Dünyanın En İlginç 10 Oteli

3 Yorum

Konaklama Önerileri Sevgi Özdil

Dünyanın En İlginç 10 Oteli
Otel ve konaklama denilince insanın aklında hep odaları bulunan standart binalar gelir. Ama bu sefer sizi bu standartların dışına çıkarıyoruz ve dünyanın çeşitli bölgelerinden benzersiz bir tatil ve konaklama imkanı sunan otelleri sunuyoruz.
Dünyanın en ilginç 10 otelini seçerken kriterimiz onların mimarisi ve bulundukları ortam oldu. Bu otellerin kimisini internette mutlaka görmüşsünüzdür ancak görmedikleriniz de sizde kesinlikle hayranlık uyandırarak konaklama isteği uyandıracak.

1 - Free Spirit Spheres / Kanada

Free Spirit Spheres
Bu otel doğa severleri kendine aşık edebilecek kadar güzel. Doğanın kucağında benzersiz bir deneyim sunan bu otel, yemyeşil bir doğada ve ağaç evlerde konaklama imkanı sunuyor misafirlerine.

2 - The De Vrouwe Van Stavoren Hotel / Hollanda

The De Vrouwe Van Stavoren Hotel
Staroven'in eski limanında muhteşem bir manzaraya sahip olan The De Vrouwe van Stavoren özelliği ise; hurdaya çıkmış dev 4 şarap fıçısının alınıp otel binasına eklenmesi. Giriş kata eklenen bu 4 fıçı çok da lüks diyemeyeceğimiz konaklama birimleri olarak kullanılıyor.

3 - Poseidon Undersea Resort - Fiji / Japonya

Poseidon Undersea Resort
Japonya'nın Fiji Adası yakınlarında yer alan bu etkileyici otel denizin yaklaşık 27,4 metre derinliğinde. Odaları ise hiçbir yer ile kıyaslanamayacak bir manzaraya sahip. Bu manzarayı oluşturan şeyler ise; harika renklere sahip mercan resifleri ve çok çeşitli deniz canlıları. Kayıtların internet üzerinden alındığı bu tesiste konaklamak için acele edin ve kaydınızı oluşturun.

4 - Sala Silvermine / İsveç

Sala Silvermine
Yer kabuğunun derinlerinde bir süit odaya ne dersiniz? Ürkütücü bir havaya sahip olsa da konaklamada farklı bir deneyim arayanların tercihi olabilir bu maden otel. Öyle ki bu tesis dünyanın en derin otel odasına da ev sahipliği yapıyor. Bu maden otel tüm yıl boyunca sadece 2 derece sıcaklığa sahip. Ama merak etmeyin, süit oda 18 dereceye kadar ısıtılıyor ve yanında fazladan bir çift battaniye de veriliyor. Cep telefonlarının bile çalışmadığı bu odada rahatınız ve konforunuz için her şey düşünülmüş durumda.

5 - Qasr Al Sarab Oteli / Birleşik Arap Emirlikleri

Qasr Al Sarab Oteli
Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı Abu Dhabi'ye yolunuz düşer de farklı bir tatil ya da konaklama ararsanız istikamet çöl. Evet, yanlış duymadınız çöl. Qasr Al Sarab Desert Resort, Abu Dhabi çölünde sizlere sıra dışı bir konaklama sunuyor. Turizmcilerin otel için yorumu ise; çölde vahayı andıran bir otel.

6 - Capsule Hotel / Hollanda

Kapsül OtelHollanda bildiğiniz gibi kanallar ülkesi. Bu kanallarda yer alan evlere ve otellere alternatif bir de Capsule Hotel var. 2 adet kapsülden oluşan otelde odalar üç kişinin kalabileceği şekilde dizayn edilmiş. Hague isimli Hollanda kasabasında bulunan bu otelde suyun üstünde konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

7 - Jumbo Hostel / İsveç

Jumbo HostelDünyanın ilk uçak oteli olma özelliği taşıyan bu tesis aynı zamanda da bir hostel. Stockholm'de bulunan Boeing 747 jumbo jet, hurdalığa götürülmekten son anda kurtarılarak, Stockholm'ün Arlanda havaalanında 25 kişilik bir hostele dönüştürülmüş durumda. Yaklaşık 6 metrekarelik alanlardan oluşan her odada televizyon bile var. Otelin en gözde odası ise tabi ki de kokpit odası.

8 - Hotel De Glace / Kanada

Hotel De GlaceKanada'da misafirlerini ağırlayan bu buz otel konuklarına eşsiz bir deneyim vadediyor. Fotoğraflarına bakarken bile üşüten buz otel ve buz odalar farklı bir tatil ve konaklama arayışı içerisinde olan herkesi bekliyor.

9 - The Corona Save the Beach Hotel / İspanya

The Corona Save the Beach HotelDünyada Save The Beach olarak birkaç tane benzer tepki ile doğmuş otel bulunmaktadır. Save The Beach Hotel'lerin hepsinde duvarlar, Avrupa kıyılarında turistlerin ve gelgit akıntılarının bıraktığı moloz ve çöp eşyalarla oluşturulmuş. Projenin sorumlularından Rose Qiqueras, bu projeyi turizmin çizdiği resimlere ters düşen durumu göstermek için başlattığını belirtmiş

Bonus: Kapadokya / Türkiye

The Corona Save the Beach HotelTarihi Kapadokya bölgesi misafirlerini mistik ve masalsı ortamı ile ağırlamakta olup tipik Kapadokya mimarisi ile yapılmış tesislere sahiptir. Kapadokya mimarisi derken kast ettiğimiz şey ise; bin yılı geçkin kaya yerleşimleri. Bu yerleşimler ile öne çıkan Kapadokya otelleri ise muhteşem bir konaklama deneyimi sunuyor misafirlerine. Oteller kayaların içine oyulmuş ve odaları da bölgedeki taşlar kullanılarak tasarlanmıştır. Kapadokya otelleri nin her biri gizli dünyasında misafirlerini dört mevsim ağırlamaya devam ediyor.

Tesis Fiyatı

23 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1123 TL

En Uygun Fiyata Git
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

3. maddede yer alan Poseidon Undersea Resort'te kalmak, herhalde en büyük hayallerimden biridir. :) Konaklama fiyatlarını düşünemiyorum bile.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Resimde görülen otel hakkında bilgi yok? Neresi acaba?

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Sayın Hakan Karlı; yazının kapak fotoğrafında yer alan tesis; Kakslauttanen Igloo East Village. Tesis; Finlandiya'da hizmet vermektedir.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)