Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği Aktiviteler, Türkiye

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği Aktiviteler

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Arzu Aksaya

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği Aktiviteler
Çocuk olmak da kolay değil! Atom parçalayan, herkesi yarıştıran ve yarışırken de yoran bir çağda tam da oyun çağındayken her şeye yetişmeye çalışıyor çocuklarımız. Sınavlar, kurslar derken bazen akademik eğitimin hayat öğretilerinin önüne geçtiğinin pek de farkına varmıyoruz. Oysa doğa, oyunlar, sanat ve pek tabii kitaplar çocuklar için en yüce hayat dersleri…

Malum, bahar yarıyılına çok az kaldı. Çocuklarınız için en keyifli zamanlardan biri olacak bu tatilde onunla yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Keşke Elon Musk'ın uzay turları tatile yetişebilse ve tüm çocuklar gidebilseydi ama biz size şimdilik yapılabilecek olanlardan kısa bir demet derledik. Hem zaten beraber planlayıp beraber eğlenecekseniz ve o yüce hayat derslerini beraber alabilecekseniz uzaya gitmeye gerek de yok değil mi! Çocuklarla birlikte yapılabilecek aktiviteleri bu yazımızda sizler için derledik.

1- Onları İlgisiini Çekecek Müzelere Götürün

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği Aktivitelerİstanbul Oyuncak Müzesi: Çocukları önemseyen ve gezerken eğlendiren müzelerin en başında sevgili Sunay Akın'ın kurduğu İstanbul Oyuncak Müzesi geliyor. Dedeleri nineleri çocukken oynadıkları oyuncaklarla çok eskilere götüren, hatta bazılarını yüzyıllar öncesinin oyunlarından vitrinlerine taşıyan müze, Kadıköy'ün Göztepe semtinde. Çocuklar için kurulmuş olsa da ebeveynlere de hitap eden müzeyi pazartesi hariç her gün gezebiliyor, isterseniz keyifli etkinliklerine katılabiliyorsunuz.

Rahmi Koç Müzesi: İstanbul'un Haliç kıyısında geniş bir arazide konumlanan Rahmi Koç Müzesi sadece çocuklara değil, büyüklere de harika şeyler sunuyor. Müzeyi gezerken merakınız çocukların merakını geçebiliyor mesela. Yüzyıllık klasik arabaların olduğu bölüm ve denizaltını gezerken en az onlar kadar heyecan duyuyor, çocuklarınıza biraz da tarih ilgisi aşılayabiliyorsunuz. Bu müze de pazartesi hariç her gün gezilebiliyor.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1685 TL

En Uygun Fiyata Git

Barış Manço Evi: Çocuklar onu sadece şarkılarından tanısa da anneler – babalar ellerindeki yüzüklerden yüzünün mimiklerine kadar onun hakkında birçok şeyi hala hatırlıyorlar. Çünkü onun ‘adam olacak çocuk' dediklerinin çoğu artık birer ebeveynler. 7'den 77'ye herkesin Barış abisi olan büyük sanatçının o güzel şarkıları bestelediği ev artık bir müze. Fonda ondan şarkılar, kullandığı eşyalar, balmumundan heykeli ve yazlık – kışlık bahçe, Barış Manço Evi hakkında vereceğimiz tüyolar. Çocukların bu evi seveceğine emin olabilir ve pazartesi dışında her gün gezebilirsiniz.

2- Doğada At Binin

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerDoğa ve hayvan sevgisi bizce çocukların alacağı en önemli hayat dersi. At binmek ise çocukları ilk başta biraz ürkütse de, alıştıktan sonra doğayla farklı bir bağ geliştiren aktivitelerden. İstanbul Sarıyer'in Gümüşdere Köyü'nde bulunan Atlıtur At Çiftliği ve İstanbul Atlı Spor Kulübü hem bol oksijenli havası hem de yemyeşil rengiyle çocuklarınızın ve sizin ata binebileceği en favori yerlerden.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

5400 TL

En Uygun Fiyata Git

3- Macera Parkına Gidin

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerDoğanın herkese iyi gelen güzelliğini yaşayabileceğiniz ama işin içine biraz da eğlenceli aksiyonlar katabileceğiniz macera parkları, 4-14 yaş aralığındaki çocukların en güzel tatil anılarından birine dönüşebilir. Zipline ile ağaçlar arasından kaymak ve ip üzerinde cambaz gibi yürümek gibi nice farklı aktiviteyi bir arada bulabileceğiniz bu parklardan çocuğunuzu kolay çıkaramayacaksınız. Macera parklarının en bilinen İstanbul adresleri arasında Kemerburgaz'daki Forestanbul, Küçükçekmece Soğuksu Macera Parkı, Bakırköy'deki Macera Kulesi başı çekiyor.

4- Ormanda Kamp Yapın

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerDoğayla baş başa, yıldızları saya saya uyumak çocuklar için farklı bir yaşam deneyimi. Havanın çok soğuk olmadığı ya da soğuk olsa da önlemlerin alındığı bir kamp onların birey olma yolcuğu için de çok önemli. Peki bu kadar bina arasında nerede orman bulalım da kamp yapalım diyorsanız; hem deniz hem göl hem de orman manzarasına nazır Çatalca Ormanlı Kamp Alanı'nı veya Yedigöller Milli Parkı'nı değerlendirebilirsiniz.

5- Lunaparka Gidin

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerLunaparkı kim sevmez ki! Her yaşa göre farklı ritimler bulacağınız lunaparkta tüm seçimlerinizi çocuğunuzun yaşına göre yapmalısınız. Dönme dolaptan aşağıyı izlemek, atlıkarıncada döndükçe dönmek, çarpışan arabaları ehliyet sınavı provası yapar gibi sürmek, korku tünelinden büyük cesaretle geçmek! Bu eğlenceyi çocuğunuzla beraber yaşamak ve birlikte keyiflenmek sömestr tatiline renk katan farklı bir seçenek.

6- Darıca Hayvanat Bahçesini Gezin

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerÇocuklar için en bilinen rotalardan biri olan Darıca Hayvanat Bahçesi aynı zamanda bir kuş cenneti. Binlerce çeşit hayvanı bir arada görebileceğiniz bu cennet köşe çocuğunuzun dünyayı paylaştığı canlarla tanışması için ideal. Filler, zürafalar, gergedanlar ve görünce biraz ürpereceğiniz koca aslanlar en çok ilgi çeken hayvanlar olsalar da, sesini duyurmak için çığırdıkça çığıran kuşlar da renkleriyle çok ilginizi çekecekler.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

7- Tiyatro ve Sinema Günü Yapın

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerÇocuk tiyatroları çocuğunuzun sanatla tanışması için en güzel etkinliklerden biri. Çocukların yaş düzeylerine göre yazılan oyunlar, onların hayal dünyalarını zenginleştirirken bir yandan da hayata dair farklı şeyler öğretiyor. İşbirliğini, dayanışmayı kısacası birey olmayı öğreten tiyatroları konularına göre seçebilir, devlet tiyatrolarının takvimlerini takip edebilirsiniz. Aynı seçimler sömestr tatilinde vizyona giren çocuk filmleri için de geçerli. Çocuklar ellerinde mısır yanlarında anne babayla film izlemeye bayılıyorlar.

8- Çeşitli Atölyelere Katılın

Çocuklu Ailelerin Ara Tatilde Yapabileceği AktivitelerYetişkin olan bizler nasıl ki son dönemlerin popüleri workshoplara merak sardıysak, çocuklar da atölyelerden haz alıyorlar. Çocuğunuzun yeteneğini tanıyor ya da tanımadığınız becerilerini ortaya çıkarmak istiyorsanız onu resim, dans, drama, bilim gibi farklı alanlarda atölyelere yazdırabilirsiniz. Bu etkinlikler sömestr tatillerinde büyük AVM'lerin takvimine de giriyor. Üstelik çoğu da ücretsiz yapılıyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Bu etkinlikler çocukların dünyasına dahil edebileceklerinizden sadece küçük bir seçki. Sömestr tatilini nasıl geçirmek istediğini ona sorup bizim önerilerimizin de dahil olduğu küçük mutlu rotalar çizmeye dersiniz? Çocuğunuzla şöyle güzel bir ara tatiline gitmek isteyen ebeveynler ise Neredekal.com'un listelediği Sömestr Otelleri sayasına bakabilir ve istediğiniz fiyat aralığında ve kategoride filtreleyarek kendinize uygun oteli kolayca bulabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)