Saklıkent Kanyonu

+ 7 Fotoğraf
3.9/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Saklıkent Kanyonu Hakkında

Yakın bir zamanda bir çoban tarafından tesadüfen keşfedilen Saklıkent Kanyonu, yaklaşık olarak 15 kilometre uzunluğundadır ve Muğla\’nın Fethiye ilçesine oldukça yakındır. Yıllar yılı kendini saklayan kanyon bir çoban kaçan koyunun pesinden gittiği sırada fark etmiştir. Doğru mudur bilinmez ama bu cennet bölge de tatil yapmak kesinlikle farklı duygular yaşamanızı sağlayacak. Üstelik Saklıkent Kanyonu’nun yakınında Tlos Antik Kenti’de bulunmaktadır. Şu anda milli park özelliği taşıyan Saklıkent Kanyonu, doğanın eşi bulunmaz bir parçasıdır. Huzurun anavatanı denebilecek konumdadır ve nehrin kıyısında bulunan çardaklı lokantalar göz doldurmaktadır. Bu arada Pınara Ören Yeri\’ni, Karabağlar Yaylası\’nı ve Patara Antik Kenti\’ni de ziyaret etmeyi sakın unutmayın. Fethiye için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Fethiye otelleri adresini ve Fethiye gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

3.9/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Saklıkent Kanyonu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
03.09.2018
Ayşe çatalcalı ceylan
Zevkle gezilebilecek bir yer
Kanyon mutlaka gezilmeli. Her açıdan zevkle gezilebilecek bir yer. Soğuk suyu ile kanyon boyunca ilerlemek cesaret istese de insanı başardım diyebilmek çok mutlu ediyor.
5/5 Mükemmel
22.09.2015
Ümran Alyer Erdoğan
Tüm restoranlar içkili
Kanyon civarındaki tüm restoranlar içkili. Yemek yiyebileceğimiz içkisiz bir yer bulamadık.
1/5 Kötü
30.08.2015
Ahmet sami
Kanyon güzel, yerler pahalı
Saklıkent Kanyonu tek kelime ile harika, gezilip görülmesi gereken bir yer. Girişte bulunan lastik ayakkabılardan kiralamakta fayda var. Fakat `Tlos Saklıkent`'e gidiş yolu üzerindeki yerlerde durup bir şeyler yeme düşüncesi içinde iseniz bence bir kez daha düşünmeniz hem cebiniz hem de keyfinizin kaçmaması açısından uygun olacaktır. Yok ben illa oturuyorum derseniz 1 sürahi ayrana 50 TL, ufacık bir gözlemeye de 8 TL vermeye hazır olmalısınız. Hesaba itiraz ettiğinizde de karşınızda yediklerinizi sayan bir işletme sorumlusuyla karşılayabilirsiniz, demedi demeyin, tecrübe ile sabittir.
5/5 Mükemmel
24.09.2014
Mert Sami
Kanyon dünyanın 2. büyük kanyonu olarak geçmektedir, gerçekten doğa harikası bir yer. Kanyonda balık ya da gözleme tavsiyeler içerisindedir. :) Kanyona giderken kesinlikle ayakkabı giymenizi ve önemli eşyalarınızı arabada ya da ufak bir bel çantası alarak yanınızda gezdirmenizi tavsiye ederim. Fotoğraf makinesi olmazsa olmazlardan. Otopark 3 TL, kanyona giriş 5 TL.