Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Artistanbul Feshane Nerede ve Nasıl Gidilir?

Artistanbul Feshane Nerede ve Nasıl Gidilir?

Paylaş
Editor  
Eklenme: 13 Eylül 2023
 • Son Güncellenme: 15 Eylül 2023
Artistanbul Feshane Nerede ve Nasıl Gidilir?

İstanbul'un tarihi dokusunu modern sanatla buluşturan Artistanbul Feshane, şehrin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirdi. Hem yerli hem de yabancı sanatseverlerin ilgi odağı olan bu mekân, tarihi dokusuyla da ziyaretçilerini büyülüyor. Hadi gelin, son günlerin en trend yerlerinden biri olan Artistanbul Feshane'nin konumunu, nerede olduğunu, açılış saatlerini ve aktivitelerini inceleyelim.

Giriş
25 Eylül Pts.
Çıkış
26 Eylül Sal.
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Artistanbul Feshane'nin Zengin Tarihi

Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahip olan Feshane, 1827 yılında fes üretimi amacıyla imalathane olarak hayatına başladı. Yıllar içerisinde çeşitli tekstil ürünlerinin imalatında kullanılan bu tarihi yapı, zamanla fabrika, Sanayi Sıbyan Mektebi ve son olarak da kültür sanat merkezi olarak değerlendirildi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde restore edilen bu tarihi yapı, Artistanbul Feshane adıyla sanatseverlere kapılarını açtı. 

İstanbul'da gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın. Hafta sonu daha çok yoğun olacağından hafta içinde ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. 

Artistanbul Feshane'de Neler Yapılır?

Artistanbul Feshane, sanatın ve kültürün izinden gidenler için ilgi çekici bir seçenek sunuyor. Mekânda gerçekleşen etkinliklere katılarak unutulmaz deneyimler yaşamak mümkün. Kaliteli zaman geçirmenin en iyi yolunu sunan Feshane, geçmişe nazaran daha üst düzey etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Geniş ve ferah bir yer olması kadar modern ve klasik dokunuşları da bir arada sunuyor. 

Konserlerden etkinliklere, filmlerden çocuk programlarına, kişisel gelişimlerden markalaşmaya dair birçok programı bulabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı üzerinden tüm etkinliklere ulaşabilirsiniz.

Artistanbul Feshane programları

Artİstanbul Feshane Ziyaret Bilgileri, Açılış Saatleri

Artistanbul Feshane'yi Pazartesi günleri hariç haftanın her günü saat 10.00 ile 18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Giriş
25 Eylül Pts.
Çıkış
26 Eylül Sal.
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Artİstanbul Feshane Girişi Ücretli Mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla restore edilen mekâna girişler tamamen ücretsizdir.

Artistanbul Feshane Ulaşım Bilgileri

Ulaşım: Haliç Köprüsü'nün hemen yanı başında bulunan bu sanat merkezine, Eyüpsultan yönüne giden toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Tramvay ile gelmek isteyenler için Feshane durağı, merkeze sadece 250 metre uzaklıkta. Denizyolu ile seyahat edenler ise Eyüp İskelesi'nde inerek 500 metre yürüyüşle sanat merkezine ulaşabilir.

Açık adres: Nişanca, Zalpaşa Cd, Pk. 34050 – Eyüpsultan / İstanbul

Artistanbul Feshane Harita Konumu

Özel aracınız ile gelmek istiyorsanız ise aşağıdaki haritadan konumu seçebilir ve navigasyonla hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.