafta önce orada bir gece kaldım, kesinlikle tavsiye etmem. Gaziantep'e yakışmayan bir öğretmen evi var, aşırı eski bir yapı. Kahvaltı desen berbat, buz gibi bir havada kalorifer yanmıyor, klima var, ışık yanıyor sadece, başka bir işlevi yok, çok kötü yani.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Bir öğretmen olarak şimdiye kadar öğretmen evlerinde yer bulamama problemiyle karşı karşıya kaldım. Bırakın manzaralı olanları alelade olanlarında bile yer bulmak imkânsız. Adı öğretmen evi ama öğretmen dışında herkese açık. Ya ismi değiştirilip böyle bir kurum tamamen ortadan kaldırılsın ve normal bir otel olarak hizmet vermeye başlasınlar ya da ismine yaraşır şekilde sadece öğretmenlere özel hale gelsinler.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Öğretmen evleri tamamen zararını düşünmeyen özel sektör mantığı ile yönetiliyor. Öğretmenlere %30 indirim yapılıyor. Fiyatlar eşdeğer otellere göre farksız. Yer olsa da yer bulmanız biraz zor. Çünkü baştaki yöneticinin kar-zarar diye bir sorumluluğu yok. Temizlik konusu standardın altında. (En azından benim gördüklerim) Öğretmenler için bir ayırım yapmıyorlar. Telefon eden veya başvuran kişinin rütbesi önemli. Yer olmayan bir otelde bir bakıyorsunuz iyi saatte olsunların telefonu ile yer bulabiliyorsunuz. Konumları hep iyi yerlerde.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Tekrar yazıyorum, Konak Öğretmenevi Hasan Sağlam Öğretmenevi'ni sormuşlar, varianta kurulu muhteşem manzarası olan iki yıldızlı otel düzeyinde, yer ayırtsanız bile kalacakları görmeden oda verilmeyen bir mekan, kamu emeklisi misafirlerimiz için yer ayırtırken yaşamıştım. Bu yaz Sinop Ayancık Öğretmenevi'nde kaldık, az sayıda odası var, fiyatı uygundur, yıldızı yoktur, ancak İnebolu Öğretmenevi gibi denize sıfırdır, Sinop Öğretmenevi'nde yer bulunamıyor bilgilerinize sunulur.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Burgazada Öğretmenevi'ni unutmuşsunuz. Adalar ve İstanbul manzaralı, huzurlu bir mekan.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Merhaba, Ben altı yıl önce Yeni Foça Öğretmenevi'nde kalmıştım. Manzara iyi olabilir ama hizmet ve odaların durumu iyi değildi. Değişmiş olacağını da hiç sanmıyorum. Pek çok öğretmenevinde durum aynı. Bunun aksini sadece Antalya Öğretmenevi'nde gördüm. Paylaşmak istedim. Herkese iyi seneler...

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Isparta Eğirdir Sabancı Öğretmenevi oda temizliği, düzeni ve kaliteli kahvaltısı, çayı biraz ileride göl manzarası ile sakin, huzurlu ortamı, güler yüzlü personeli ile bizi çok memnun etti... Kendilerine çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (1)
49
/

-

Evet, Gaziantep'te var öğretmenevi hem de şehir merkezinde. Ayrıca bu deniz kenarındaki öğretmenevlerinde kalmak neredeyse imkansız torpil ya da tanıdık yoksa. İlk günden aradığınızda dolu diyorlar. Bir de artık öğretmen olmayanlar da öğretmenevinde kalabiliyor, ancak daha yüksek ücret ödemek zorunda kalıyorlar...

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Bu öğretmenevlerinin birçoğunda, belki de hiç birinde bir öğretmenin konaklamak için yer bulamadığını biliyor muydunuz? En azından ben bulamıyorum. Ayrıca, İstanbul Cankurtaran ve Burgazada Öğretmenevlerinin de manzaraları müthiştir. Teşekkürler...

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Fethiye Öğretmenevi anlatılmaz, yaşanır. Müdüründen en alttaki hizmetliye kadar gösterilen ilgi herkese aynı seviyede. Temizliğinden sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri seçme ve her şey güzel. Bu güzellikler Fethiye Öğretmenevi yönetiminden geçiyor, kesinlikle torpile gerek yok, size sıcaklıklarını, her konuda ilgilerini hissediyorsunuz. Aradığınız tüm temizliği odanızdan her köşesine kadar günün her anında görmeniz mümkün. Hepsine çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Öğretmenevleri herkese açık artık, hiçbir ayrıcalığı yok. Gidiyorsunuz, olur olmaz bir sürü insan, rahat olamıyorsunuz. Orduevlerine askerden başkası giremiyor ama öğretmenevlerinde herkes... Ayrıca aldığımız maaşlara göre bir karşılaştırma yapılırsa orduevleri çok ucuz, biz daha düşük maaş almamıza karşı ödediğimiz ücretler çok fazla. Ayrıca temizlik koşulları kötü ve bakımsız. İşin başında işi bilen insanlardan çok, onun, bunun adamı olan kişilerle yönetiliyor ve başarılı olunamıyor.

 • Faydalı buldum (4)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

İstanbul-Burgazada Öğretmenevi'ni mutlaka görmelisiniz.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Ben de birkaç kez çeşitli öğretmenevlerinde kaldım. Maalesef deneyimlerim hiç de iyi değil. Bir kere profesyonel bir yönetim anlayışı olmadığından iyi işletilemiyor. Temizlik iyi değil, buna mukabil fiyatlar da hiç uygun değil. Bazen aynı fiyata oda + kahvaltı iyi bir otel bulmak bile mümkün bence. Öğretmenevleri kurumların eski misafirhaneleriyle aynı zihniyette yönetildiğinden başarılı değil. Sadece manzaralı bina yapmakla olmuyor, bir de işletmek lazım.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Öğretmenevlerinin ya adını ya da işletim sistemini değiştirmeli. Yani ya tüm resmi konaklama yerlerini herkese açmalı. Ya da orduevi, astsubayevi, polisevi, öğretmenevi kavramlarını kaldırmalıydı.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Adı öğretmenevi. Öğretmenden başka herkese açık. Bir daha kalma dercesine bir anlayış.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (1)
49
/

-

Küçüksu'daki Sabancı Öğretmenevi'ne 15 yaşında gidiyordum aynıydı, 38 yaşına geldim hâlâ aynı. İşletim berbat, fiyatlar normal bir kafe fiyatı, öğretmenden başka herkes var. O zaman neden adı öğretmen evi? Memlekette öğretmene verilen adın ve değerin ne kadar manasız olduğunun ispatı. Her bilgi, meslek ve insana dair yetişmenin en önemli rolü olan öğretmen polisinden doktoruna, askerinden hakimine daha ilgi, saygı, özen ve ayrıcalık olmalı. Bu birimlerim sosyal tesisleri özenli ve sadece onlara aitken öğretmenevleri herkese açık. Neyse yazmak gereken çok şey var maalesef buraya sığmayacak. Biraz özen ve değeri hissettirmek lazım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
49
/

-

Burgazada'daki öğretmenler evine gittik. Manzara güzel, hizmet çok kötü. Fazla para alıyorlar. Korkunç pis olmuş, tuvalete pis diye sokmuyorlar. Pişman olduk gittiğimize.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Beyşehir öğretmen evi de muhteşemdir. Göl manzarası değişik bir görüntü veriyor.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Yorumlara anlam veremedim. Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, Alanya'da öğretmenevlerinde kaldım. Hiçbirinde sorun yaşamadım. Hepsi gayet temiz ve sivil olmama rağmen çok uygun fiyatlar. Kahvaltı özellikle Mersin ve Alanya'nın manzaraları süperdi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

İskenderun Öğretmen Evi'nde bir gece kalmak zorundaydık. Bu kadar kötü bu kadar bakımsız bir yer varsa da bu ikincisidir. Sözde deniz kıyısında çok güzel bir semtte ancak bakımsız. Kahvaltı deseniz arkada bir giriş katında apartman altında veriliyor. Onun yanında Elazığ Sivrice Öğretmen Evi bir numara, bir de doğu dersiniz cana yakın insanlar ev ortamını aratmıyor. Onlara buradan teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Sabancı Öğretmenevi gerçekten çok güzeldi. Orada vakit geçirmekten keyif aldım. Yakın zamanda Elazığ Ağın ilçesinde de güzel bir öğretmenevi hizmete girecek. Göl manzaralı ve âdeta badem ormanında misafirlerini ağırlayacak. Şimdiden duyurulur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Denizli 80.yıl Öğretmenevi gayet nezih ve huzurlu hissettiğim bir işletmeydi. Yönetimi ve çalışanları tebrik ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Muazzam bir yazı olmuş. Bundan sonraki seyahatlerimde ögretmenevlerini konaklama alternatiflerime alacağım. Bu arada turizm otelcilik liselerinin bünyelerinde işletilen uygulama otelleri de öğretmenevleri ile yarışır durumda.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Bir öğretmen olarak ne zaman ihtiyacım olsa her aradığımda "Malessef yerlerimiz dolu." yanıtı ile karşılaştım. 15 gün sonrası için yeriniz var mı? O da yok. Peki ne zaman var? Şimdiden bir şey söyleyemeyiz. Kısacası öğretmene yer yok gibi bir şey.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Yazınızı ilgi ile okudum ancak bir başka yorumcunun da yazdığı gibi manzara ile öğretmen evi iyi bir konaklama yeri olmuyor. Ben de birkaç yerde öğretmen evlerinde kaldım. Her seyahatten eşimle münakaşa ile döndük. Bir daha tövbe dedim. Yıllardır önünden bile geçmiyorum. Buralar hala kurumların eski misafirhane mantığıyla idare edilmeye çalışılıyor. Bu da olmuyor. Hizmet edenler memur zihniyetiyle hareket ediyor ve sonuç maalesef çok kötü. Ertesi sabahın yumurtası bir gün önceden pişirilir mi? Bir tabak içinde bir dilim peynir, bir yumurta, altı adet zeytin, tarihi geçmiş reçeller, yağlar… Hangi devirde yaşıyoruz? Bunları kabul edenlere iyi tatiller, iyi manzaralar. Bu arada biraz araştırılırsa aynı fiyata uygun oteller de bulmak pekala mümkün. Hiç kimseye tavsiye etmem. Saygılarımla.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Samsun Bafra Öğretmenevi temiz, konforlu ve güzeldi. Ben memnun kaldım. Herkesin Bafra Kuş Cenneti'ni ve diğer yerleri görmesi gerekiyor. Bence hayran kalınacak yerlerden birisi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Niğde Öğretmenevi güzeldir. Eskişehir güzeldir. Kastamonu güzeldir. Zaten ucuza kalınıyor. Kahvaltıyı beğenmiyorsan git dışarıda yap. Ben öyle yapıyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Yamantürk Öğretmenevi'ni atlamışsınız. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Maalesef biz de ne zaman arasak yerimiz yok diyorlar öğretmenevleri. Öğretmenin kalmadığı, onun dışında herkesin kaldığı yerler olmuş. Üstelik çok pahalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Fiyatlar aşırı derecede yüksek ve fahiş. Öğretmene, memura yazık ediyorlar. Lokantada bir çorba 10 lira. Devlet MEB bu rezalete acilen el koymalı. Yöneticilere hadlerini bildirmeliler. Türkiye'ye bu durum yakışmıyor. Çok ayıp çok. Yakışmıyor. Ne hale geldik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Kıyı bölgelerdeki genellikle çok rağbet gören öğretmen evlerine rezerve yaptırmadan almıyorlar. Rezerve için belirli süre belirleniyor, o gün aradığınızda ya açmıyorlar ya da sabahleyin erkenden yer kalmadı deniyor. Artık sabahın sekizinde kimlere verilmişse... Fiyatları da piyasa fiyatlarıyla aynı... Rastgele.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Öğretmenevlerinin yapılmasının nedeni uygun fiyatlarla öğretmenlerimizin, bakanlığımız çalışanları ve il milli eğitim müdürlüklerinde çalışan personelin uygun şartlarla kalabilecekleri orduevleri gibi hizmet alabilecekleri yerler olmasıydı. Ancak şimdi gördüğümüz bunun dışında kazanç sağlanacak gelir elde etmek için çalıştırılan yerler konumuna getirilmiş. Amacından sapmış, ticarethaneye dönüştüğünü üzülerek görüyoruz. Öğretmenlerimizin ve diğer çalışanların maaşlarından kesilen keseneklerin katkılarıyla yapılan yerlerin böyle olması üzücü.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
49
/

-

Dikili Öğretmenevi diye resimdeki yer çay bahçesi ve yemek bölümünün olduğu yer.Konaklama yeri okulun içi ve leş gibi.Mecburen baska bir otelde kaldık.Gidecek olanların bilgisine..

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)