Kaş, Muhteşem Doğasıyla Büyülüyor, Rota Önerileri

Kaş, Muhteşem Doğasıyla Büyülüyor

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Kaş, Muhteşem Doğasıyla Büyülüyor

Mavi ve turkuazın her tonunu barındıran Kaş, güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Akdeniz'de Meis Adası ile karşı karşıya bulunan Kaş, 70 km sahil uzunluğu ile ayrıcalıklı coğrafyasının tüm zenginliğini gözler önüne seriyor. Kaş, Lykia bölgesinin küçük ama önemli liman beldesi. Antik kent Antiphellos'un en güzel kalıntılarından biri olan tiyatro ve kaya mezarları ile sokaklarında çok sayıda kafe, restoran ve eğlence merkezi barındırıyor.
Kaş'ta dolaşırken birçok kaya mezarı ve lahitle karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en ünlüsü Kaş'ın simgesi haline gelen Uzun Çarşı'nın sonundaki lahit. Kente 10 dakika yürüme mesafesinde ilçenin üzerine kurulduğu Antiphellos antik kentinin tiyatrosuna ulaşırsınız. Tiyatroya giderken limanın batısında antik döneme ait kentin sur kalıntıları görülüyor. Yürüyerek ulaşabileceğiniz Akçagerme, batıda Büyükçakıl, Küçükçakıl, güneydoğuda Bayındır Liman, İnceboğaz ve Limanağzı Kaş'ın plajları.

Kaş'ın Hidayet Koyu yakınlarında Ekim 2006'da kurulan sualtı arkeoloji parkı var. Körfezin iinde 70 kadar dalış noktası mevcut. Dalgıçları sualtının zenginliği kadar batıklar da bu bölgeye çekiyor. Kaş'ta mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ise Phellos, Antiphellos, İsinda ve Uçarsu Şelalesi bulunuyor.

Haberin tamamı için: Atlas / Mayıs

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)