Atakent Susanoğlu bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Atakent-Susanoğlu Aktiviteleri

Mersin’in son yıllarda çok fazla rağbet gören bölgeleri arasındaki Atakent Susanoğlu Akdeniz’in tüm güzelliğini özetler.Atakent-Susanoğlu Görülecek Yerler - Atakent Susanoğlu En İyi 10 Yapılacak Şey

Mersin'in son yıllarda çok fazla rağbet gören bölgeleri arasındaki Atakent Susanoğlu Akdeniz'in tüm güzelliğini özetler.

Çok eski bir tarihe sahip olan Atakent Susanoğlu, yüzyıllardır yerleşim alanı olarak kullanılmaya devam ediyor. Bölgede birçok tarihi kalıntının yanı sıra doğal güzellikleri de görülmeye değer bir niteliktedir.

Atakent Susanoğlu'nun sessiz ve huzurlu ortamı yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapar. Eğer siz de yakın bir zamanda Atakent Susanoğlu'na gitmeyi planlıyorsanız bu şirin bölgede yapabileceğiniz aktiviteleri ve görebileceğiniz yerleri listelemeyi sakın unutmayın. İşte Atakent Susanoğlu'nda yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler:

Tatilinizin ilk zamanlarında bölgedeki plajlara bolca vakit ayırabilirsiniz. Tertemiz bir denize sahip olan Atakent Susanoğlu'nun kızgın kumsallarında uzanıp kitap okumak, dinlenmek ve güneşlenmek tatilinizin en keyifli anlarını oluşturacak.

Kısa kısa doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Bölgenin yollarını aşındırırken hem sporunuzu gerçekleştirebilirsiniz hem de farklı noktalar keşfedebilirsiniz. Yürüyüşünüz boyunca limon ve portakal ağaçlarının kokuları sizlere eşlik edecek. Özellikle yapacağınız yürüyüşler şehir karmaşasını çok gerilerde bıraktığınızı hissettirecek sizlere.

Yürüyüşten ziyade bisikletle de dolaşabilirsiniz Atakent Susanoğlu'nda. Bisiklet gezilerinize hem ruhunuzu hem de bedeninizi yenileme şansı yakalayabilirsiniz. Tabii yanınızda özellikle fotoğraf makinesi bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gördüğünüz tüm doğal güzellikleri kısa molalar vererek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Tantuni yemeden Atakent Susanoğlu tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Mersin'e özel bir dürüm çeşidi olan tantuni damağınızda ayrı bir yer edinecek. Tabii bölgenin yöresel yemekleri arasındaki bişi, arapaşı çorbası, peynir böreği ve kavurmayı da faklı günlerde muhakkak denemelisiniz. Cızlama, çileme, tava kebap ve keşkek de yemenizi önerdiğimiz diğer lezzetler arasında.

Mezgit Kalesi'nin tarihine muhakkak tanık olmalısınız. Atakent Susanoğlu'na yakın bir konumda yer alan kale, esasında bir anıt mezardır. Orijinal adı Korkusuz Satrap Mezarı olan kale hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Mezgit Kalesi, bölgedeki genç kızların adak adadığı yerdir. Siz de Atakent Susanoğlu yapılacak şeyler listesine Mezgit Kalesi'ni mutlaka dahil etmelisiniz.

Narlıkuyu'daki Astım Dilek Mağarası'nın mistik atmosferini kesinlikle yaşamalısınız. Mersin'in en çok ziyaret edilen noktaları arasındaki Astım Dilek Mağarası'nın astım hastalıklarına iyi geldiği bilinmekle birlikte sadece turistik geziler için de sıklıkla ziyaret ediliyor. Mağaranın içerisindeki sarkıt ve dikitlerin görkemi sizleri farklı bir dünyada hissettirecek. Narlıkuyu ve Atakent Susanoğlu arasında yaklaşık 7 kilometrelik bir mesafe vardır.

Bölgeye yakın konumda yer alan Taşucu'ndaki Aya Tekla Kilisesi, Silifke Kalesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi de görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Sizlere keyifli ve huzurlu bir Atakent Susanoğlu tatili dileriz. :)

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın