Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aramanızla ilgili olarak

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Altınkum Plajı

"Sanki 5 yıldızlı otelin plajı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Faustina Hamamı

"Faustina Hamamı"

"Faustina Hamamı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Altınkum Tarihi Mekanlar

M. Ö. 8. ve 7. yüzyıllara dayanan tarihi ile Apollon Tapınağı, M. Ö. 6. yüzyılda Ay tanrıçası Artemis'in kardeşi Apollon adına, Branhid Kahinleri için yapılmıştır. M. Ö. 494 yılında Persler tarafından tahrip edilmiştir.

Dünyanın en ünlü kehanet merkezi olan Apollon Tapınağı, Büyük İskender, Seleukhoslar, Bergamalılar ve Romalılar tarafından yeniden kurulmuş ve tapınağa eklemeler yapılmıştır.

Tanrılara kurban sunulan bu bölgede, Panormos limanında denize açılacak tüccarlar ve askerler fal baktırırlardı. Büyük İskender bölgede yıllar önce kurumuş olan bir çeşmeden sular fışkırdığını gördüğünde bunun Zeus'un oğlu olduğunu duyurmuştur. M. Ö. 6. yüzyılda Mısır Kralı II. Necho ile Lidya Kralı Kroisos'un da tapınağa adaklar sunmuştur.

Altınkum plajında su sporları, özellikle de rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Tekne turlarına katılarak Cennet Adası, Panayır Adası gibi birçok ada ve koya gidebilirsiniz. Dalış okullarından birine katılarak Cenet Adası'nda suyun derinliklerine dalabilirsiniz.

Yeşilin her tonunu barındıran Çamlık'ta bir gezintiye çıkabilirsiniz. Altınkum'un merkezinde restoran, çay bahçesi, bar, cafe, disko gibi birçok alternatifi ile eğlenebilirsiniz. Apollon Tapınağı, Milet, Prine, Bafa gölü Herakliya gibi Antik kentleri de gezebilirsiniz.

Aydın'a 108 km, Didim ilçesine 9 km mesafede bulunan Altınkum'a ilçeden kalkan vasıtalar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

3 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Didim / Aydın
Türkiye
Sanki 5 yıldızlı otelin plajı

-

Gerçekten öyle güzel bir yer ki hiç şehrin içinde gibi bir hali yok. Sanki 5 yıldızlı otelin plajı, istediğiniz her şey var, servisleri var, kadınlara özel olması da üstüne cabası. Tüm arkadaşları toplayıp işten güçten kaçmak için hafta sonları buraya gidip bir güzel dinleniyoruz. Kadınların kesinlikle İstanbul'da böyle bir plaj varken fırsatı kaçırmaması gerekiyor, her gittiğimizde o kadar memnun dönüyoruz ki. Ayrıca bir de siteleri de var http://kadinlarplajiservisi.com/ diye, oradaki numaradan istediğiniz gibi iletişim kurabiliyor, sorular sorabiliyorsunuz, çok ilgililer. Tekrar teşekkürler Altınkum Plajı. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Faustina Hamamı
Faustina Hamamı
Didim / Aydın
Türkiye
Faustina Hamamı

-

Sonuçta ülkemizin cennet köşelerinden bir yer. Biz Didim'i sadece denize girme yeri olarak düşünüyoruz. Daha doğrusu birçoğu böyle algılıyor. Oysa yukarıda anlatılanlar çok ilginç ve güzel. Sırf bunlar için bir daha gideceğim. Keşke tanıtımını daha fazla yapabilsek ve kapasitelirimiz daha arttırabilsek ve de en önemlisi görülen eksikleri azaltırsak sanırım daha iyi olacak. Ayrıca bu sitede yazı yazma imkanı veren kişilere de en içten duygularımla samimiyetle teşekkürler. Niye mi diyecekseniz (en Didim Altınkum paljları hakkında buralarda balıkların çok olduğunu ve insanları rahatsız ettiklerini yazmıştım. Olduğu gibi yayınladılar.) Bundan dolayı teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
Faustina Hamamı
Faustina Hamamı
Didim / Aydın
Türkiye
Faustina Hamamı

-

Didim otellerine rezervasyonunuzu yaptırdıysanız gezi listenizin üst sıralarına burayı yazmayı unutmayın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)